ΗΠΑ Grand Canyon

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
παιδια, ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σας.μαλλον θα προτιμησω ελικοπτερο και βαρκαδα.ξερετε αν υπαρχουν δωματια στο φαραγγι ή μενεις σε καποια περιοχη εκτος?για σαν φρανσισκο απο λος αντζελες ποση ωρα είναι?η διαδρομη βγαίνει με τη μια η κανεις διανυκτερευσεις?δε θα εχουμε δυστυχως πολλα λεφτα και μαλλον δε μας βλεπω να πηγαίνουμε σαν φρανσισκο.
Πολλές φορές οι πτήσεις για Σ.Φ. είναι φτηνότερες από το να πας οδικώς.
Δες αν σε παίρνει να πας αεροπορικώς και να μείνεις 2 μέρες τουλάχιστον στο Σ.Φ.
Το Λ.Α. -άσχετα με το τι λένε οι υπόλοιποι - δεν εξαντλείται ούτε μέσα σε 2 βδομάδες. Είναι τεράστιο και κάθε μέρα μπορείς να κάνεις πράγματα - δες το τόπικ που έχω ανοίξει με τον τίτλο Λος Άντζελες.
Εγώ είμαι εκεί 3 μήνες το χρόνο και σε πληροφορώ δεν έχω πλήξει ούτε στιγμή!!! Αν και όλοι λένε ότι χρειάζεται αυτοκίνητο, σε πληροφορώ ότι με τα μέσα μαζικής μεταφοράς, μια χαρά πας όπου θέλεις. Πρέπει όμως να κάνεις καλό σχεδιασμό, για να μη χάσεις χρόνο, ή να μη καταλήξεις σε καμιά γειτονιά που οι λευκοί δεν περνάνε ούτε απ'έξω!
Το Σ.Φ. βέβαια είναι άλλη υπόθεση, πιο ευρωπαϊκό και πιο κοντά στις δικές μας πόλεις.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Σε ευχαριστω πολυ traveladdict!!θυμασαι μηπως πως ελεγαν το ξενοδοχείο αλλα και το καμπινγκ?το βραδυ εχει κρύο εκει?για εσωτερικες πτησεις που θα ψαξω?
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Το ξενοδοχείο που έμεινα ήταν το El Tovar. Υπάρχουν και άλλα εκεί γύρω που είναι φτηνότερα, όπως το Kachina.
Η κατασκήνωση όμως είναι όλα τα λεφτά. Έμεινα σε πρωτόγονα κάμπιγκ στο Thompson Canyon, στο Scorpion Ridge και στο Cheyava.
Χρειάζεσαι όμως πολλές μέρες για να τα περπατήσεις όλα αυτά.
Αν μείνεις πολλές μέρες, θα πας οπωσδήποτε στους καταρράκτες Havasupai. Ή θα κάνεις rafting, εγώ έκανα στο Diamond Creek και ήταν σούπερ.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Το ξενοδοχείο που έμεινα ήταν το El Tovar. Υπάρχουν και άλλα εκεί γύρω που είναι φτηνότερα, όπως το Kachina.
Η κατασκήνωση όμως είναι όλα τα λεφτά. Έμεινα σε πρωτόγονα κάμπιγκ στο Thompson Canyon, στο Scorpion Ridge και στο Cheyava.
Χρειάζεσαι όμως πολλές μέρες για να τα περπατήσεις όλα αυτά.
Αν μείνεις πολλές μέρες, θα πας οπωσδήποτε στους καταρράκτες Havasupai. Ή θα κάνεις rafting, εγώ έκανα στο Diamond Creek και ήταν σούπερ.
Havasupai είναι απίστευτοι ,αλλα δυστυχώς για κατάλυμμα δεν υπάρχει τίποτα ,εδώ και ενάμιση μήνα :(:(:(.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
εχει τετοια πληροτητα? εγω νομιζα οτι θα παμε εκει και θα βρουμε.πρεπει να τα κλεισω απο τωρα τα δωματια γενικως οπου παμε?
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Θα αστειεύεσαι μάλλον. Στο Γκραν Κάνιον πρέπει να κάνεις κρατήσεις μήνες πριν.
Η μόνη σου πιθανότητα είναι η κατασκήνωση και όχι στα οργανωμένα κάμπιγκ, που θα είναι γεμάτα.
Μπες στην ιστοσελίδα του πάρκου: Grand Canyon National Park (U.S. National Park Service) Θα σε βοηθήσει πολύ.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
ωχ!τη πατησα δηλαδη!....επειδη θα παμε μαλλον με το νονο του αντρα μου μαζι, δυσκολο να το κανονισω απο τωρα.θα δω τι θα κανω.ευχαριστω πολυ παντως traveladdict.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom