H αβάσταχτη ξεφτίλα της ελληνικής "δημοσιογραφίας"

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Χωρίς να ξέρω με ποιούς ακριβώς όρους λειτουργεί μια εκπομπή και γενικά ένας τηλεοπτικός σταθμός, η πρώτη λέξη που πάει το μυαλό μου και μπορεί να δώσει μια εξήγηση ή τουλάχιστον ένα ερέθισμα, είναι φυσικά ''το κέρδος'', η πιό δημοφιλής λέξη στο Καπιταλιστικό οικονομικό σύστημα που μας έχουν αναγκάσει να ζούμε, άσχετα που οι περισσότεροι νομίζουν πως είναι δικιά τους επιλογή !! (π.χ ο φίλος μας ο Taver ).
Το κυνήγι του κέρδος λοιπόν ωθεί τους καπιταλιστές να κάνουν το παν για να το καρποθούν χωρίς να υπολογίζουν τίποτα ούτε καν την ανθρώπινη αξιοπρέπια. Στην προκειμένη περίπτωση μπορεί να μην φταίει ο εν λόγο δημοσιογράφος αλλά κάποιος ανώτερος του, που κάτω από την πίεση που του ασκείται από τον καπιταλιστή ιδιοκτήτη του καναλιού προέβει στην απόφαση να παιχτεί το βίντεο για τρείς συνεχόμενες ημέρες......λέω εγώ τώρα!
 

idem

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου
εγω να ρωτησω κατι;ο ψωμιαδης τι ειπε για ολα αυτα;ή δεν ειπε τιποτα ακομα;μου φαινεται παντως πολυ αστειο ολο αυτο :haha: :haha: :haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Προσωπικα πιστευω πως δεν υπαρχει "αθωο-θυμα" Οσο καραγκιοζηδες ειναι οι δημοσιογραφοι που κανουν με αυτον τον τροπο την δουλεια τους τοσο ηλιθιοι ειναι και οσοι τους παρακολουθουν.
Υπαρχουν δημοσιογραφοι που κανουν εξαιρετικη δουλεια στην τηλεοραση και περνανε στα "ψιλα"
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
εγω να ρωτησω κατι;ο ψωμιαδης τι ειπε για ολα αυτα;ή δεν ειπε τιποτα ακομα;μου φαινεται παντως πολυ αστειο ολο αυτο :haha: :haha: :haha:
Ο Ψωμιάδης ξαναβγήκε στον Αυτιά, κάνοντας πλακίτσα αλλά χωρίς να πουν τίποτα επί της ουσίας για το θέμα, προτίμησαν να λένε για τον Κανάκη. Ότι να'ναι δηλαδή. Έχει βουίξει ο τόπος αλλά το κανάλι, η ΕΣΡ και η ΕΣΗΕΑ κάνουν τα στραβά μάτια.
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
δεν μπόρεσα να το δω όλο. Τόσο Αυτιάς overdose για τέτοια ώρα... problem
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δε ξέρω τι είναι πιο ξεκαρδιστικό. Ο Αυτιάς που μιλάει στο βίντεο ή το ότι αναφέρεται εδώ ως αθώο θύμα του καπιταλισμού (??!!??!!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.622
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom