Eurovision 2013

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Norway με κλειστά μάτια. Χθες είδα & άκουσα πρώτη φορά τη συμμετοχή τους. Ξεχωρίζει από τα περισσότερα (τουλάχιστον από τα χθεσινά). Και το τραγούδι αλλά και η εμφάνιση. Το πιστεύω για πρωτιά. Μου θυμίζει την περσινή περίπτωση Euphoria. Καλή επίσης η συμμετοχή της Δανίας.
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τι καρακιτσαριο ηταν αυτο χθες,ΘΕΕ μου;;;;;Ειχα χρονια να δω τοσο μαζεμενο στη Eurovision!
Η θεση που μας επελεξαν ειναι απο τις καλυτερες,νομιζω πως εχουμε πιθανοτητες να βγουμε στην 1η δεκαδα,αρκετες μαλιστα.Αντε,ανυπομονω!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τι καρακιτσαριο ηταν αυτο χθες,ΘΕΕ μου;;;;;Ειχα χρονια να δω τοσο μαζεμενο στη Eurovision!
Ε μάλλον δε βλέπεις Eurovision ....
Εγώ φέτος νομίζω ότι ήταν πολύ νορμαλ τα πράγματα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Norway με κλειστά μάτια. Χθες είδα & άκουσα πρώτη φορά τη συμμετοχή τους. Ξεχωρίζει από τα περισσότερα (τουλάχιστον από τα χθεσινά). Και το τραγούδι αλλά και η εμφάνιση. Το πιστεύω για πρωτιά. Μου θυμίζει την περσινή περίπτωση Euphoria. Καλή επίσης η συμμετοχή της Δανίας.
Ναι, εκλασε το Euphoria και βγηκε το νορβηγικο (που ουτε καν θυμαμαι τιτλο).

Imfao εχουμε το πιο ζωντανο και κεφατο τραγουδι. Οι Koza Mostra τα σπανε... Πιστευω πως θα τα παει πολυ καλα (ειναι η πρωτη φορα που το τραγουδι μας μ'αρεσει περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλο στο διαγωνισμο) αλλα και τελευταιο να ερθει ειναι η καλυτερη συμμετοχη που εχουμε στειλει ποτε. Ατοφια ελληνικη συμμετοχη.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το ότι θα συμφωνουσα τόσο πολύ με τον τριπακια δεν το περίμενα !
Γιατρε , έχω κάτι σοβαρό ; :p
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το ότι θα συμφωνουσα τόσο πολύ με τον τριπακια δεν το περίμενα !
Γιατρε , έχω κάτι σοβαρό ; :p
Και να σου πω και το αλλο; Μ'αρεσε αρκετα το Ισραηλ αλλα στυλιστικα η κοπελα ηταν το αισχος προσωποποιημενο.

Α, για τον Ιταλο μην περιμενεις να συμφωνησουμε... Αν και η αγαπη σου για το συγκεκριμενο τραγουδι εχει επελθει υστερα απο οφθαλμοφανρστατη πλυση εγκεφαλου!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το Ισραελ είχε την αρτιοτερη φωνή του διαγωνισμού . Το στυλ mermaid είναι βερυ τρεντυ φέτος , αλλά όχι για το σωματοτυπο της κοπέλας έλεος ( καλά δεν πήγε κάποιος να την συμμορφωσει ; Απορώ )
Οσο για τον Ιταλό κύριε τριπακια όπως έχω γράψει και σε παλαιότερα ποστ , δεν τον λέω όμορφο , αλλά στυλιστικα παίρνει άριστα
Το τραγούδι είναι εξαιρετικό , μεγάλο χιτ στην Ιταλία εδώ και μήνες και πολύ αισθαντικο ( αν θες σου κάνω μια γρηγορη μετάφραση για να δεις τι εννοώ )
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το τραγούδι είναι εξαιρετικό , μεγάλο χιτ στην Ιταλία εδώ και μήνες και πολύ αισθαντικο ( αν θες σου κάνω μια γρηγορη μετάφραση για να δεις τι εννοώ )
Οχι δεν θελω, λυπησου με... Δεν ειχα καμμια αμφιβολια πως θα ηταν χιτ στην Ιταλια, ολο κατι τετοιες βλακειες ακουνε.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οχι δεν θελω, λυπησου με... Δεν ειχα καμμια αμφιβολια πως θα ηταν χιτ στην Ιταλια, ολο κατι τετοιες βλακειες ακουνε.
Φιλαρακι είσαι άσχετος ( μελωδικα )
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Imfao εχουμε το πιο ζωντανο και κεφατο τραγουδι. Οι Koza Mostra τα σπανε... Πιστευω πως θα τα παει πολυ καλα (ειναι η πρωτη φορα που το τραγουδι μας μ'αρεσει περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλο στο διαγωνισμο) αλλα και τελευταιο να ερθει ειναι η καλυτερη συμμετοχη που εχουμε στειλει ποτε. Ατοφια ελληνικη συμμετοχη.
Κάτι τέτοια μας έλεγε και η Μπόκοτα όταν το τραγούδι ήταν μάπα και μας προετοίμαζε για το στραπάτσο του τελικού... οπότε ρε τριπάκια αφού πιστεύεις ότι το τραγούδι μας είναι η καλύτερη συμμετοχή που έχουμε στείλει υποστήριξε με περισσότερο ζήλο το ελληνικότατο τραγούδι με τα faux-κιλτ, τα σέρβικα ακούσματα και το αγγλικό ρεφρέν και άσε τα αλλά...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Το ελληνικοτερο τραγουδι δεν ειναι αλλα εχει σημασια αυτο; Μηπως ειναι διαγωνισμος με τραγουδια απο καθε χωρα στη γλωσσα τους; 'Η μηπως με τα παροδοσιακα τραγουδια της καθε χωρας;
Φυσικα ομως και ειναι το πιο ζωντανο και κεφατο τραγουδι. Αλλα αρκει αυτο για να κερδισει; Οχι θα πω εγω αφου οι συμμαχιες παιζουν μεγαλο ρολο.
Και για εμενα ειναι μακραν το καλυτερο απο οσα εχω ακουσει στο φετινο διαγωνισμο. Αλλα οταν υπαρχει κοσμος που τους αρεσει το τραγουδι της γαλλιας ας πουμε ή της ρουμανιας (χωρις να κατακρινω καποιον γιαυτο) καλα δεν μιλαω για της ιταλιας, τοτε ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.054
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom