EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

Adam164

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Γεια σας! Σε κανα μηνα ταξιδεύω Βασιλεία κ έχω την εξής απορία όσο αφορά τη χειραποσκευή. Θέλω να πάρω μαζί μου υπνόσακο και σκέφτομαι να τον "δέσω στο σακίδιο από κάτω... υπάρχει περίπτωση να μου πουν να το βάλω μέσα;

Ευχαριστώ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.410
Εγω τωρα θα σε περιαζε αν ρωτουσα εκει που θα μεινεις δεν εχουν σεντονια και γενικα σκεπασματα?

Φανταζομαι αν ο σακος μαι με τον υπνοσακο χωρανε στις διαστασεις του κουτιου δεν θα σου πουνε τιποτα.Αλλα δεν το εχω ξαναδει αυτο.
 

Adam164

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Θα πάμε με τρένο Freibur από Βασιλεία και το hostel που κοιτάμε χρεώνει 4€/άτομο τα κλινοσκεπάσματα... και ακόμα και να τα 'χεις τα χρήματα, είναι ξεφτίλα να πληρώσεις για κλινοσκεπάσματα (!!!!!). Εννοώ κάτι τέτοιο
a4.bp.blogspot.com__fGKiacuOGEc_UIe1gNiiX1I_AAAAAAAAAYo__CTidxHFqLY_s1600_backpacker.jpg
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.410
Καταλαβα τι εννοεις.Κοιτα οπως σου ειπα μπορεις να το βαλεις απο κατω και να δεις μετα τη χειραποσκευη σου αν ειναι μεσα στα ορια των διαστασεων που δινει η εταιρεια.Αν ειναι δεν βλεπω τον λογο να εχεις προβλημα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.391
Λέω μην τυχόν το θεωρήσουν κάτι εξτρα, όπως πχ η μπανάνα στη μέση...
Μάλλον θα το θεωρήσουν. Αν δεν χωράει στην βαλίτσα σου, καλύτερα να πληρώσεις τα σεντόνια παρά να χρεωθείς το sleeping bag ως αποσκευή. Πιο λίγο θα σου στοιχίσει να αγοράσεις ένα από κει και να το αφήσεις φεύγοντας.
 

Adam164

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Το θέμα με τα σεντόνια του ξενοδοχείου είναι ιδεολογικό... δηλαδή το θεωρώ ντροπή να πληρώνεις το ΜΑΞΙΛΑΡΙ!!!!...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε είναι ντροπή, χόστελ είναι. Αντί να σου δίνει τιμή 20 ευρώ την βραδιά, σου δίνουν με 16 ευρώ, αν φέρεις μαζί σου υπνόσακο. 5 ή 6 βράδια πχ και έχεις κερδίσει 20 ευρώ. Είναι συχνή τακτική σε πολλά μέρη στο κόσμο, ειδικά σε ξενώνες πχ
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το θέμα με τα σεντόνια του ξενοδοχείου είναι ιδεολογικό... δηλαδή το θεωρώ ντροπή να πληρώνεις το ΜΑΞΙΛΑΡΙ!!!!...
Θα συμφωνήσω με το Θανάση. Δεν μιλάμε για ξενοδοχείο, αλλά για hostel. Πολλά hostels έχουν αυτή την τακτική.

Από εκεί και πέρα, καθώς μιλάμε για low-cost αεροπορική, αν καταλάβουν ότι κουβαλάς 2 κομμάτια σαφώς και θα σου ζητήσουν να βάλεις το ένα μέσα στο άλλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.677
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom