Ινδία Iνδία-Αρμιτσαρ???

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Και να που ξαναφλερταρω με την Ινδια....:D
Λοιπον βρισκω εισητηρια για Αρμιτσαρ 560 ευρω με Quatar ,βολικες ωρες για 10 μερες αρχες Σεπτεμβρη σκεφτομαι. Καταρχας οσοι τοχετε ψαξει η τιμη καλη δεν ειναι? Να περιμενω κατι καλυτερο?? Ο καιρος τετοια εποχη κατα εκει μερια τι λεει??:roll:
Και σε 10 μερες που να κινηθω??? Σκεφτομαι πολλα Jammu-Kashmir -Dharmasala-Leh....:roll::roll:
Πολλες ερωτησεις ξερω,αλλα ειμαι σιγουρη οτι εχουμε δω μεσα ειδημονες γιαυτο που ρωταω...:)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Δώστε μου άλλο ένα χαστούκι, δώστε μου...καταρρακώστε με κι άλλο με τα βρωμοπόταμά σας.....χτυπήστε με αλύπητα με τα μυγιαστήρια σας.....λούστε με με σβουνιές αγελάδων....να δω τι θα καταλάβετε....

(Πού στο καλό είναι αυτό το Αρμιτσάρ??)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Μeli θα με τρελάνεις πραγματικά!!!! Πες μου πώς τα καταφέρνεις και με μικρό παιδί κάνεις τόσα ταξίδια;;;; Θα πηδηχθώ από το παράθυρο!!! χαχαχα
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καλα μην βαρατε,βρε Rosa μια ερωτηση εκανα...:oops:
Giannoula δεν θα την παρω Ινδια! Για μονη μου λογαριαζω...:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Καλα μην βαρατε,βρε Rosa μια ερωτηση εκανα...:oops:
Giannoula δεν θα την παρω Ινδια! Για μονη μου λογαριαζω...:D
Ναι, καλά....μια ερώτηση από δω, μια ταξιδιωτική ιστορία από κει, μ' έχετε κάνει ράκος...........

(Μα πού είναι αυτό το Αρμιτσάρ, να πάω να το ψάξω στο χάρτη????Άμα δεν είναι κοντά σε Κεράλα, Βαρανάσι, Ρατζαστάν, Κασμίρ και Λαντάκ, δε μ' ενδιαφέρει....)

υ.γ. δε θα μεγαλώσει, βρε σεις, η κόρη μου? Δε θα 'ρθει η εποχή που θα πηγαίνει μόνη της στα Λονδίνα και στα Βερολίνα? Τότε να δείτε τι ποδόλουτρα θα κάνω εγώ στο Γάγγη....:bleh: Ούτως εμίλησα και δεν ξαναμιλάω! Θα περιμένω τις απαντήσεις των υπολοίπων απαισίων ινδόπληκτων για το Αρμιτσάρ...(πού είναι αυτό, επιτέλους?)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η τιμή , ο καιρός και τα μέρη είναι άριστα... συμβουλή... δες το μπας κι έχουν ανοίξει τα σύνορα... η Λαχώρη είναι δίπλα... και είναι η ωραιότερη πόλη του Πακιστάν... επίσης μην χάσεις με τίποτε την τελετή υποστολής της σημαίας στα σύνορα...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Traveller κατι πρεπει να βγαλω απο τα μερη...δεν γινεται ολα...καμια συμβουλη για προγραμμα???:roll: και προτιμησεις??
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Meli κορίτσι μου πλάκα κάνω, έτσι;;;; Μας εύχομαι να κάνουμε πολλά ταξίδια μόνοι μας και τα παιδάκια μας γερά να'ναι θα τον βρούμε το δρόμο μόνα τους. Έχουν καλούς ξεναγούς στο πλευρό τους!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι, καλά....μια ερώτηση από δω, μια ταξιδιωτική ιστορία από κει, μ' έχετε κάνει ράκος...........

(Μα πού είναι αυτό το Αρμιτσάρ, να πάω να το ψάξω στο χάρτη????Άμα δεν είναι κοντά σε Κεράλα, Βαρανάσι, Ρατζαστάν, Κασμίρ και Λαντάκ, δε μ' ενδιαφέρει....)

υ.γ. δε θα μεγαλώσει, βρε σεις, η κόρη μου? Δε θα 'ρθει η εποχή που θα πηγαίνει μόνη της στα Λονδίνα και στα Βερολίνα? Τότε να δείτε τι ποδόλουτρα θα κάνω εγώ στο Γάγγη....:bleh: Ούτως εμίλησα και δεν ξαναμιλάω! Θα περιμένω τις απαντήσεις των υπολοίπων απαισίων ινδόπληκτων για το Αρμιτσάρ...(πού είναι αυτό, επιτέλους?)
Amritsar - Wikipedia, the free encyclopedia
Harmandir Sahib - Wikipedia, the free encyclopedia
Ιδού μερικές πρόχειρες πληροφορίες καταρχήν.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Giannoula και φυσικα χρειαζομαστε και μονοι μας ταξιδια!! Την κορη μου την πηγα Σευχελλες το Πασχα,την ετοιμαζω για ταξιδι 1 μηνα το καλοκαιρι Αγιο-Δομηνικο (ισως και Disneyland),δεν μου αξιζει και μενα μια Ινδια μονη μου??:bleh:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Meli πολύ θα γουστάριζα αλλο ένα καπάκι ινδία τον σεπτέβρη,αλλα άλλες πατρίδες με καλούν:D
Το εισιτήριο μου φαίνεται ακριβό.να περιμένεις.ψάξε την καλή Airarabia έχει πολλούς προορισμους στην ινδία.βαλε στόχο τα 430!! πιστεύω θα τα βρείς..
Θα μελετήσω τον προορισμό σου..
Αχ ινδία δεν έχεις τελειωμό...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Giannoula και φυσικα χρειαζομαστε και μονοι μας ταξιδια!! Την κορη μου την πηγα Σευχελλες το Πασχα,την ετοιμαζω για ταξιδι 1 μηνα το καλοκαιρι Αγιο-Δομηνικο (ισως και Disneyland),δεν μου αξιζει και μενα μια Ινδια μονη μου??:bleh:


έχεις απόλυτο δίκιο παιδάκι μου, σου αξίζει.. Μη νομίζεις και μεις Ν.Υόρκη μόνοι μας πήγαμε.. Σου χρωστάω και κάτι σημειώσεις εε; Σόρρυ το είχα ξεχάσει εντελώς, και για ντισνευλαντ ό,τι θες τα Χριστούγεννα μαζί μας τον πήραμε...Τι τυχερά παιδάκια είναι αυτά;;; Θα το εκτιμήσουν άραγε ποτέ;; χαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom