ΗΠΑ Internet και ομιλία στις ΗΠΑ

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Μια καλή εναλλακτική είναι η βρετανική 3.
Mobile roaming in United States - Support - Three
Στο ebay η από γνωστό σας στη Βρετανία. Είναι αδύνατη η φόρτιση με μη βρετανικές τραπεζικές κάρτες κάρτες αλλά έχει εναλλακτικές.
Three Top-up Online UK - Buy Three Mobile Top-up - Ding
Και φυσικά η καλύτερη επομένη αγορά τηλεφώνου είναι να υποστηρίζει esim.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Άρα δεν χρησιμοποιήσατε καθόλου αμερικανική sim στην πράξη;
Όχι τελικά δε χρειάστηκε, ωστόσο είχαμε σχδόν καταλήξει σε Lycamobile ή h2owireless που ήταν απόλυτα συμβατές με τις συσκευές μας.
Αν δεν επέλεγα τη λύση του roaming, μια από τις δύο θα επιλέγαμε σιγουρα.
 
Last edited:

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
Μια καλή εναλλακτική είναι η βρετανική 3.
Mobile roaming in United States - Support - Three
Στο ebay η από γνωστό σας στη Βρετανία. Είναι αδύνατη η φόρτιση με μη βρετανικές τραπεζικές κάρτες κάρτες αλλά έχει εναλλακτικές.
Three Top-up Online UK - Buy Three Mobile Top-up - Ding
Και φυσικά η καλύτερη επομένη αγορά τηλεφώνου είναι να υποστηρίζει esim.
την εχεις χρησιμοποιησει? γιατι βλεπω στο PAYG document της Three οτι χρειαζεται πρωτα ενεργοποιηση στην Αγγλια.
 

Attachments

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
την εχεις χρησιμοποιησει? γιατι βλεπω στο PAYG document της Three οτι χρειαζεται πρωτα ενεργοποιηση στην Αγγλια.
Και τις δυο τις αγόρασα από Αγγλία αλλά δεν νομίζω να έχεις θέματα από eBay.
Διάβασε εδώ τα νεότερα για τις κάρτες από Ηνωμένο βασίλειο. Γράφει πολλά για την τρία.
σου δίνει την δυνατότητα διαχείρισης μέσω εφαρμογής.
IMG_1322.PNG
 

Paolito

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Μετά από πολύ ψάξιμο αγόρασα την Worldsim με 50$ από την Αθήνα USA SIM Card. Ανάθεμα και αν κατάφερα να την ενεργοποιήσω όταν έφτασα στο Los Angeles. Τελικά κατέληξα στην T-Mobile με Aμερικάνικο νούμερο, απεριόριστα data και κλήσεις εντός Αμερικής για έναν μήνα. Μιλάω με Ελλάδα μέσω Messenger, WhatsApp κλπ. Τα πάντα όλα μέσω διαδικτύου λειτουργούν στην εντέλεια. Η σύνδεση γρήγορη και απροβλημάτιστη. Κόστος 51,29$ με τους φόρους. Προσοχή! Το νου σας! Όλες οι τιμές που θα βλέπετε σε ΟΛΑ τα μαγαζιά ΠΑΝΤΟΥ σε ότι και αν αγοράσετε - φάτε κλπ κλπ δεν αναγράφονται οι φόροι. Στο ταμείο στον φοράνε extra.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.464
Ταξίδι-Όνειρο
???
Μετά από πολύ ψάξιμο αγόρασα την Worldsim με 50$ από την Αθήνα USA SIM Card. Ανάθεμα και αν κατάφερα να την ενεργοποιήσω όταν έφτασα στο Los Angeles. Τελικά κατέληξα στην T-Mobile με Aμερικάνικο νούμερο, απεριόριστα data και κλήσεις εντός Αμερικής για έναν μήνα. Μιλάω με Ελλάδα μέσω Messenger, WhatsApp κλπ. Τα πάντα όλα μέσω διαδικτύου λειτουργούν στην εντέλεια. Η σύνδεση γρήγορη και απροβλημάτιστη. Κόστος 51,29$ με τους φόρους. Προσοχή! Το νου σας! Όλες οι τιμές που θα βλέπετε σε ΟΛΑ τα μαγαζιά ΠΑΝΤΟΥ σε ότι και αν αγοράσετε - φάτε κλπ κλπ δεν αναγράφονται οι φόροι. Στο ταμείο στον φοράνε extra.
Υπάρχουν ολόκληρα νήματα για αυτό τα θέματα. Και για την T mobile κ ότι στην Αμερική κάθε πόλη , χωριό , έχει διαφορετικό ΦΠΑ , επίσης στο φαγητό είναι "υποχρεωτικό" το φιλοδώρημα, 15% με 20%
 

billyg599

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Είδα τις πολλές συμβουλές σας για το κινητό στις ΗΠΑ. Το θέμα είναι ότι εκεί που φτάνω στο αεροδρόμιο δεν έχει μαγαζί για να αγοράσω sim. Επίσης την άλλη μέρα δεν προλαβαίνω. Δεν έχω και eSim στο κινητο μου.

'Αρα η μόνη επιλογή μου είναι το roaming της cosmote. Έχω καρτοκινητό. Ποιά είναι η διαδικασία ενεργοποίησής του; Ξέρει κανείς; Γιατι στην cosmote δεν μπορώ να τους βρώ...

Ευχαριστώ.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Είδα τις πολλές συμβουλές σας για το κινητό στις ΗΠΑ. Το θέμα είναι ότι εκεί που φτάνω στο αεροδρόμιο δεν έχει μαγαζί για να αγοράσω sim. Επίσης την άλλη μέρα δεν προλαβαίνω. Δεν έχω και eSim στο κινητο μου.

'Αρα η μόνη επιλογή μου είναι το roaming της cosmote. Έχω καρτοκινητό. Ποιά είναι η διαδικασία ενεργοποίησής του; Ξέρει κανείς; Γιατι στην cosmote δεν μπορώ να τους βρώ...

Ευχαριστώ.
Στο jfk υπάρχει ένα "περίπτερο" που μπορείς να βάλεις sim. Ειναι λίγο πριν τις κυλιόμενες για να πας στο airtrain. Στην τοποθετεί κι όλας στο κινητό αν θες. Σε όλο το jfk υποστεί δωρεάν wifi όπως και σε όλους τους σταθμούς μετρό, οπότε μπορείς αν θες να φτάσεις downtown και να πάρεις από εκεί.
Το έχω γράψει ξανά, αν έχεις συσκευή xiaomi όπως εγώ θα έχεις θέμα με το δίκτυο!
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
Είδα τις πολλές συμβουλές σας για το κινητό στις ΗΠΑ. Το θέμα είναι ότι εκεί που φτάνω στο αεροδρόμιο δεν έχει μαγαζί για να αγοράσω sim. Επίσης την άλλη μέρα δεν προλαβαίνω. Δεν έχω και eSim στο κινητο μου.

'Αρα η μόνη επιλογή μου είναι το roaming της cosmote. Έχω καρτοκινητό. Ποιά είναι η διαδικασία ενεργοποίησής του; Ξέρει κανείς; Γιατι στην cosmote δεν μπορώ να τους βρώ...

Ευχαριστώ.
στο γερμανικο αμαζον εχουν σιμ για χρηση στην Αμερικη. 35 ευρω εχουν νομιζω..
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Αν έχετε esim στο κινητό σας μπορείτε να παραγγείλετε από το internet. Εγώ δύο φορές χρησιμοποίησα την Global esim GlobaleSIM Worldwide and Local Data Solutions όπου διαλέγετε αν θέλετε μόνο δεδομένα ή δεδομένα και ομιλία και οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες από αυτές που γράφονται εδώ. Μόνο με δεδομένα 1GB στοιχίζει 5 δολάρια. Ρίξτε μια ματιά, το έχω δοκιμάσει.
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
Αν έχετε esim στο κινητό σας μπορείτε να παραγγείλετε από το internet. Εγώ δύο φορές χρησιμοποίησα την Global esim GlobaleSIM Worldwide and Local Data Solutions όπου διαλέγετε αν θέλετε μόνο δεδομένα ή δεδομένα και ομιλία και οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες από αυτές που γράφονται εδώ. Μόνο με δεδομένα 1GB στοιχίζει 5 δολάρια. Ρίξτε μια ματιά, το έχω δοκιμάσει.
δυστυχως πολυ λιγα κινητα εχουν esim προς το παρον...
 

billyg599

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Στο jfk υπάρχει ένα "περίπτερο" που μπορείς να βάλεις sim. Ειναι λίγο πριν τις κυλιόμενες για να πας στο airtrain. Στην τοποθετεί κι όλας στο κινητό αν θες. Σε όλο το jfk υποστεί δωρεάν wifi όπως και σε όλους τους σταθμούς μετρό, οπότε μπορείς αν θες να φτάσεις downtown και να πάρεις από εκεί.
Το έχω γράψει ξανά, αν έχεις συσκευή xiaomi όπως εγώ θα έχεις θέμα με το δίκτυο!
Βοστώνη πάω και δεν βλέπω που έχει.

στο γερμανικο αμαζον εχουν σιμ για χρηση στην Αμερικη. 35 ευρω εχουν νομιζω..
Εγώ είχα μία κάρτα της redpocket το οποίο το χρησιμοποιούσα όταν πήγαινα Αμερική. Δίνεις 30$ και την ανανεώνεις για ένα χρόνο. Απλώς το ξέχασα την ανανέωση και ακυρώθηκε. Σε μια εβδομάδα πάω και δεν προλαβαίνω κάτι τέτοιο.

Σκέφτομαι να πάρω κινητό μόνο και μόνο για το esim βολεύει πολύ.

Είναι πολύ πρόβλημα χωρίς κινητό γιατί έχω δουλειές εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.734
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom