Aeroflot Aeroflot - Δρομολόγια από Ελλάδα

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Ανοίγει φτερά για Θεσσαλονίκη και η Aeroflot


Απευθείας αεροπορικές συνδέσεις με προορισμούς στη Ρωσία είναι πολύ πιθανό να αποκτήσει στο επόμενο διάστημα το αεροδρόμιο «Μακεδονία» της Θεσσαλονίκης, διευρύνοντας έτσι τις υπάρχουσες επιλογές της πόλης και της ευρύτερης περιοχής, για την προσέλκυση Ρώσων τουριστών.
Το ενδιαφέρον προκύπτει από τον ρωσικό αερομεταφορέα «Aeroflot», ο οποίος, έχει καταθέσει και αίτημα στην Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας (ΥΠΑ) για να αρχίσει να «πετά» προς τη Θεσσαλονίκη, από τον προσεχή Απρίλιο και σε όλη τη διάρκεια της φετινής θερινής περιόδου.
«Περιμένουμε να δούμε τι εξέλιξη θα έχει. Το ενδιαφέρον χρονολογείται από το προηγούμενο έτος και δρομολογείται σε επιχειρηματικό επίπεδο» αποκαλύπτει ο πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Χαλκιδικής, Γρηγόρης Τάσιος και τονίζει ότι αν τελικώς οι διαπραγματεύσεις τελεσφορήσουν θα είναι πρώτη φορά που η Aeroflot θα εντάξει και τη Θεσσαλονίκη στο χάρτη των προορισμών της. Θυμίζουμε, επίσης, πως πριν από περίπου δύο εβδομάδες και η ιρλανδική low cost αεροπορική εταιρεία «Ryanair» ξεκίνησε πτήσεις από το «Μακεδονία» προς Βρυξέλλες, Λονδίνο, Όσλο και Στοκχόλμη.
Ανοίγει φτερά για Θεσσαλονίκη και η Aeroflot
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είναι να αναρρωτιέσαι τελικά ποιά είναι η έρευνα που κάνουν μερικοί δημοσιογράφοι και ποιό το ποιόν των γραφωμένων τους γενικά.... Εν προκειμένω, είναι απλώς παπαγαλάκια.
Ο αρθρογράφος όλο χαρά εξαγγέλει τη γενικόλογη προτοβουλία που "εξετάζει" η Aeroflot, λες και έτσι θα αποκτήσει για πρώτη φορά αεροπορική σύνδεση με τη Ρωσσία η Θεσσαλονίκη, ενώ ήδη έχουν ανακοινωθεί συγκεκριμένα δρομολόγια στη γραμμή Θεσσαλονίκη - Μόσχα από την Aegean και έχει ξεκινήσει κιόλας η πώληση εισιτηρίων γι αυτά....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ο πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Χαλκιδικής, Γρηγόρης Τάσιος και τονίζει ότι αν τελικώς οι διαπραγματεύσεις τελεσφορήσουν θα είναι πρώτη φορά που η Aeroflot θα εντάξει και τη Θεσσαλονίκη στο χάρτη των προορισμών της. Θ
Τώρα ποιος είναι ο άσχετος... ο πρόεδρος ή ο αρθρογράφος?
η Aeroflot πετούσε κανονικότατα προς /απο SKG στο παρελθόν την δεκαετία του 90... μα καλά ότι θέλουν γράφουν?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Η Aerosvit, ξεκινά πτήσεις απο Θεσσαλονικη/Κίεβο στις 3/5/2011.
Φυσικά άλλο aeroflot, άλλο aerosvit.
Flight

Για ενημέρωση, τον Ιούνιο απο Αθήνα, με την Aerosvit για Μπανγκοκ (μέσω Κιέβου με ανεκτές αναμονές), υπήρχαν μέχρι και εχθες αεροπορικά στα 336 ευρώ (return με φόρους).

Για ένα Κίεβο κανείς δεν λέει όχι πάντως.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.374
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
παντως ειναι σημαντικο να προσελκυσουμε τον ρωσσικο τουρισμο ...
τον εχουμε αναγκη στη χαλκιδικη
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Ωραία είδηση Μπράβο! Ως εταιρεία τι λέει?
 
Last edited by a moderator:

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Για ένα Κίεβο κανείς δεν λέει όχι πάντως.
Το ψάχνω από το site της εταιρία και δεν μου το δίνει. Γνωρίζεις μήπως γιατί; Υπάρχει περίπτωση να ακυρώθηκε τελικά η σύνδεση με τη Θεσσαλονίκη;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Το ψάχνω από το site της εταιρία και δεν μου το δίνει. Γνωρίζεις μήπως γιατί; Υπάρχει περίπτωση να ακυρώθηκε τελικά η σύνδεση με τη Θεσσαλονίκη;
Γιατί δεν στο βγάζει? εμένα μου εμφανίζεται κανονικά. Απο Θεσσαλονικη για Κιεβο μια τυχαία ημερομηνία που έβαλα μου έβγαλε 478 δολλάρια.
Οι πτήσεις ξεκιναν απο 3 Μαίου.
Για κοίτα εδώ Flight
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ναι, τώρα τα βρίσκω κι εγώ. Έψαχνα για τον Μάιο. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει με εκείνες τις πτήσεις. Πάντως, δεν νομίζω ότι συμφέρει να τη χρησιμοποιήσεις για το Κίεβο.
Τις προάλλες που το έψαχνα, είχα δει ότι η Czech κάνει προσφορές με 200-300 ευρώ το πολύ.
Η Aeroflot τελικώς ήρθε;
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Οκει... κοίταξα στο site και η Θεσσαλονίκη δεν φαίνεται μέσα στο δίκτυό της. Άρα, ίσως ακυρώθηκε το αρχικό σχέδιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom