Γενικά Γερμανία Flixbus Γερμανία

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Παιδια μαλλον θα κανουμε αυτο που ειπε ο @escursione απο πανω ....αλλα μαλλον πρεπει να οργανωθουμε λιγακι ! Να σας πω καποιες λεπτομερειες μπας κ μπορει καποιος να βοηθησει γιατι δε με βλεπω καλα κ ισως μονο Μοναχο κ Ροζερχαιμ να τη βγαλουμε αν δε κανονισω τα υπολοιπα...:cry:

Αρχικα μαλλον θα ψαξω για διαμερισματα κ οχι hostels ;/ παει αυτο..

--Θελω οοοοοποιος μπορει κ εχει ταξιδεψει με flixbus να μου δωσει τα φωτα του σε πολλααααα ερωτηματα που εχω !

--Θελω οποιος ξερει απο Μοναχο πως να βγαλουμε bayern ticket κ γενικα πως να κινηθουμε κ τι να βγαλουμε κ πως , για να παμε κ salzburg με αυτο...αυτα ! :confused:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Θελω οοοοοποιος μπορει κ εχει ταξιδεψει με flixbus να μου δωσει τα φωτα του σε πολλααααα ερωτηματα που εχω !
Αν δεν γράψεις συγκεκριμένα τα ερωτήματα που έχεις με τη flixbus, δύσκολα να σου απαντήσουν και να σε βοηθήσουν τα μέλη.
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Λοιπον:
Θελω να κλεισω ξεχωριστα εισιτηρια απο Μοναχο για Νυρεμβεργη και απο Νυρεμβεργη σε Πραγα κ απο Πραγα Μπρατισλαβα πχ ...πως κλεινω τα εισιτηρια? (3 ατομα) ποιες ειναι οι στασεις που θα περιμενω ? κλεινω απο τωρα ? μπορω να ξερω ακριβως διευθυνσεις κ ωρα που περναει το λεωφορειο κ τι κανω ? Μετα απο αλλη πολη οπου με αφησει κ θελω να φυγω που θα το βρω για να παω στην επομενη εφοσον εχω κλεισει τα εισιτηρια?
Τωρα σχετικα με Μοναχο θελω απλα να μ πειτε τι συμφερει να βγαλουμε για 2 μερες εκει πχ bayern ticket κ πως το βγαζουμε κ τι οφελη εχει..ε αυτα πανω κατω
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
ολες οι απαντησεις υπαρχουν μεσα στο σαιτ τους https://www.flixbus.com/
. εχει και app στο κινητο. κλεινεις και απο τα δυο και πληρωνεις με καρτα.
πχ. εδω https://shop.flixbus.com/search?departureCity=94&arrivalCity=104&route=Munich-Nuremberg&rideDate=25.07.2018&adult=1&_locale=en_US&wt_eid=2152891356000215732&wt_t=1531055471583&affiliate=(not+set),&_ga=2.82951766.1759340968.1531055334-1758582810.1528913559
εχει πολλες επιλογες.. τι ωρα θες να ξεκινησεις , φτασεις , ενδιαμεσες στασεις κτλ
για το που βρισκονται οι στασεις πας ->Bus Schedule & Bus Stop και επιλεγεις πολη για πχ
https://www.flixbus.com/bus-schedule-bus-stop/munich πιο κατω εχει χαρτη, αλλιως google maps
 
Last edited:

LiTheodoraki

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Καλησπέρα στην ομάδα!!!!
Ερώτηση: έχει κάποιο μέλος χρησιμοποιήσει το Flixbus στην Γερμανία? Θα βρισκόμαστε για λίγες μέρες κοντά στην Στουτγκάρδη και συγκεκριμένα θέλουμε την Κυριακή 10.2.19 να πάμε Heidelberg από Heilbronn. Βλέπω γενικά πως είναι πιο οικονομικό από το τρένο. Η απόσταση είναι μια ώρα περίπου. Απλά δεν ξέρω εάν είναι συνεπής . Εαν γνωρίζει κάποιος και ειναι ευχαριστημένος (ή όχι) ας μου πει παρακαλώ . Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Λίτσα
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα στην ομάδα!!!!
Ερώτηση: έχει κάποιο μέλος χρησιμοποιήσει το Flixbus στην Γερμανία? Θα βρισκόμαστε για λίγες μέρες κοντά στην Στουτγκάρδη και συγκεκριμένα θέλουμε την Κυριακή 10.2.19 να πάμε Heidelberg από Heilbronn. Βλέπω γενικά πως είναι πιο οικονομικό από το τρένο. Η απόσταση είναι μια ώρα περίπου. Απλά δεν ξέρω εάν είναι συνεπής . Εαν γνωρίζει κάποιος και ειναι ευχαριστημένος (ή όχι) ας μου πει παρακαλώ . Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Λίτσα
Έχω χρησιμοποιήσει κανά δυο φορές αλλά όχι Γερμανία. Μια χαρά συνεπής και καλή είναι.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!! Μάλλον ναι θα το εμπιστευτώ!!!!
Ναι μην ανησυχείς, θέμα εμπιστοσύνης δεν υπάρχει, είναι από τις μεγαλύτερες εταιρίες στην Ευρώπη.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
736
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εχω παει απο αμβουργο βρεμη και απο βρεμη ανοβερο. Μια χαρα ειναι σε ολα....
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Ναι και εγώ το έχω χρησιμοποιήσει αρκετες φορές... πολύ καλό, είναι συνεπής εταιρεία σε γενικες γραμμές αν και σε άλλους έχουν τύχει καθυστερήσεις (σε εμενα μόνο μια φορά από το Schoenefeld του Βερολίνου προς Δρεσδη).
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τρέχει προσφορά 20% έκπτωση με τον εκπτωτικό κωδικό PCAB8KMVANN. Αν αποφασίσετε να πάρετε το Flixbus, κλείστε άμεσα, ώστε να επωφεληθείτε. Δεν ξέρω πόσο διαρκεί η προσφορά.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Τρέχει προσφορά 20% έκπτωση με τον εκπτωτικό κωδικό PCAB8KMVANN. Αν αποφασίσετε να πάρετε το Flixbus, κλείστε άμεσα, ώστε να επωφεληθείτε. Δεν ξέρω πόσο διαρκεί η προσφορά.
Δοκίμασα να κλείσω (για το Μάρτιο) και δε μου το δέχτηκε.
Πού μπορούμε να βρούμε τους όρους της προσφοράς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom