HYADES Resort - Τρίκαλα Κορινθίας

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα κάνω κάτι που δεν συνηθίζω, ξεχωριστή αναφορά σε ελληνικό ξενοδοχείο/δωμάτια γιατί πραγματικά μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση.

Τις μέρες που πέσανε κάτι χιόνια στην Αθήνα ήμουν στα Τρίκαλα Κορινθίας για 3 μέρες, και ψάχνοντας να δω σε ποιο θα κλείσω, ανάμεσα σε διάφορα με εντυπωσιακές φωτογραφίες βλέπω ένα που δεν είχε αντίστοιχα εντυπωσιακές φωτογραφίες, είχε όμως ένα ολοστρόγγυλο 10 στα σχόλια :shock:

Λέω δε μπορεί, κάποιο λάθος θάχει γίνει, μπαίνω να τα δω και βλέπω διθυραμβικές κριτικές για το μέρος και τον ιδιοκτήτη. Ως συνέπεια αυτού, κλείνω εκεί.

Γυρνώντας, ειλικρινά δε ξέρω τι μπορώ να πω για το value for money του Hyades Resort. Τα δωμάτια/κορμόσπιτα είναι πεντακάθαρα και εξαιρετικά διαρρυθμισμένα, με την κουζίνα τους, το μπάνιο τους με το τζακούζι να βλέπει φάτσα τον κορινθιακό και τον χειροποίητο νιπτήρα, το μεγάλο κρεβάτι και φυσικά το τζάκι. Οι δε παροχές και το service από τον κ. Γιάννη είναι άψογες, δεν υπερβάλλω όταν λέω ότι είναι παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους Έλληνες επαγγελματίες στο χώρο του τουρισμού.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα και χωρίς κανένα ενδοιασμό σε οποιονδήποτε θέλει να πάει προς εκείνα τα μέρη:

HYADES RESORT

 
Last edited:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
def το ειχα ψαξει και γω με την προσφορα του departure blvd(63 ευρω για 2 διανυκτερευσεις-ηταν μεσα στη λιστα) αλλα τελικα δεν εκατσε να παω.Ποσο το ειχε ανα διανυκτερευση?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τις τιμές τις βλέπεις και στο booking, για καθημερινή που πήγα εγώ νομίζω είναι 80 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom