ΗΠΑ Internet και ομιλία στις ΗΠΑ

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
έχω την εντύπωση πως απ το App της T-Mobile για να αγοράσεις e-sim χρειάζεται αμερικάνικη κάρτα. τουλάχιστον εγώ που το χρησιμοποίησα πριν 2 μηνες δεν δεχόταν ελληνική κάρτα ούτε revolout.
Σε φυσικό κατάστημα έγινε η αγορά
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
50€ η αγορα sim με unlimited δεδομενα;

Ειναι η μονη λυση για αγορα δεδομενων στις ΗΠΑ; δεν υπαρχει κατι ππυ να μη χρειαζεται sim, ε; ή γενικώς κατι λιγο πιο οικονομικο
Αυτό που είχα κάνει εγώ στην Αυστραλία, ήταν να πάρω τοπική SIM με μόνο data (OK είχε και χρόνο /SMS προς Αυστραλιανά νούμερα) και να χρησιμοποιώ το Viber για Ελλάδα.

Το Viber όταν άλλαξα τη SIM με ρώτησε αν το καινούριο νούμερο είναι προσωρινό, οπότε επιλέγοντας ΝΑΙ, μου κράτησε το Ελληνικό νούμερο και από Ελλάδα με έπαιρναν και έπαιρνα κανονικά μέσω Viber.

Οποτε, ναι μεν ως αριθμό τηλεφώνου είχα Αυστραλέζικο, αλλά όλες οι επαφές στο Viber με έπαιρναν και τους έπαιρνα κανονικά. Όταν γύρισα και ξαναέβαλα την Ελληνική SIM ήταν σαν να μην έφυγα ποτέ. Με τη μία δούλεψε και το Ελληνικό μου νούμερο.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Ομάδα καλησπέρα! Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να έχουμε ίντερνετ στην Αμερική; θα το χρειαστούμε για 1 εβδομάδα που θα πάμε τον Απρίλιο.
 

sofisofi

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ομάδα καλησπέρα! Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να έχουμε ίντερνετ στην Αμερική; θα το χρειαστούμε για 1 εβδομάδα που θα πάμε τον Απρίλιο.
και εμενα με ενδιαφέρει το θέμα αυτό! Θα πάω τον Μάρτιο ! Γνωρίζει κάποιος ;
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
και εμενα με ενδιαφέρει το θέμα αυτό! Θα πάω τον Μάρτιο ! Γνωρίζει κάποιος ;
το έψαξα και κατεληξα να παραγγειλω μέσω αμαζον travSIM usa με 60GB data για 15 ημέρες.Υπάρχει και unlimited me 45 αλλα νομίζω τα 60GB είναι υπέραρκετά. μεταφορικά έχει 5 ευρώ.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Αναχωρώ 14/3/23 θα έχει έρθει μέχρι τότε; Εσύ σε πόσο καιρό την έλαβες?
Εγώ θα παραγγείλω σήμερα-αύριο.. Απ ότι γράφει αν παραγγείλεις σήμερα θα είναι σε εσένα 5 Μαρτίου. Γενικά δεν πέφτουν έξω..
 

sofisofi

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εγώ θα παραγγείλω σήμερα-αύριο.. Απ ότι γράφει αν παραγγείλεις σήμερα θα είναι σε εσένα 5 Μαρτίου. Γενικά δεν πέφτουν έξω..
Το είδα κ γω αλλά επειδή δεν έχει τύχει να ξαναπαραγγείλω απο αμαζον γι αυτό ρώτησα! Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. Έχεις κάνει κάποια ταξιδιωτική ασφάλεια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.708
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom