Σερβία φεστιβάλ Guca Σερβία

mikeboubi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ-ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ,ΘΙΒΕΤ
Κρίμα :( γιατί υπάρχει εισιτήριο μέσω interrail για Σερβία με 39 ευρω πήναινε-έλα. Το πούλμαν απο που αναχωρεί? Εσύ για πότε σκέφτεσαι για 6 Αυγούστου που ξεκινάει?
 

Fata_Morgana

Member
Μηνύματα
33
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Νότιας Αμερικής
Κρίμα :( γιατί υπάρχει εισιτήριο μέσω interrail για Σερβία με 39 ευρω πήναινε-έλα. Το πούλμαν απο που αναχωρεί? Εσύ για πότε σκέφτεσαι για 6 Αυγούστου που ξεκινάει?
Ε τι να κάνουμε ο ΟΣΕ αποφάσισε να τις κόψει επ' αορίστου :/ Τα πούλμαν του ΟΣΕ εννοείς? Ανάλογα από πια πόλη είσαι, αν είσαι από Θεσσαλονίκη μπορείς να πας στα γραφεία τους στην Αριστοτέλους για να ρωτήσεις λεπτομεριες. Αλλά υπάρχουν και πούλμαν από διάφορες εταιρίες ή πούλμαν που πάνε στα καζίνο στα Σκόπια που μπορείς να πάρεις. Ναι εγώ θα πάω για όλες τις μέρες:D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Κρίμα :( γιατί υπάρχει εισιτήριο μέσω interrail για Σερβία με 39 ευρω πήναινε-έλα. Το πούλμαν απο που αναχωρεί? Εσύ για πότε σκέφτεσαι για 6 Αυγούστου που ξεκινάει?
εισιτηριο interrail και 39 ευρω δεν πανε μαζι,μαλλον καπως λαθος τα ξερεις .. Πουλμαν εχει κ απο αθηνα κ απο Θεσσαλονικη απο ιδιωτικες εταιριες δεν ειναι ελληνικο ΚΤΕΛ ;)
 

CamperVanMan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,είμαι και εγώ καινούριος στο φορουμ και χάρηκα πολλή :D που ανακάλυψα τοπικ σχετικό με το ταξίδι που σκοπεύω να πραγματοποιήσω αυτόν τον Αύγουστο.Πρόκειται για ένα οδικό ταξίδι με αφετηρία την Θεσσαλονίκη(μάλλον στις 1/8), διάσχιση της Αλβανίας,Μαυροβούνιο,ορισμένες διανυκτερεύσεις Κροατία και Βοσνία Ερζεγοβίνη.Το φεστιβάλ στην Γκούτσα θα είναι ο τελικός μας προορισμός(σκοπεύω να βρισκόμαστε εκεί στις 9/8).
Λόγω των διαφορετικών χωρών που θα διασχίσουμε εχω είδη αρχίσει τις αναζητήσεις,διαβατήρια ή ταυτότητα, νόμισμα κάθε χώρας,κάμπινγκ οργανωμένα και δυνατότητες ελεύθερου όπου είναι δυνατό, φτηνά καταλύματα σε Μόσταρ και Σαράγιεβο.
Όσο αφορά την Γκούτσα έχω ετοιμαστεί για κάμπινγ,ακόμα δεν έχω διευκρινίσει αν πρόκειται για οργανωμένο ή ελεύθερο,αν έχω νεότερα θα ενημερώσω!
 

mikeboubi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ-ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ,ΘΙΒΕΤ
Καλημέρα CamperVan Man!!Σχεδιάζω κι εγώ να πάω με αυτοκίνητο αλλα θα ακολουθήσω άλλη διαδρομή,απο Fyrom δηλαδή και μετά Σερβία.Παρόλο που θα είμαστε τέσσερα άτομα δεν θα περάσουμε από Αλβανία γιατί δεν έχουμε ακούσει τα καλύτερα λόγια για θέματα ασφάλειας αλλά και για το οδικό δίκτιο.Εμείς θα φτάσουμε στις 5 Αυγούστου Σερβία, θα εγκατασταθούμε στη Guca και θα γυρίσουμε και την υπόλοιπη χώρα ( Βελιγράδι, Nis , Mokra Gora ) και λέμε να γυρίσουμε από Βουλγαρία.Το camping στη Guca είναι ελεύθερο,συγκεντρώνει περίπου 500.000 κόσμο σε ένα χωριό 2.000 κατοίκων. Σε σχέση με τα έγγραφα,στη Σερβία μπορείς να μπεις μόνο με την ταυτότητα,αρκεί να είναι νέου τύπου, νομίζο το ίδιο ισχύει και για την Αλβανία.
 

amelia67

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
εχει παει κανεις στο φεστιβαλ χαλκινων πνευστών στη Guca? εντυπωσεις?
εμαθα γι¨αυτο παρακολουθωντας την εξαιρετικη εκπομπη της νετ οι μουσικοι του κοσμου ( του λεωνιδα αντωνοπουλου)
ειναι ασφαλές για μια κοπελα να ταξιδέψει με τραινο απο αθήνα μεχρι το βελιγράδι ?
ευχαριστώ!
den gnorizo an yparxei traino to sigoyro einai oti yparxei leoforeio apo athina 95 eyro ale retour fp travel sto metaxourgeio ayti ti stigmi poy sou grapho vriskomai ithi sto beligradi. yparxoun kai kana thio i tria praktoreia sti theligianni gia leoforeio alla to kalitero einai ayto pou sou proteino.
 

sadimark

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
φεστιβαλ γκουτσα 2013

γεια χαρα
το σκεφτομουν κι αλλες χρονιες αλλα φετος το λεμε πιο σοβαρα να παμε στη γκουτσα για το φεστιβαλ με αμαξι με αλλους 4.Επειδη 30 ευρω τη βραδια το ατομο μας φαινονται πολλα συζηταμε για καμπινγκ .Υπαρχει καποιο σαιτ η τηλεφωνο για να κρατησουμε θεση?στο σαιτ του φεστιβαλ εχω στειλει μηνυμα αλλα δεν εχουν απαντησει.Καμια καλυτερη ιδεα?
 

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Αυτο το καλοκαιρι θα ταξιδεψω απο θεσσαλονικη με το αυτοκινητο μου στο Φεστιβαλ για φωτογραφικη δουλεια,οποιος εχει παει εαν μπορει να μου χρησιμες πληροφοριες .
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Αν τα νιάτα δεν πρέπει να χάσουν κάτι αυτό ειναι το φεστιβάλ ...αχ αντανακλά τα νιάτα δυο φορές!,,,,,!!!!!!!!
 

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Μου ειπαν να προσεχω για κλοπη αυτοκινητων..αληθευει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom