Γενικά Ellinair

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
"Καθυστερημένη" αποζημίωση;

Η ΕΕ ενέκρινε κρατική βοήθεια 6,8 εκατ. ευρώ στην «ανενεργή» Ellinair - Metaforespress


Η εταιρεία πέρα απο την πανδημία τώρα θα είχε να αντιμετωπίσει πολύ περισσότερα προβλήματα καθώς πετούσε αποκλειστικά σχεδόν στην Ρωσία.Αν ήταν ακόμη ενεργή θα έπρεπε να φτιάξει από την αρχή καινούριο πρόγραμμα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Αν θα ξαναπετάξει θα φανεί(ο καλός πιλότος δεν είναι αναγκαστικά και καλός μάνατζερ...) αλλά του Μουζενίδη του παίρνουν μέχρι και τα μινι-βαν.

Πλειστηριασμοί: Η Capsis Hotels βγάζει στο σφυρί τα… αυτοκίνητα του Μουζενίδη
 
Last edited:

james_s

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Από τον Φεβρουάριο του 2020 εκκρεμεί για ταξίδι με την Ellinair που ακυρώθηκε από την εταιρεία λόγω covid η επιστροφή χρημάτων. Το 2020 επικοινωνούσα με τα τηλέφωνα της εταιρείας και μου έλεγαν ότι υπάρχει μεγάλη αναμονή για αποζημιώσεις. Πλέον το τηλέφωνο τους δεν λειτουργεί. Και σε email που έχω στείλει δεν έχω λάβει απάντηση για την επιστροφή χρημάτων. Είναι κάποιος σε παρόμοια κατάσταση; Να τα ξεχάσω οριστικά αυτά τα χρήματα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Από τον Φεβρουάριο του 2020 εκκρεμεί για ταξίδι με την Ellinair που ακυρώθηκε από την εταιρεία λόγω covid η επιστροφή χρημάτων. Το 2020 επικοινωνούσα με τα τηλέφωνα της εταιρείας και μου έλεγαν ότι υπάρχει μεγάλη αναμονή για αποζημιώσεις. Πλέον το τηλέφωνο τους δεν λειτουργεί. Και σε email που έχω στείλει δεν έχω λάβει απάντηση για την επιστροφή χρημάτων. Είναι κάποιος σε παρόμοια κατάσταση; Να τα ξεχάσω οριστικά αυτά τα χρήματα;
Η εταιρεία είναι τουλάχιστον σε αναστολή λειτουργίας...

Έντονες αναταράξεις για την αεροπορική εταιρεία Ellinair
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Από τον Φεβρουάριο του 2020 εκκρεμεί για ταξίδι με την Ellinair που ακυρώθηκε από την εταιρεία λόγω covid η επιστροφή χρημάτων. Το 2020 επικοινωνούσα με τα τηλέφωνα της εταιρείας και μου έλεγαν ότι υπάρχει μεγάλη αναμονή για αποζημιώσεις. Πλέον το τηλέφωνο τους δεν λειτουργεί. Και σε email που έχω στείλει δεν έχω λάβει απάντηση για την επιστροφή χρημάτων. Είναι κάποιος σε παρόμοια κατάσταση; Να τα ξεχάσω οριστικά αυτά τα χρήματα;
Αν πλήρωσες με πιστωτική δοκίμασε να κανεις αμφισβήτηση συναλλαγής μπας και…
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Στην Γερμανία λένε, όταν κάποιος δεν έχει ικανότητες, αυτός έχει δυο αριστερά χέρια.
Για την Γερμανία το λέω, μην πάει το μυαλό σας σε διάδοχη κατάσταση και κάνετε τίποτα συνειρμούς.
Μήπως λέω εγώ τώρα, είναι να ζητήσουν κάτι αποζημιώσεις λόγω κοβίτ και θέλουν να έχουν καθαρό
μαγαζί;
Θα φανεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom