ΗΠΑ Internet και ομιλία στις ΗΠΑ

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Να ξέρετε ότι όλα τα κινέζικα κινητά (Xiaomi, Huawei) που δέχονται SIM και όχι eSIM, δεν υποστηρίζονται από τις αμερικανικές εταιρείες τηλεφωνίας
Δεν ισχύει με Huawei.. Huawei χρησιμοποιω Αμερική..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ θα παραγγείλω σήμερα-αύριο.. Απ ότι γράφει αν παραγγείλεις σήμερα θα είναι σε εσένα 5 Μαρτίου. Γενικά δεν πέφτουν έξω..
Ψάχνω να θυμηθώ πότε έπεσε τελευταία φορά μέσα η Amazon.de σε παράδοση παραγγελίας μου. Πρέπει να πάω δεκάδες παραγγελίες πίσω για να βρω κάποια (με αποκορύφωμα την τελευταία που αντί για 20/12 έφτασε 19/1, και ενώ μου είχαν κάνει ήδη και refund αυτά που είχα αγοράσει...).
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Ψάχνω να θυμηθώ πότε έπεσε τελευταία φορά μέσα η Amazon.de σε παράδοση παραγγελίας μου. Πρέπει να πάω δεκάδες παραγγελίες πίσω για να βρω κάποια (με αποκορύφωμα την τελευταία που αντί για 20/12 έφτασε 19/1, και ενώ μου είχαν κάνει ήδη και refund αυτά που είχα αγοράσει...).
τόσοο χάλια; Η αλήθεια είναι από γερμανικό δεν έχω παραγγείλει ξανά αλλά από το "γνήσιο" έρχονται στην ώρα τους ή και νωρίτερα κάποιες φορές...
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Εγώ στις τελευταίες 5 παραγγελίες πάντως που έχω όλες ήρθαν 2 νε 3 ημέρες νωρίτερα της ημερομηνίας.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Καλησπέρα σας θα ταξιδέψω Αμερική συγκεκριμένα Μαϊάμι.. γνωρίζει κανείς πως μπορώ να έχω ίντερνετ εκεί στο κινητό?το κινητό μου είναι Xiaomi και άκουσα ότι υπάρχει πρόβλημα με τα συγκεκριμένα τηλέφωνα..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας θα ταξιδέψω Αμερική συγκεκριμένα Μαϊάμι.. γνωρίζει κανείς πως μπορώ να έχω ίντερνετ εκεί στο κινητό?το κινητό μου είναι Xiaomi και άκουσα ότι υπάρχει πρόβλημα με τα συγκεκριμένα τηλέφωνα..
Ναι γιατί δεν υποστηρίζεται (τουλάχιστον στα χαρτιά) από την T-Mobile.
Θα σου πρότεινα Lycamobile ή h2owireless που συμπεριλαμβάνουν τα Xiaomi, μπορείς να το τσεκάρεις και στις σελίδες τους δίνοντας τον αριθμό ΙΜΕΙ του κινητού σου. Δε μπορείς να παραγγείλεις εκ των προτέρων όμως, πρέπει να αγοράσεις μόλις φτάσεις Αμερική.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Ναι γιατί δεν υποστηρίζεται (τουλάχιστον στα χαρτιά) από την T-Mobile.
Θα σου πρότεινα Lycamobile ή h2owireless που συμπεριλαμβάνουν τα Xiaomi, μπορείς να το τσεκάρεις και στις σελίδες τους δίνοντας τον αριθμό ΙΜΕΙ του κινητού σου. Δε μπορείς να παραγγείλεις εκ των προτέρων όμως, πρέπει να αγοράσεις μόλις φτάσεις Αμερική.
Ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω.. στο ξενοδοχείο θα έχω wi-fi το μόνο που θέλω είναι να έχω ίντερνετ εκτός ξενοδοχείου για να καλώ Uber
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω.. στο ξενοδοχείο θα έχω wi-fi το μόνο που θέλω είναι να έχω ίντερνετ εκτός ξενοδοχείου για να καλώ Uber
Είναι πολυ βασικό γενικώς και αξίζει, γιατί μ' ένα πακετο γύρω στα 30$ θα βγάλεις όλη την εκδρομή. Ειδικά για τους χάρτες είναι απαραίτητο.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Είναι πολυ βασικό γενικώς και αξίζει, γιατί μ' ένα πακετο γύρω στα 30$ θα βγάλεις όλη την εκδρομή. Ειδικά για τους χάρτες είναι απαραίτητο.
Sorry που σε ζαλίσω.. αλλά την κάρτα μπορώ να την πάρω απο αεροδρόμιο?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Sorry που σε ζαλίσω.. αλλά την κάρτα μπορώ να την πάρω απο αεροδρόμιο?
Δε θυμάμαι να είδα στο αεροδρόμιο αλλά δε παίρνω όρκο, μπορεί και να έχει. Θα βρεις όμως σίγουρα σε πολλά καταστήματα που είναι ανοικτά 24/7 και σίγουρα μπορούν να σου υποδείξουν από το ξενοδοχείο σου.
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
60
Likes
15
Στο τελευταίο ταξίδι στην ΝΥ πήραμε Global esim της Arialo. Είναι μόνο data, ηλεκτρονική. Κάνεις εγκατάσταση στο app, σου στέλνουν κωδικούς και τέλος. Ο χρόνος αρχίζει να μετράει απο τότε που θα συνδεθεί στο δίκτυο των ΗΠΑ.

Local and regional eSIMs for travellers - Airalo
Πήραμε αυτή των 5GB για 30 μέρες, $ 35.

Επειδή πήγαμε για 12 μέρες θα μπορούσαμε να έχουμε αγοράσει αυτήν των 3GB για 15 μέρες, $ 24.

Φοβηθήκαμε μηπως δεν φτάσουν τα gb, αλλά με πολλή χρήση (βιντεοκλήσεις, τηλέφωνα μέσω viber κλπ) ξοδέψαμε μόνο 1gb
Καλησπέρα , αποτι κατάλαβα εσείς πηρατε τη global .Μια ερώτηση εγώ έχω iPhone 7 .Πως μπορώ να γνωρίζω αν η συσκευή μου είναι συμβατή προκειμένου να μην πληρώσω άδικα χρήματα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.718
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom