EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Νομιζω για UK ζηταει ταυτοτητα ή διαβατηριο να δηλωσεις, για Γερμανια οσες φορες εχω κλεισει δν ζηταει τιποτα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Για Uk ναι όντως ζητάει ταυτότητα ή διαβατήριο. Και αν δεν τα συμπληρώσεις τη στιγμή της κράτησης μπορείς να τα βάλεις αργότερα.
Για την υπόλοιπη Ευρώπη μόνο όνομα.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Σοβαρα;συγνωμη που ρωτησα αλλα με λοου κοστ εχω ταξιδεψει μια φορα με ρυαναιρ-οπου εβαλα ταυτοτητα-
Και μια λεω τωρα με εασυ για βασιλεια.ευχαριστω!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ε καλα δν εγινε και τιποτα που ρωτησες, για αυτο ειναι το φορουμ ;)
 

GTeddy

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπερα σε ολη την παρεα!
Εχω βγαλει το εισιτηριο μια χαρα με την easyjet, εχω πληρωσει για τις βαλιτσες που θα εχω μαζι μου και θελω να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος/α.
Που δινουμε τις παραδοτεες βαλιτσες οταν παμε στο αεροδρομιο (Gatwick) και ποση ωρα πριν πρεπει να τις δωσουμε;
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Καλησπερα σε ολη την παρεα!
Εχω βγαλει το εισιτηριο μια χαρα με την easyjet, εχω πληρωσει για τις βαλιτσες που θα εχω μαζι μου και θελω να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος/α.
Που δινουμε τις παραδοτεες βαλιτσες οταν παμε στο αεροδρομιο (Gatwick) και ποση ωρα πριν πρεπει να τις δωσουμε;
Ευχαριστω εκ των προτερων

Θα τις παραδόσεις στη zone C στο South Terminal.
Τώρα το πόση ώρα νωρίτερα, τι να σου πω, κανένα δίωρο για καλό και για κακό, τουλάχιστον εγώ που έχω και κάποιο άγχος, ν' αφήσεις μπροστά σου.Πάντως να ξέρεις πως μπορείς να τις δώσεις μέχρι 40 λεπτά πριν την πτήση. Σου λέει και στο boarding pass.
 

GTeddy

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Θα τις παραδόσεις στη zone C στο South Terminal.
Τώρα το πόση ώρα νωρίτερα, τι να σου πω, κανένα δίωρο για καλό και για κακό, τουλάχιστον εγώ που έχω και κάποιο άγχος, ν' αφήσεις μπροστά σου.Πάντως να ξέρεις πως μπορείς να τις δώσεις μέχρι 40 λεπτά πριν την πτήση. Σου λέει και στο boarding pass.
Σε ευχαριστω και παλι μαν! Να σαι καλα!
Ναι κι εγω εχω θεματακι με τον χρονο και παντα παω νωριτερα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο!
 

jk_bartender

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
καλησπερα εχω διαβασει ολα οσα εχετε γραψει στα οποια σχεδον σε ολα εχω γνωση καθοτι ημουνα υπαλληλος της εταιριας για καποια χρονια αλλα μεσα στην πιστα του αεροδρομιου.....παρολαυτα εχω μια μικρη απορια σαν επιβατης πλεον και για πρωτη φορα........εχω κανει κρατηση χωρις παραδοτεες αποσκευες πληρωσα εκανα check in ολα καλα μεχρι εδω.......σημερα αποφασισα πως πρεπει να παρω μια βαλιτσα μαζι σε κρατηση 2 ατομων οπως ειπατε το μεγιστο βαρος ειναι 32 κιλα χωρις χρεωση στα 2 ατομα αν και αυτο το κοβω χλωμο μιας και τσακαλια μας στη εταιρια περνουν bonus απο τα υπερβαρα που τηα χρεωσουν και βλεπω να γινεται στραβη.........το θεμα μου ειναι αλλο......μεσο του ιντερνετ οταν παω να περασω αποσκευη βλεπω το ποσο των 39 ευρο δεν μου το προχωραει γιατι απο τι καταλαβα εχει σιγουρα καποια εξτρα χρεωση επειδη κανω συναλλαγη μεσο ιντερνετ και λογικα ξεπερναει τα 40 ευρο που εχω μεσα στην καρτα σωστα?????και δευτερον αφου εκανα την βλακεια και δεν την περασα απο την αρχη της κρατησης ωστε να πληρωνα 20 ευρο θα πρεπει να πληρωσω απο 39 ευρο για καθε σκελος??????και για την επιστροφη δηλαδη ?????
ευχαριστω εκ των προταιρων!!
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
εγω ξερω οτι ειναι σχεδον 39 ευρω (οπως λες) χωρις παραπανω χρεωση και ειναι πηγαινε ελα το ποσο..
 

jk_bartender

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
εγω ξερω οτι ειναι σχεδον 39 ευρω (οπως λες) χωρις παραπανω χρεωση και ειναι πηγαινε ελα το ποσο..
το εχεις δοκιμασει δηλαδη γιατι παταω να τραβηξει το ποσο και δεν το τραβαει η καρτα ειναι μια χαρα κανω και αλλες συναλλαγες απο το ιντερνετ με αυτη..........ξερεις τι με εβαλε σε σκεψεις γιατι το εχει ξεχωριστα στις επιλογες να προσθεσεις κομματι αλλα οταν το προχωρας σε ενα απο αυτα επανω γραφει αποσκευη αλλα με τον κωδικο ολης της κρατησης.........εχω απελπιστει δεν ξερω τι να κανω...........
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Ναι αλλα εγω σου απαντησα για τις δυο ερωτησεις σου,στο ποσο και στην πηγαινε ελα,Εγω το εχω κανει στο τσεκ ιν,οχι μετα το τσεκ ιν..Ισως να βοηθουσει καποιος αλλος πιο εμπειρος..
και συ μια μερα μετα το αποφασισες?Για που πετας αν επιτρεπεται?
 

jk_bartender

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
το εχεις δοκιμασει δηλαδη γιατι παταω να τραβηξει το ποσο και δεν το τραβαει η καρτα ειναι μια χαρα κανω και αλλες συναλλαγες απο το ιντερνετ με αυτη..........ξερεις τι με εβαλε σε σκεψεις γιατι το εχει ξεχωριστα στις επιλογες να προσθεσεις κομματι αλλα οταν το προχωρας σε ενα απο αυτα επανω γραφει αποσκευη αλλα με τον κωδικο ολης της κρατησης.........εχω απελπιστει δεν ξερω τι να κανω...........

http://www.webpagescreenshot.info/img/52d6bf9ce2e579-57289193
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.549
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom