Fantasy Euroleague 2019-2020

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Όποιος έχει λίγο χρόνο είναι εύκολο να μου πει 2-3 λογία για το πως λειτουργεί όλο αυτό; Το κοίταξα και είδα πως επιλεγείς τους δικούς σου 5 παίχτες! Σωστά; Μέτα πως πάει; Τι άλλο γίνεται; Επίσης η συμμετοχή είναι 10 ΕΥΡΩ όπως λέει;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το φαντασι είναι δωρεάν, και επιλέγεις 8 παίχτες. Κάθε αγωνιστική αλλάζεις 3.
Εσύ πρέπει να αναφέρεσαι σε κάποιο φαντασι στοιχηματικης εταιρείας.


Προφανώς και δεν μετράνε οι πόντοι της πρώτης αγωνιστικής. Έλεγα αν θέλατε να τους μετράμε εικονικά.(μαζεψα και αρκετούς, θα με συνέφερε χοχοχοχο)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το φαντασι είναι δωρεάν, και επιλέγεις 8 παίχτες. Κάθε αγωνιστική αλλάζεις 3.
Εσύ πρέπει να αναφέρεσαι σε κάποιο φαντασι στοιχηματικης εταιρείας.


Προφανώς και δεν μετράνε οι πόντοι της πρώτης αγωνιστικής. Έλεγα αν θέλατε να τους μετράμε εικονικά.(μαζεψα και αρκετούς, θα με συνέφερε χοχοχοχο)
Η παίζουμε η δεν παίζουμε :haha:
 
Last edited:

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
έκανα και εγώ ομάδα έτσι για την παρέα να συμμετέχω. Αν και όσες φορές έφτιαξα ομάδα βαρέθηκα πολύ γρήγορα να ασχολούμαι. Ειδικά τις διπλές αγωνιστικές δεν υπάρχει πάντα ο χρόνος για τις απαιτούμενες μεταγραφές.
Ελπίζω τώρα που συμμετέχω σε πιο κλειστή λίγκα (βλ
TRAVELSTORIES GREECE EUROLEAGUE FANTASY) να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον.
Πάντως είναι γενικότερο μείον της όλης φάσης η δυνατότητα να φτιάχνει ο καθένας όσες ομάδες θέλει στο ίδιο account.Νομίζω και η λειτουργικότητα του site δεν είναι η βέλτιστη αλλά σταματώ την γκρίνια. Καλή μπασκετική χρονιά να έχουμε...
Το όνομα της ομάδας μου: AERAS
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ε καλό θα είναι να συμμετέχει ο καθένας με μία ομάδα, είναι πιο ρεαλιστικό έτσι. Το site όντως είναι...στραβός είναι ο γυαλός!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνώ. Μια ο καθένας κι όποιον πάρει ο χάρος.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Λοιπόν ο κορμός της ομάδας μου αποτελείται από Καλάθη, Πρίντεζη, Τόμας, Καμπάτσο, Ντέτοβιτς και συμπληρωματικούς με λίγα χρήματα τους Μαχμούτογλου, Τζέκιρι, Μπαλμπαι.
Η επιλογή του Jekiri έγινε μιας και θα παίξει αντίπαλος με τους σέντερ του Παναθηναϊκού και μετά λογικά θα γίνει ανταλλαγή.
Υπάρχει η δυνατότητα με τα κόκκινα και πράσινα βελάκια να αλλάζεις θέση στους παίκτες.Γνωρίζει κανείς αν έχει σημασία σε ποια θέση είναι ο κάθε παίκτης? εννοώ αν είναι στη χρησιμότητα ή όχι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν ο κορμός της ομάδας μου αποτελείται από Καλάθη, Πρίντεζη, Τόμας, Καμπάτσο, Ντέτοβιτς και συμπληρωματικούς με λίγα χρήματα τους Μαχμούτογλου, Τζέκιρι, Μπαλμπαι.
Η επιλογή του Jekiri έγινε μιας και θα παίξει αντίπαλος με τους σέντερ του Παναθηναϊκού και μετά λογικά θα γίνει ανταλλαγή.
Υπάρχει η δυνατότητα με τα κόκκινα και πράσινα βελάκια να αλλάζεις θέση στους παίκτες.Γνωρίζει κανείς αν έχει σημασία σε ποια θέση είναι ο κάθε παίκτης? εννοώ αν είναι στη χρησιμότητα ή όχι.
Αν είναι στους χρήσιμους όχι, αλλιώς προφανώς κάθε παίκτης μπαίνει μόνο στη θέση όπου αγωνίζεται, αν και κάποιοι είναι δηλωμενοι διπλοθεσιτες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν είναι στους χρήσιμους όχι, αλλιώς προφανώς κάθε παίκτης μπαίνει μόνο στη θέση όπου αγωνίζεται, αν και κάποιοι είναι δηλωμενοι διπλοθεσιτες.
Noμισώ ότι κατάλαβα λάθος την ερώτηση. Αν εννοείς αν ο ίδιος SF σου δίνει τους ίδιους πόντους είτε ως βασικός είτε ως ένας εκ των τριών αναπληρωματικών, η απάντηση είναι ναι, δεν παίζει ρόλο σε ποια θέση είναι.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Noμισώ ότι κατάλαβα λάθος την ερώτηση. Αν εννοείς αν ο ίδιος SF σου δίνει τους ίδιους πόντους είτε ως βασικός είτε ως ένας εκ των τριών αναπληρωματικών, η απάντηση είναι ναι, δεν παίζει ρόλο σε ποια θέση είναι.
αυτό ξέρω και εγώ.αλλά γιατί υπάρχει η δυνατότητα να τους αλλάξεις θέση μέσα στην οκτάδα?ίσως για τους διπλοθεσίτες για να κάνεις χώρο σε κάποιον άλλο? Πιθανόν για αυτό τον λόγο βελάκια δεν εμφανίζει σε όλους?
είναι λίγο σπάσιμο νεύρων το site..xaxaax
υγ. έφυγε ο Μπλατ...
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Μπήκα και γω, με προφητικό όνομα που θα ταίριαζε για τον φετινό Ολυμπιακό ο οποίος είναι "Τρια πλια και ενα τσονι". :haha::haha:
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εννοείται για να τους αλλάζεις μεταξύ τους, εντός ομάδας. Πχ ένας που είναι SF/PF μπορεί να πάει σε 3 διαφορετικές θέσεις.

Επιπλέον: θες να αλλάξεις τον σέντερ σου με ένα pg? Kανένα πρόβλημα! Στέλνεις τον C σου στην χρησιμότητα (εκεί προφανώς πρέπει να έχεις έναν πχ PF/C ο οποίος πάει στο 5), και φέρνεις στην χρησιμότητα τον pg. Οι διπλοθεσίτες παίζουν μεγάλο ρόλο και μπορούν να σε βοηθήσουν πολύ στις μεταγραφές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom