Σουηδία Ice bar Στοκχόλμη

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Καλησπέρα,

Σκοπεύω τον επόμενο μηνα να επισκεφτώ την Στοκχόλμη και ενα απο τα μέρη όπου θα ήθελα να πάω είναι και το Ice bar. Το έχει επισκεφτεί κανείς να μου πει τις εντυπώσεις του; Αξίζει τον κόπο ή είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων;
Ευχαριστώ πολύ!!! :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πήγαμε εμείς ένα απόγευμα που έβρεχε συνεχώς, είμασταν γενικά κουρασμένοι και δεν είχαμε περιθώρια για πολλές βόλτες. Και το επιλέξαμε επειδή ήταν ακριβώς απέναντι από το ξενοδοχείο μας.

Εχει την πλάκα του, αλλά μόνο αν σου περισσεύει χρόνος και οπωσδήποτε χρήμα. Αλλιώς, προτίμησε κάτι άλλο.

Η μικρή περιγραφή μου και μια φωτογραφία από τη σχετική μου ιστορία:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...3%E5%F1%E9%F2-%E5%F0%EF%F7%DD%F2.html?garpg=2
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
πηγα στο ice bar τον οκτωβριο που ημουν στην στοκχολμη, τα εισητηρια τα κλεισαμε μεσω ιντερνετ και στοιχσε περιπου 18 ευρω το ατομο με ενα ποτο. ειχε σιγουρα την πλακα του και βγαλαμε και απιστευτες φωτογραφιες με την τρελοπαρεα που ημουν. αν υπαρχει χρονος και χρηματα βεβαια οπως πολυ καλα ειπε και η anny εγω θα σου το προτεινα εμας μας αρεσε πολυ η ολη φαση.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Βασικά είδα οτι είναι για 45 λεπτά μόνο και έπειτα είναι πολύ ακριβό για τα δεδομένα της Σουηδίας!
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Αν θα ηθελεσ την γνωμη μου θα σου προτενα ενα καταπληκτικο μαγαζι να πατε εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ και με αρκετα καλες τιμεσ ειναι το Och Himlen Därtill Och Himlen D υπεροχη θεα
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Αν θα ηθελεσ την γνωμη μου θα σου προτενα ενα καταπληκτικο μαγαζι να πατε εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ και με αρκετα καλες τιμεσ ειναι το Och Himlen Därtill Och Himlen D υπεροχη θεα

Σε ευχαριστώ πολύ! Μου φαίνεται πολύ καλή η πρότασή σου!! :clap::clap:
 

lila86

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
MADRID
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο αλλά σε ice - bar στην Ολλανδία που πιστεύω το ίδιο είναι όλα..σίγουρα είναι χάσιμο χρημάτων τελικά αλλά μην τα σκεφτείς κ τόσο αν θέλεις να πας να δείς πως είναι.απλά το σίγουρο είναι οτι δεν θα ξαναπάς
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Επισης μπορεις αν σου αρεσει η θεα απο ψηλα για καφε η φαγητο στον 30 οροφο(εμεις φαγαμε lounge μεσημεριανο με 9 ευρω το ατομο) ειναι ο πυργος kaknastornet http://www.kaknastornet.se/Cafe-och-Skybar-stockholm.aspx βεβαια αν εχεις υψοφοβια δεν στο προτεινω ειναι στα 150 μ. εχει φανταστικη θεα την πολη της στοκχολμης αλλα και το αρχιπελαγος 360 μοιρες. οτι αλλο θελησεις στειλε μου μνμ να βοηθησω επισης αν σκοπευετε να κανετε και κρουαζιερα ελσινκι ταλλιν η ριγα να σου πω οτι χρειαστεις εγω πηγα ελσινκι. το σιγουρο ειναι θα περασετε τελεια!
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Επισης μπορεις αν σου αρεσει η θεα απο ψηλα για καφε η φαγητο στον 30 οροφο(εμεις φαγαμε lounge μεσημεριανο με 9 ευρω το ατομο) ειναι ο πυργος kaknastornet Caf βεβαια αν εχεις υψοφοβια δεν στο προτεινω ειναι στα 150 μ. εχει φανταστικη θεα την πολη της στοκχολμης αλλα και το αρχιπελαγος 360 μοιρες. οτι αλλο θελησεις στειλε μου μνμ να βοηθησω επισης αν σκοπευετε να κανετε και κρουαζιερα ελσινκι ταλλιν η ριγα να σου πω οτι χρειαστεις εγω πηγα ελσινκι. το σιγουρο ειναι θα περασετε τελεια!

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! :haha:
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Εμείς είχαμε πάει και διασκεδάσαμε πάρα πολύ..Τα σφηνάκια, οι κάπες, το όλο γενικά κλπ...Και ναι εντάξει είναι μόνο για 45 λεπτά αλλά δεν μετάνιωσα που πήγα σε καμία περίπτωση.
Αν έχεις πάει σε ice bar, μην πας αλλά αν όχι, δεν σε αποτρέπω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom