Hotel barcelona.

Gr.evavgelia

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Μια χαρά ξενοδοχείο είναι σε καλή περιοχή.
Καλησπέρα.. απ ότι έχω καταλάβει από αυτά που διαβάζω έχετε μάστερ στη Βαρκελώνη. Θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε γιατί έχω καταμπερδευτει
Κλείσαμε τον Αύγουστο για Βαρκελώνη με Ryanair (οκ με τα μεταφορικά την βρήκα την ακρη) δυσκολεύομαι στα ξενοδοχεία γιατί θα είμαστε οικογενειακώς 4 άτομα (2 παιδιά 4ετων κ 8 ετων) κ θέλουμε κάτι αξιόλογο από θέμα καθαριότητας κ πρώινου αλλά κ εύκολης πρόσβασης στα αξιοθέατα . Αν μπορειτε να μου προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ( γύρω στα 100€)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα.. απ ότι έχω καταλάβει από αυτά που διαβάζω έχετε μάστερ στη Βαρκελώνη. Θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε γιατί έχω καταμπερδευτει
Κλείσαμε τον Αύγουστο για Βαρκελώνη με Ryanair (οκ με τα μεταφορικά την βρήκα την ακρη) δυσκολεύομαι στα ξενοδοχεία γιατί θα είμαστε οικογενειακώς 4 άτομα (2 παιδιά 4ετων κ 8 ετων) κ θέλουμε κάτι αξιόλογο από θέμα καθαριότητας κ πρώινου αλλά κ εύκολης πρόσβασης στα αξιοθέατα . Αν μπορειτε να μου προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ( γύρω στα 100€)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Διαλέγεις με βάση την τιμή αρχικά (δλδ το budget σου) πχ μέσω booking
Διαβαζεις κριτικές,βλέπεις αν έχει μέτρο δίπλα (το πιο σημαντικό).
Κακές περιοχές δεν εχει γενικά. Πιο πολύ είναι τι σε βολεύει.Το σημαντικό είναι να εψεις κοντα μέτρο
Γράψε τι βρήκες και τι σου άρεσε και κάποιος θα σου απαντήσει. Επίσης δες στο thread τα ξενοδοχεία που προτείνουν τα παιδιά.
 

Gr.evavgelia

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Διαλέγεις με βάση την τιμή αρχικά (δλδ το budget σου) πχ μέσω booking
Διαβαζεις κριτικές,βλέπεις αν έχει μέτρο δίπλα (το πιο σημαντικό).
Κακές περιοχές δεν εχει γενικά. Πιο πολύ είναι τι σε βολεύει.Το σημαντικό είναι να εψεις κοντα μέτρο
Γράψε τι βρήκες και τι σου άρεσε και κάποιος θα σου απαντήσει. Επίσης δες στο thread τα ξενοδοχεία που προτείνουν τα παιδιά.
Έψαξα στο booking αλλά σ'αυτά με καλές κριτικές κ κεντρο τα βρίσκω λίγο τσουχτερά (Εκτός κ αν έτσι είναι οι τιμές εκεί δηλ.250-350€) άσε δεν έχει κανένα πρωινό εγώ υπολόγιζα μέχρι 150€ Ποιες περιοχές να κοιτάξω? Μηπως απλως κατι που θεωρω εγω μακρια δεν ειναι τελικα . Ευχαριστω!
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Έψαξα στο booking αλλά σ'αυτά με καλές κριτικές κ κεντρο τα βρίσκω λίγο τσουχτερά (Εκτός κ αν έτσι είναι οι τιμές εκεί δηλ.250-350€) άσε δεν έχει κανένα πρωινό εγώ υπολόγιζα μέχρι 150€ Ποιες περιοχές να κοιτάξω? Μηπως απλως κατι που θεωρω εγω μακρια δεν ειναι τελικα . Ευχαριστω![/QU
Έψαξα στο booking αλλά σ'αυτά με καλές κριτικές κ κεντρο τα βρίσκω λίγο τσουχτερά (Εκτός κ αν έτσι είναι οι τιμές εκεί δηλ.250-350€) άσε δεν έχει κανένα πρωινό εγώ υπολόγιζα μέχρι 150€ Ποιες περιοχές να κοιτάξω? Μηπως απλως κατι που θεωρω εγω μακρια δεν ειναι τελικα . Ευχαριστω!
Κεντρο κέντρο προσωπικά θεωρώ Rambla-Barri Gottic. Μετά έχει Eixample- Gracia -στην περιοχή του Poblenou (πχ θυμαμαι ότι πολλοί είχαν μεινει σε αυτό https://www.travelodge.es/hotel-en-poblenou-barcelona/ και το είχα βρει και εγώ σχετικά οικονομικά). Επίσης οικονομικά (<150 ευρώ) είχα βρει και μετά την plaza espanya (smart rooms,live and dream).Τελικά είχα μείνει στο SM Sant Antoni χωρις πρωινο με λιγότερα από 150 (το δικλινο)
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Καλησπέρα.. απ ότι έχω καταλάβει από αυτά που διαβάζω έχετε μάστερ στη Βαρκελώνη. Θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε γιατί έχω καταμπερδευτει
Κλείσαμε τον Αύγουστο για Βαρκελώνη με Ryanair (οκ με τα μεταφορικά την βρήκα την ακρη) δυσκολεύομαι στα ξενοδοχεία γιατί θα είμαστε οικογενειακώς 4 άτομα (2 παιδιά 4ετων κ 8 ετων) κ θέλουμε κάτι αξιόλογο από θέμα καθαριότητας κ πρώινου αλλά κ εύκολης πρόσβασης στα αξιοθέατα . Αν μπορειτε να μου προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ( γύρω στα 100€)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Αύγουστος-Βαρκελώνη-Κέντρο-πρωινό και 100 ευρώ μου φαίνεται δύσκολο έως αδύνατον.
Ίσως σε διαμέρισμα αν βρείτε κάτι.Από πόσο Αυγούστου μέχρι πότε;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Λαμπρά!!!Στην πιο δύσκολη περίοδο της πόλης.Μέχρι και τα παγκάκια στα πάρκα θα είναι γεμάτα.
Ψάξτε για κάποιο διαμέρισμα κοντά στο Μπάτζετ σας και ας μην είναι κεντρικό,αρκεί να έχει κοντά στάση Μετρό.
 

Gr.evavgelia

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Λαμπρά!!!Στην πιο δύσκολη περίοδο της πόλης.Μέχρι και τα παγκάκια στα πάρκα θα είναι γεμάτα.
Ψάξτε για κάποιο διαμέρισμα κοντά στο Μπάτζετ σας και ας μην είναι κεντρικό,αρκεί να έχει κοντά στάση Μετρό.
Ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να βρω κάτι .. αν είμασταν μόνοι με τον άντρα μου δεν θα ζοριζομουν τόσο απλά επειδή θα Είμαστε με τα παιδιά με αγχώνει. Κ πάλι ευχαριστώ
 

VilosopheR

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους.. Έχουμε κλείσει 2 άτομα για Βαρκελώνη 8 -13 Αυγούστου. Ξενοδοχείο Praktik Garden
Καμία πληροφορία άποψη;; Νομίζω ότι είναι σχετικά κεντρικα και βολεύει να κανεις πολλά με τα πόδια.. Για τις υπόλοιπες ερωτήσεις που έχω θα ποσταρω στα αντιστοιχα τοπικς.. Ευχαριστώ εκ των προτερων..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom