Eurovision 2013

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
:shock::shock::shock:
Ντροπη μου που το λεω , αλλα μολις ειδα τη συμμετοχη του αγαπημενου μου Ισραελ και εφριξα ( στυλιστικα παντα )
Δε μπορω να αποφασισω αν η τραγουδιστρια μοιαζει στη Πεγκυ Μπαντυ απο τους Married with children ή ειναι κλωνος της Ζουμπουλιας απο το Παρα πεντε!!!
Οι στιχοι βεβαια ειναι ακρως καψουρικοι ....
 
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πολυ καλη φωνη σε ενα ακρως αδιαφορο τραγουδι......το γιαλι προφανως το μπερδεψε με του συζύγου και το φορεσε κατα λαθος
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Albania: 6/10 (αν δε με ενοχλούσε τόσο η φωνή του σε συγκεκριμένα γυρίσματα θα πήγαινε πιο ψηλά)
Armenia: 0/10 (στον καιάδα. Ίσως το μόνο που χειροτερεύει όσο προχωράει)
Austria: 1/10 (ρε παιδιά; Κι αυτό θα το πω και σ’ άλλους παρακάτω. Είχατε ένα χρόνο να προετοιμαστείτε, γιατί το γράψατε το ρημάδι τρεις ώρες πριν την προθεσμία? )
Azerbaijan: 2/10 (κάψτε το ρεφρέν)
Belgium: 4/10 (συμπαθητικό το build up, καλό το beat αλλά από μελωδία, OneDirection and falling down)
Bulgaria: 7/10 (θυμάστε το το water κάτι χρόνια πριν από την ίδια χώρα; Μου αρέσει η χροιά των φωνών. Και γενικά, σαν ήχος, μου ταιριάζει)
Belarus: 2/10 (θυμίζει τόσα και διαφορετικά πράγματα. Συνολικά όμως, χάλι)
Switzerland: 0/10 (πρέπει να είναι το χειρότερο τραγούδι του διαγωνισμού… πωπω σταματάω γιατί πρέπει να αλλάξω τραγούδι!! Δε μπορώ, πονάνε τ’ αυτιά μου!)
Cyprus: 4/10 (ναι, ύπνος αλλά κάτι μου κάνει. Η ενορχήστρωση μου φαίνεται ότι φτιάχτηκε για άλλο τραγούδι και την κοτσάρανε τελικά εδώ!)
Germany: 2/10 (αν το άκουγα το 2000 θα του έβαζα ένα 6αράκι…)
Denmark: 8/10 (αρχικά το πέρασα στο ντούκου. Τελικά το ρεφρενάκι του όμως μου καρφώθηκε. Αρέσει και το τελικό build up)
Estonia: 0/10 (στα πατώματα… να τα γυαλίσουμε και λίγο…)
Spain: 2/10 (είτε σε μπαλάντα, είτε σε ποπάκι, προορισμένο για την απόλυτη λήθη)
Finland: 2/10 (τούτο το υβρίδιο Katy Perry μπορεί να τα πάει και καλά με τον ίδιο τρόπο που πιάνει κορυφές η προαναφερθείσα κορασίδα)
France: 4/10 (ενδιαφέροντα όργανα παίζουν εδώ. Γενικά όμως δε μου κάνει)
UK: 3/10 (σαρδόνιοι όπως πάντα τούτοι οι Εγγλέζοι. Τι που θα ξανά πατώσουμε, πάντα εμείς θα σας πουλάμε μουσική! Ξυπνάτε!)
Georgia: 4/10 (το ότι θα μου το χτίζετε μέχρι να οργιάσετε δε σημαίνει ότι καταφέρατε και κάτι! Το ίδιο κουπλεδάκι 30 φορές!)
Greece: 7/10 (αρχικά 3 βαθμουλάκια μόνο και μόνο που δεν έχει μπουζούκι. Επίσης, το ρεφρέν είναι σκατένιο αλλά έξυπνα και ωραία το περιορίζουν σε δύο επαναλήψεις. Προσεγμένο το βρίσκω. Μ’ αρέσει)
Croatia: 4/10 (μιζέρια. (δείτε τίτλο τραγουδιού))
Hungary: 4/10 (όχι, δε μ αρέσει αλλά έχει έναν ιδιαίτερο ήχο. Γι αυτό: 4)
Ireland: 3/10 (μα να έχεις μπητάκι, μα να το κάνεις και τόσο νυσταλέο. Συγχαρητήρια, 3)
Israel: 2/10 (εβανζελί, μη μου μπερδεύεσαι. Το τραγούδι είναι χάλι. Πρόσεχε μη χάσεις την αξιοπρέπειά σου)
Iceland: 0/10 (… πλάκα μου κάνετε…)
Italy: 2/10 (boooring)
Lithuania: 1/10 (είτε τ’ ακούσετε είτε όχι, το ίδιο και το αυτό)
Latvia: 3/10 (να σου και τα dubster, και τα rap. Έστω, το προσπαθήσετε. Στο φινάλε βέβαια, πάλι χιλιοπαιγμένες συνταγές)
Moldova: 5/10 (μπαλάντα του ύπνου αλλά με ρεφρέν που το προσπαθεί, έστω και λίγο)
Montenegro: 8/10 (κι άλλες dubster στιγμές. Έχει την αυθάδεια του, την ταχύτητά του και τις εναλλαγές. Καλό)
FYROM: 4/10 (κι άλλο τραγούδι Frankenstein. Έχει άλλο ένα τέτοιο χάλι πιο κάτω. Αν καίγατε τις μελωδίες σας και τις ξανα προσπαθούσατε, κάτι μπορεί και να έβγαινε)
Malta: 5/10 (χαρούμενο και συμπαθητικό αλλά όχι για τα δικά μου γούστα)
Netherlands: 9/10 (με εντυπωσίασε η Anouk (είναι η γνωστή Anouk?) συγκεκριμένα εκεί, ένα λεπτό πριν το τέλος, με ταξίδεψε. Μπράβο, μπράβο)
Norway: 7/10 (αν βγει στις πρώτες θέσεις, θα το καταφέρει λόγο του περίεργου sample που χρησιμοποιείται. Αν το ρεφρέν ήταν κάπως πιο προσεγμένο, θα το χτύπαγε ένα easy 10)
Romania: 2/10 (άσε μας κουκλίτσα μου…)
Serbia: 4/10 (μερικά σημεία μου θυμίζουν music box ή μάθημα σολφέζ! Παίζουμε με τις νοτούλες, πάμε!)
Russia: 3/10 (τι και που μου έχετε ιστορία στην eurovision, εδώ δε τραβάει…)
Sweden: 7/10 (συνολικά δε μου αρέσει αλλά αυτό το Yououououou σου καρφώνεται)
Slovenia: 4/10 (SKRILLEX ΟΛΕ!! Όπα. Άλλαξε. Άαα μάλιστα. Άρτζι μπούρτζι, χτύπα μια dubsterιά και μετά το χάος. 4)
San Marino: 4/10 (αν και έχει ένα μελαγχολικό χρώμα, εγώ είμαι χοντρόπετσος. 4. Α αυτό είναι και το δεύτερο Frankenstein τραγούδι! Αποφασίστε όμως. Δε μ’ αρέσουν αυτές οι κανιβαλιές)
Ukraine: 4/10 (το staccato το ψιλοσώζει. Όχι ολοκληρωτικά όμως…)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυριο αρχιζει το πατιρντι και εγω ειμαι απαραδεκτη..δεν εχω δει απολυτως καμια συμμετοχη!!!!
Για να δουμε τι θα δουμε αυριο.....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυριο αρχιζει το πατιρντι και εγω ειμαι απαραδεκτη..δεν εχω δει απολυτως καμια συμμετοχη!!!!
Για να δουμε τι θα δουμε αυριο.....
Δε χρειάζεται να δεις καμία συμμετοχή ! Πας κατευθείαν στο βράδυ του Σαββάτου και ψηφίζεις με κλειστά ματιά Marco Mengoni :p
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι ειναι αυτο ρε συ ..Ιταλια να χαρει και ο Σαμιων?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τι ειναι αυτο ρε συ ..Ιταλια να χαρει και ο Σαμιων?
Ρε συ Κλεο ντροπή ! Ιταλία είναι , ναι !!!
Ακου άσμα
Φέτος προδιδω το λατρεμενο Ισραελ για τον μυστακιοφορο Marco :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλος ο Μαρκος, αλλα πολυ slow βρε παιδακι μου..θα ηθελα κατι πιο τσιτατο και μπιτατο
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ευαγγελία συνελθε όσο και να προσπαθείς δεν το βλέπω το τρόπαιο στη Ρώμη...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευαγγελία συνελθε όσο και να προσπαθείς δεν το βλέπω το τρόπαιο στη Ρώμη...
Δε με ενδιαφέρει να πάρει το τρόπαιο η Ρώμη
Το τραγούδι είναι κα-τα-πλη-κτι-κο ( έχει ήδη ένα τρόπαιο άλλωστε , αυτό του Sanremo )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom