erasmus ναι. αλλα σε ποιο νοσοκομειο;;

litw

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
γεια σας παιδια! θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κάποιος erasmous στη σουηδία κ συγκεκριμένα στη στοκχόλμη. σκέφτομαι να κάνω του χρόνου ένα μέρος της κλινικής μου άσκησης σε νοσοκομείο της ευρώπης, αλλα προτιμώ κάποιο με υψηλό επίπεδο σπουδών ώστε να μετρήσει θετικά στο βιογραφικό μου αργότερα. το πανεπιστήμιο μου δίνει επιλογές για πάρα πολλές πόλεις κ χώρες. έχει κανείς ανάλογη εμπειρία για να με διαφωτίσει λίγο;;;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό τις τελευταίες μέρες είναι το Δαφνί αλλα δεν είναι τόσο βόρεια.
 

litw

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ακριβως λοιπον για ν αποφυγουμε το δαφνι σκεφτομαι τα βορεια. για τώρα κ για μετα...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Karolinska χωρίς δεύτερη σκέψη
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα προσθέσω μόνο πως ότι κάνεις (εκτός διδακτορικού) στα προπτυχιακά έτη πολύ λίγο επηρρεάζει το βιογραφικό σου. Μετράει η εμπειρία, το επιστημονικό και εκπαιδευτικό έργο κατά τη διάρκεια ή μετά τη λήψη ειδικότητας πρακτικά. Εξαρτάται επίσης τι σε ενδιαφέρει να κάνεις μελλοντικά; να ιδιωτεύσεις; να μπεις στο ΕΣΥ; η δεύτερη λύση είναι πλέον σχεδόν απαγορευτική καθώς οι διορισμοί γίνονται με το σταγονόμετρο.
Συμβουλή: μάζευε πιστοποιητικά παρακολούθησης συνεδρίων και ξεκίνα διδακτορικό
 

litw

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
κ γω για το karolinska έψαξα. όταν λέω βιογραφικό εννοώ αυτό που θα στείλεις άμα θες να κάνεις ειδικότητα έξω. κ όντως μετράνε πολύ τα συνέδρια κ οι παρουσιάσεις. απλά πιστεύω πως άμα κανεις εράσμους σ ένα νοσοκομείο έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε δεχτούν εκεί για ειδικότητα αργότερα απ το να μη σε ξέρουν καθόλου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.213
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom