Hablamos Español: Εκμάθηνση Ισπανικών/ Language Courses in LA / Exchange

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
Καλησπέρα σας όλους,
Είμαι και εγώ από τους πολλούς που με εξιτάρει η ισπανική γλώσσα. Είχα κάνει μαθήματα μέχρι το επίπεδο Γ1 (προς ετών όμως), και τώρα θέλω να τα ξαναπιάσω μιας και θα τα χρειαστώ για τη δουλειά μου σύντομα. Με ενδιαφέρει να "τελειοποιήσω" τα ισπανικά μου. Για την ώρα δεν σκέφτομαι μαθήματα (ίσως και αυτό να προκύψει) - αλλά κυρίως την προφορική εξάσκηση για να λυθεί η γλώσσα μου. Θέλω τα φώτα σας για τα εξής:
- Γνωρίζετε πού θα μπορούσα να βρώ άτομα για language exchange? Είχα μπει σε κάποια φόρουμς αλλά δεν το έπαιρναν όσο σοβαρά και συστηματικά σκεφτόμουν. (παρεμπιπτόντως εάν κάποιος από εσάς είτε ενδιαφέρεται να στήσουμε κάτι αντίστοιχο με πολύ χαρά στείλτε μου)
- Σε δεύτερο στάδιο (κορονοιός for the win), θα ήθελα να το συνδυάσω με πρότζεκτ/διαμονή σε ισπανόφωνη χώρα. Γνωρίζετε που παραδίδουν ταχύρρυθμα μαθήματα? ήξερα για την Κούβα ότι πηγαίνει αρκετός κόσμος με αυτό το σκοπό, αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί είναι τόσο ακριβά..ούτε τη διαδικασία.
Gracias!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας όλους,
Είμαι και εγώ από τους πολλούς που με εξιτάρει η ισπανική γλώσσα. Είχα κάνει μαθήματα μέχρι το επίπεδο Γ1 (προς ετών όμως), και τώρα θέλω να τα ξαναπιάσω μιας και θα τα χρειαστώ για τη δουλειά μου σύντομα. Με ενδιαφέρει να "τελειοποιήσω" τα ισπανικά μου. Για την ώρα δεν σκέφτομαι μαθήματα (ίσως και αυτό να προκύψει) - αλλά κυρίως την προφορική εξάσκηση για να λυθεί η γλώσσα μου. Θέλω τα φώτα σας για τα εξής:
- Γνωρίζετε πού θα μπορούσα να βρώ άτομα για language exchange? Είχα μπει σε κάποια φόρουμς αλλά δεν το έπαιρναν όσο σοβαρά και συστηματικά σκεφτόμουν. (παρεμπιπτόντως εάν κάποιος από εσάς είτε ενδιαφέρεται να στήσουμε κάτι αντίστοιχο με πολύ χαρά στείλτε μου)
- Σε δεύτερο στάδιο (κορονοιός for the win), θα ήθελα να το συνδυάσω με πρότζεκτ/διαμονή σε ισπανόφωνη χώρα. Γνωρίζετε που παραδίδουν ταχύρρυθμα μαθήματα? ήξερα για την Κούβα ότι πηγαίνει αρκετός κόσμος με αυτό το σκοπό, αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί είναι τόσο ακριβά..ούτε τη διαδικασία.
Gracias!
Στην Κούβα πάει ελάχιστος κόσμος γιατί μαθήματα για πολλούς λόγους, από το κόστος μέχρι τις ελλείψεις και την ανοργανωσιά.

Καλύτερη προφορά και υπηρεσίες έχει η κεντρική Αμερική, ειδικά το Μεξικό, η Γουατεμάλα, η Κόστα Ρίκα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.514
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Καλησπέρα σας όλους,
Είμαι και εγώ από τους πολλούς που με εξιτάρει η ισπανική γλώσσα. Είχα κάνει μαθήματα μέχρι το επίπεδο Γ1 (προς ετών όμως), και τώρα θέλω να τα ξαναπιάσω μιας και θα τα χρειαστώ για τη δουλειά μου σύντομα. Με ενδιαφέρει να "τελειοποιήσω" τα ισπανικά μου. Για την ώρα δεν σκέφτομαι μαθήματα (ίσως και αυτό να προκύψει) - αλλά κυρίως την προφορική εξάσκηση για να λυθεί η γλώσσα μου. Θέλω τα φώτα σας για τα εξής:
- Γνωρίζετε πού θα μπορούσα να βρώ άτομα για language exchange? Είχα μπει σε κάποια φόρουμς αλλά δεν το έπαιρναν όσο σοβαρά και συστηματικά σκεφτόμουν. (παρεμπιπτόντως εάν κάποιος από εσάς είτε ενδιαφέρεται να στήσουμε κάτι αντίστοιχο με πολύ χαρά στείλτε μου)
- Σε δεύτερο στάδιο (κορονοιός for the win), θα ήθελα να το συνδυάσω με πρότζεκτ/διαμονή σε ισπανόφωνη χώρα. Γνωρίζετε που παραδίδουν ταχύρρυθμα μαθήματα? ήξερα για την Κούβα ότι πηγαίνει αρκετός κόσμος με αυτό το σκοπό, αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί είναι τόσο ακριβά..ούτε τη διαδικασία.
Gracias!

Γνωρίζεις το site polyglot; Είναι γκρουπ που μαζεύονται για μα μιλάνε άλλες γλώσσες. Βλέπω στην Αθήνα υπάρχει γκρουπ για ισπανικά Learn English and all languages for free in the city of Athens

Ίσως αν βάλεις κι άλλες χώρες να σου βγάλει και συζητήσεις μέσω Skype ή κάτι παρόμοιο.

Το polyglot είναι κομμάτι του meetup, ρίξε μια ματιά κι εκεί μήπως βρεις τίποτα, βάλε Language exchange στην αναζήτηση https://www.meetup.com/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom