Egypt Air και ο Θεός... βοηθός!

Πως σας φάνηκε το ταξίδι με την Egypt Air?

  • Συνηθισμένο.

    Votes: 14 45,2%
  • Ευχάριστο.

    Votes: 11 35,5%
  • Η Egypt Air είναι λεωφορείο!

    Votes: 4 12,9%
  • Δεν θέλω ούτε ν' ακούω γι' αυτήν!

    Votes: 2 6,5%

  • Total voters
    31

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Με 20+ κιλά σε εσωτερική πτήση κανένα πρόβλημα.
όλα άψογα σε 2 πτήσεις (εσωτερικές), κανένα πρόβλημα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
...ωχ παναγια μου και εγω που θα πεταγα μεχρι Εντεμπε και θα με πηγαιναν και τουρ στις πυραμιδες λογω του πολυωρου stopover.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να κανω τη διαθηκη μου ???:shock::shock::(
 

miki

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία-Ριβιέρα-Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει ως τώρα
Γειάς και από εμένα...

Διαβάζω με ενδιαφέρον τα όσα περιγράφετε για την Εgypt air και θα έλεγα ότι μάλλον βρισκόμαστε την ίδια περίοδο στην Αίγυπτο!!!!Είχα πέρυσι παρόμοιες εμπειρίες...Στην προσγείωση του αεροπλάνου στο Καίρο πρώτη φορά φοβήθηκα σε πτήση...Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά;Μέσα στην έρημο και να μην μπορούν να προσγειώσουν ένα αεροπλάνο;;Την στιγμή της προσγείωσης...και ενώ το αεροπλάνο μία έσκαγε στην γή μία βρισκόταν στον αέρα θυμήθηκα την περιγραφή ενός γνωστού μου από εμπειρίες του στην Σαουδική Αραβία:συγκρούονται αυτοκίνητα και βγαίνουν εκτός πορείας μέσα στην έρημο!!!!!!!!!!!!!!....σκεφτόμουν λοιπόν ότι το αεροπλάνο θα σκάσει και θα ανοίξει σαν καρπούζι έτσι που έκανε...
Όσο για τις αλλαγές στις εσωτερικές πτήσεις...να μην το συζητάμε...ήμασταν και εμείς θύματα της πτήσης των 4 something για Ασσουάν...
Προσωπικά η Αίγυπτος με απογοήτευσε...Το μόνο που θα ήθελα να επισκευτώ πάλιμε την ησυχία μου είναι τα μνημεία της και το μουσείο του Καιρου(όταν θα μεταστεγαστεί)...Δεν μου άρεσε τίποτα άλλο...και ιδιαίτερα οι άνθρωποι...
Η Αλεξάνδρεια ήταν μία απογοήτευση...Πώς έχουν καταντήσει μια τέτοια πόλη έτσι;Τουρκομαχαλά!Και μέσα σε όλα αυτά υπήρχε και η φαεινή ιδέα της βιβλιοθήκης!!!!Όλα τα χε η Μαριωρή...
Tέλοπάντων...να μην απογοητεύσω και αυτούς που σχεδιάζουν να πάνε...διότι οκ αξίζουν οι αρχαιότητες...Και ως μουσειάκιας τύπος θα έλεγα ότι το μουσείο του Καίρου είναι από τα καλύτερα στον κόσμο(μακράν)...άπλά θέλει ανακαίνιση...διότι σου δίνεται η εντύπωση ότι τα εκθέματα τα έχουν σωριάσει όλα εδώ και εκεί...

φιλάκια....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom