honeymoon

woody

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους.

Δεν ξέρω αν ανοίγω το θέμα στο σωστό topic και παρακαλώ συμπαθάτε με (αλλά και διορθώστε με) αν κάνω λάθος.
Το θέμα είναι το εξής. Γαμήλιο ταξίδι απο τις 22-30/09/2010. θα ήθελα να μου προτείνετε προορισμούς...
Ευχαριστώ εκ τω προτέρων
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Hello woody
Δυστυχώς έτσι όπως το έχεις θέσει μπορείς να πας οπουδήποτε στον κόσμο και είναι δύσκολο να σου προτείνει κάποιος κάτι. Σίγουρα βέβαια αποκλείουμε κάποιους προορισμούς λόγω των ημερών που διαθέτεις. Μπορείς να γίνεις λιγάκι πιο συγκεκριμένος? π.χ.

1) Πόσα χρήματα περίπου θέλετε να διαθέσετε
2) Σε ποιες χώρες έχεις ήδη πάει.....αν μπορείς συμπλήρωσε το χάρτη σου
3) Τι είδους διακοπές θα ήθελες να κάνεις (μπορείς εσύ να έχεις στο μυαλό σου να ξεκουραστείς σε ένα ξωτικό νησί και εμείς να αρχίσουμε να σου λέμε για το γύρο της Πελοποννήσου)
 

woody

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση παιδια.

1) Πόσα χρήματα περίπου θέλετε να διαθέσετε => γυρω στα 3000-4000?
2) Σε ποιες χώρες έχεις ήδη πάει.....αν μπορείς συμπλήρωσε το χάρτη σου==> (σε καμια ,ακομα χαχαχα)
3) Τι είδους διακοπές θα ήθελες να κάνεις (μπορείς εσύ να έχεις στο μυαλό σου να ξεκουραστείς σε ένα ξωτικό νησί και εμείς να αρχίσουμε να σου λέμε για το γύρο της Πελοποννήσου)=> θα ηθελα να ξεκουραστω αλλα οχι και να ειμαι ολη μερα σε ενα μερος ,θα ηθελα ας πουμε να δω και κανενα μουσειακι ή καποιο αλλο αξιοθεατο...

ελπιζω να βοηθησα λιγακι...

υ.γ eva kas Ευχαριστω για τα λινκ
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
δεν μας ειπες ομως ποσο μακρια θες να πας.
και τι θες?χειμωνα η' καλοκαιρι?
θες θαλασσα η' βουνο (πχ κεντρικη ευρωπη)
γι'αυτο σου εβαλα τα λινκς για να δεις καποιες προτασεις που εχουν ηδη δωθει και να δειτε εσεις τι θελετε να κανετε.
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Αφού δεν έχεις πάει πουθενά ακόμα και πρόκειται και για γαμήλιο ταξίδι νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι το Παρίσι. Τα χρήματα που διαθέτεις είναι υπέρ αρκετά για αυτόν τον προορισμό και το Παρίσι είναι ρομαντικό, ανεξάντλητο από πλευράς αξιοθέατων και μουσείων και πραγματικά πανέμορφο.

Για δεύτερη επιλογή θα πρότεινα Αυστρία. 5 μέρες στη Βιέννη, με μουσεία, παλάτια, βόλτες στο γραφικό κέντρο της πόλης και μετά 3 μέρες στο Salzburg, ένα παραμυθένιο ρομαντικό χωρίο στις Άλπεις που προσφέρεται για ξεκούραση.
 

belle

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία και Πορτογαλλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Εμείς φέυγουμε σε λίγες μέρες για Ισπανία και Πορτογαλλία για το γαμήλιο ταξίδι μας... Ομως αν είχαμε αρκετά χρήματα θα προτιμούσαμε Σαν Φρατζίσκο, Λος Αντζελες και Λας Βέγκας.... ισως όταν φτιάξουν τα οικονομικά μας να το καταφέρουμε.....
 

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
191
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπουένος Άιρες
Κωνσταντινούπολη!! η πιο ρομαντική πόλη στον κόσμο, στην οποία δεν βαριέσαι ποτέ. Έχεις τόσα να κάνεις και τόσα να δεις που και 10 μέρες δεν σε φτάνουν. Ψάξε βρες ξενοδοχείο με θέα στον Βόσπορο και θα με θυμηθείς!!
 

woody

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αφού δεν έχεις πάει πουθενά ακόμα και πρόκειται και για γαμήλιο ταξίδι νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι το Παρίσι. Τα χρήματα που διαθέτεις είναι υπέρ αρκετά για αυτόν τον προορισμό και το Παρίσι είναι ρομαντικό, ανεξάντλητο από πλευράς αξιοθέατων και μουσείων και πραγματικά πανέμορφο.

Για δεύτερη επιλογή θα πρότεινα Αυστρία. 5 μέρες στη Βιέννη, με μουσεία, παλάτια, βόλτες στο γραφικό κέντρο της πόλης και μετά 3 μέρες στο Salzburg, ένα παραμυθένιο ρομαντικό χωρίο στις Άλπεις που προσφέρεται για ξεκούραση.
Μου αρεσαν πολυ οι επιλογες σου tsimpidi , οφειλω να ομολογησω...και ειδικα η Αυστρια....


Κωνσταντινούπολη!! η πιο ρομαντική πόλη στον κόσμο, στην οποία δεν βαριέσαι ποτέ. Έχεις τόσα να κάνεις και τόσα να δεις που και 10 μέρες δεν σε φτάνουν. Ψάξε βρες ξενοδοχείο με θέα στον Βόσπορο και θα με θυμηθείς!!

Ναι , μου το εχουν πει πολυ και ειδικα αυτη που βλεπουν την τουρκικη σειρα...πιστευω οτι οντως θα ειναι ωραια...αλλα για γαμηλιο θα προτιμουσα κατι αλλο...

Σας Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας,,,
 

Pemuteran

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Θα σας πρότεινα τις σεϋχέλλες είναι υπέροχα ,ένα πανέμορφο σύμπλεγμα νησιών με φιλόξενους κατοικους δεν λέω είναι ακριβά όμως για ταξίδι του μέλιτος είναι το ιδανικό ,προσωπικά το έχω επισκεφθεί αρκετές φορες και είμαι γοητευμένος και λάτρης του.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ειμαι και γω της αποψης να πατε καπου τροπικα για γαμηλιο ταξιδι παιδια .
Οι ευρωπαικοι προορισμοι θα ειναι προσβασιμοι και αργοτερα.
Ειναι ευκαιρια τωρα που υπαρχει καποιο μεγαλυτερο διαθεσιμο κεφαλαιο λογω γαμου,γιατι μετα αρχιζουν τα οικογενειακα εξοδα και δυσκολευεται καποιος περισσοτερο να το κανει.
 

francine

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντώ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γαμήλιο ταξίδι

Θα πρότεινα κρουαζιέρα, αν δε ζαλίζεστε... Μεσόγειος και Σκανδιναδία!! Εξαιρετικές διακοπές για νεόνυμφους. Επίσης οι κρουαζιέρες στα ποτάμια της βόρειας Ευρώπης είναι πολύ καλές. Συνδυάζετε ξεκούραση, αξιοθέατα και ρομάντζο.
Βέβαια αν παντρευόμουν τώρα και αφού έχω κάνει όλα τα παραπάνω ταξίδια θα πήγαινα ή Αμερική ή Νότια Αφρική. Και εκεί έχω πάει αλλά θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως.
Αν λοιπόν δεν έχετε κλέισι σκεφτείτε το.
Η ώρα η καλή!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom