Ισπανία Fuerteventura κατα λαθος...

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Θα κανω μια μικρη περιγραφη στην Fuerteventura που βρεθηκα οπως ειπα κατα λαθος, για μια βδομαδα...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
λοιπον...αρχικα ζηταω συγνωμη που δεν εχω γραψει καμια ταξιδιωτικη ιστορια ως τωρα....και κατα δευτερον που δεν μπορω προς το παρον να ανεβασω φωτογραφιες προς το παρον (μεχρι να βρω το καλωδιο)
Λοιπον....στην Fuerteventura βρεθηκα απο τις 8 ως τις 16 Ιουνιου.
Τα παντα ξεκινησαν οταν καμια 10αρια μερες πριν, με φωναζει ο προισταμενος και μου λεει:
ως τελη καλοκαιριου εχουμε πολυ δουλεια. 14 Ιουνιου ο συναδελφος σου φευγει για συνταξη οποτε μετα για αδεια θα εινια πολυ δυσκολο. Αν θες μπορεις να παρεις τωρα αλλιως Σεπτεμβρη. Για μερικα δευτερολεπτα το σκεφτηκα για Σεπτεμβρη αλλα μετα λεω ασε καλυτερα...και ειπα το ΟΚ.
Απο εκει και περα με το που πηγα σπιτι ξεκινησε η αναζητηση προορισμου.
Δυστυχως μεχρι 2 μερες πριν το ταξιδι δεν ειχα βρει ΤΙΠΟΤΑ
Τα αεροπορικα για Ελλαδα πανακριβα οποτε αυτο το ενδεχομενο αποκλειστηκε. Αεροπορικα προς καποιον προορισμο, και μετα να ψαξω μονος μου διαμονη κλπ, δεν υπηρχε χρονος. Που να βρεις φθηνα, διαμονη, να δεις tripadvior Κλπ...Ετσι προσανατολιστηκαμε στην λυση του πακετου διακοπων απο πρακτορεια ... Δηλαδη αεροπορικα - μεταφορες - διαμονη.
Το budget μας ηταν πολυ περιορισμενο (κριση γαρ.... :() οποτε επρεπε να βρουμε και κατι φθηνο. Μια αλλη λυση ηταν οδικως καπου ευρωπη, αλλα ο καιρος ηταν χαλια οποτε απορριφθηκε.
Ετσι επεσε στο τραπεζι η αποφαση για Καναρια...και καταληξαμε στην Fuerteventura. Εντελως στην τυχη. Η συζυγος μου δεν ειχε προβλημα με οπουδηποτε πηγαιναμε...οποτε επρεπε να καταληξω εγω.
Και μιας και οι μερες περνουσαν (ηταν ηδη 1,5 μερα πριν την αναχωρηση) κλεισαμε κατι στα κουτουρου.
Μεσω ιντερνετ, με μεταφορα σε λογ/μο, κλεισαμε ενα πακετο μιας βδομαδα για Fuerteventura σε ενα μικρο aparthotel, στο κεντρο ενος χωριου που λεγοταν Corralejo...εντελως στην τυχη. Το ονομα ακουστηκε ωραιο, μερικες περιγραφες στο tripadvisor λεγανε οτι ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟ οποτε....
Το κοστος ηταν 439 ευρω / ατομο. Αεροπορικα,μεταφορες και 7 βραδια με ΑΙ....το ΑΙ ηταν περιττο μιας και σπανια φαγαμε στο ξενοδοχειακι πλην του πρωινου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom