Γαλλία eurodiseny και παρισι

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
καλησπερα θα κανω ενα ταξδι στο παρισι αυτες τις μερες και θα ηθελα να μου προτεινετε που να παω
εκτος απο τα γνωστα λουβρο και τετοια θελω εαν μπορειτε να μου δωσετε και καποιες προτασεις ποιο ψαγμενες
επισης θα ηθελα να μου πειτε επειδη θα παω μονο μια μερα στην eurodisney εαν καθημερινες εχει κοσμο ωστε να τα προλαβω ολα και αν ειναι ολα τα θεαματα ανοιχτα
ευχαριστω πολυ:D:clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλησπερα θα κανω ενα ταξδι στο παρισι αυτες τις μερες και θα ηθελα να μου προτεινετε που να παω
εκτος απο τα γνωστα λουβρο και τετοια θελω εαν μπορειτε να μου δωσετε και καποιες προτασεις ποιο ψαγμενες
επισης θα ηθελα να μου πειτε επειδη θα παω μονο μια μερα στην eurodisney εαν καθημερινες εχει κοσμο ωστε να τα προλαβω ολα και αν ειναι ολα τα θεαματα ανοιχτα
ευχαριστω πολυ:D:clap:
Θα τα προλάβεις όλα. αλλά να είσαι εκεί από 0900.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Να τα δεις όλα ναι, αλλά να τα δοκιμάσεις όλα είναι αδύνατον.
Εδώ θα βρεις όλες τις πληροφορίες και για τα δύο πάρκα της disneyland, τα παιχνίδια, τα εισιτήρια και ό, τι άλλο χρειαστείς
Disneyland Resort? Paris, enter the magic of Disneyland? Paris in France
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Τι αξιζει πιο πολυ να δω????
1)την eurodisney?
2)το παρκο του Αστεριξ?
3)Αμα εχουν πολυ κοσμο....να παω να δω την Καρλα καλυτερα???
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
η disney ειναι κατπληκτικο μερος ,μην το χασεις με τιποτα.οπως ειπε και ο σουδιανος να πας πρωι πρωι.επισης στη ντισνει εχουν ενα (περιεργο) συστημα με το οποιο μπορεις να "κλεινης" ραντεβου με συγκεκριμενα θεαματα που εχουν μεγαλη ζητηση και αποφευγεις της ουρες.εμεις δεν το ξεραμε και περιμεναμε 1 ωρα στην ουρα για να μπουμε στο τρενακι του ιντιανα :(
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
επισης στη ντισνει εχουν ενα (περιεργο) συστημα με το οποιο μπορεις να "κλεινης" ραντεβου με συγκεκριμενα θεαματα που εχουν μεγαλη ζητηση και αποφευγεις της ουρες.εμεις δεν το ξεραμε και περιμεναμε 1 ωρα στην ουρα για να μπουμε στο τρενακι του ιντιανα :(
Eίναι το λεγόμενο fast pass. Πας στο ειδικό μηχάνημα, χτυπάς το εισιτήριο σου και σου βγάζει ένα χαρτάκι που σου λέει σε πόση ώρα να πας (συνηθώς είναι πάνω από 1 1/2 ώρα). Πας στην ειδική ουρά και σε κανά δεκάλεπτο είσαι μέσα στο αγαπημένο σου θέαμα.
Εμένα προσωπικά με είχε εντυπωσιάσει ιδιαίτερα το live show των κασκαντερ στο Disney studio. Ήταν κάτι το ξεχωριστό, αλλά σε μονοήμερη επίσκεψη, καλύτερα να αφιερώσεις τον χρόνο σου αλλού, αφού κρατάει σχεδόν μια ώρα και έχει συγκεκριμένες ώρες παραστάσεων.
Προσωπικά είχα μείνει 3 μέρες στην Disneyland, αλλά δοκίμασα τα πάντα και είδα όλα τα show.
Σε μια ημέρα, θα πρέπει να έχεις προεπιλέξει σε ποια θα πάς κυρίως.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
ναι το ξερω οτι δεν τα προλαβαινω ολα
απλα καθημερινη δεν θα εχει πολυ λιγοτερο κοσμο απο οτι τις αλλες φορες?
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ναι το ξερω οτι δεν τα προλαβαινω ολα
απλα καθημερινη δεν θα εχει πολυ λιγοτερο κοσμο απο οτι τις αλλες φορες?
Λογικά θα έχει λιγότερο κόσμο, αφού τα σχολεία θα είναι ακόμα ανοικτά στην Γαλλία ...
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
οπωσδήποτε να πας καθημερινή...εμείς πήγαμε κυριάκη και δευτέρα....και την κυριακή αν δεν ξέραμε για το fastpass δε θα είχαμε κάνει τίποτα....
 

remvas

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκαη
καλησπερα θα κανω ενα ταξδι στο παρισι αυτες τις μερες και θα ηθελα να μου προτεινετε που να παω
εκτος απο τα γνωστα λουβρο και τετοια θελω εαν μπορειτε να μου δωσετε και καποιες προτασεις ποιο ψαγμενες
επισης θα ηθελα να μου πειτε επειδη θα παω μονο μια μερα στην eurodisney εαν καθημερινες εχει κοσμο ωστε να τα προλαβω ολα και αν ειναι ολα τα θεαματα ανοιχτα
ευχαριστω πολυ:D:clap:
Επισκέψου το εστιατόριο στο τελευταίο όροφο του ουρανοξύστη στο
Montparnasse.Πήγαινε βραδυ η θέα είναι απίστευτη-από όλα τα τραπέζια βλέπεις τον πύργο του Αιφελ σχεδόν απέναντι σου-καλή ιδέα θα ήταν μια κράτηση από την προηγούμενη ημέρα για τα μπροστηνά τραπέζια,όλοι είναι με κουστούμια αλλά μπήκαμε με τζήν χωρίς πρόβλημα,υπάρχει στο κέντρο ένα μπάρ με την ίδια θέα,και μπωρείς απλά να πιεις ένα ποτό.Οι τιμές είναι υψηλές,αλλά η θέα μοναδική !
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Άποψή μού είναι ότι το Παρίσι έχει τόσο πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις (αν ψαχτείς λίγο) που η Eurodisney δεν είναι τίποτα μπροστά του... Βγάζεις ημερήσια εισιτήρια για τις μετακινήσεις σου και... όρεξη να ΄χεις (και κουράγιο για πολύ περπάτημα)
Έχει αμέτρητα πάρκα να επισκεφτείς, όπου μπορείς απλά να ρεμβάσεις, να κάνεις τη βόλτα σου, να γίνεις ένα με τους Παριζιάνους, ακόμη και να κάνεις βαρκάδα... Ενδεικτικά Πάρκο Monceau, κήποι Λουξεμβούργου, Δάσος Βουλόνης κλπ. κλπ. κλπ.
Ο Πύργος του Montparnasse που προαναφέρθηκε είνα ότι πρέπει για να δεις ηλιοβασίλεμα πίνοντας το ποτό σου...
Το Ινστιτούτο του αραβικού κόσμου είναι επίσης κάτι που αξίζει να δεις (και να κάτσεις και για ένα καφέ)...
Έχει γενικά επιλογές για όλα τα γούστα, λίγο ψάξιμο θέλει...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
καλησπερα θα κανω ενα ταξδι στο παρισι αυτες τις μερες και θα ηθελα να μου προτεινετε που να παω
εκτος απο τα γνωστα λουβρο και τετοια θελω εαν μπορειτε να μου δωσετε και καποιες προτασεις ποιο ψαγμενες
επισης θα ηθελα να μου πειτε επειδη θα παω μονο μια μερα στην eurodisney εαν καθημερινες εχει κοσμο ωστε να τα προλαβω ολα και αν ειναι ολα τα θεαματα ανοιχτα
ευχαριστω πολυ:D:clap:
Αντε συναδελφε σε ζηλευω .Ξερω γιατι πηγες Παρισι ...
Δεν μας εκατσε βεβαια η φαση αλλα ελπιζω να περασες καλα και να αποζημιωθηκες .
Απο περιεργεια ποσο σου στοιχισε το ολο πακετο γιατι μαζι με τα εισητηρια των αγωνων εβλεπα κατι τιμες εξωφρενικες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.411
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom