InterRail το Νοέμβρη...

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλησπέρα!Αποφασίσαμε με το φίλο μου να κάνουμε InterRail ξεκινώντας από Ιταλία!Βρήκαμε αεροπορικά εισιτήρια για Μιλάνο και το πρόγραμμα έχει ως εξής : Φτάνουμε Μιλάνο διανυκτερεύουμε μια νύχτα εκεί και το επόμενο πρωί παίρνουμε το τρένο για Παρίσι όπου φτάνουμε 10 το βράδυ. Στο Παρίσι μένουμε 2 βράδια κι έπειτα παίρνουμε το τρένο για Μπρίζ μένουμε 4 ώρες και στη συνέχεια παίρνουμε τρένο για Βρυξέλλες όπου μένουμε για 2 βράδια!Μετά πάμε Μόναχο για 2 διανυκτερεύσεις και μετά Αυστρία-Μπρατισλάβα για 3 νύχτες(θα μείνουμε σε φίλη). Έπειτα επιστροφή σε Ρώμη μετά Μιλάνο και πάλι πίσω Θεσσαλονίκη. Αρχικά ήθελα να σας ρωτήσω πως σας φαίνεται σα πλάνο; Επίσης έχω βρεί για τις μετακινήσεις μας στις χώρες τα city bikes στα οποία τα πρώτα 30 λεπτά είναι δωρεάν και ήθελα να ρωτήσω μπορούμε να αλλάζουμε ποδήλατο κάθε 30 λεπτά ή επειδή θα δίνουμε την ίδια πιστωτική κάρτα(για εγγύηση) η χρέωση μετά τα 30 λεπτά θα είναι η προβλεπόμενη;Τέλος θα ήθελα να μου πείτε ενδεικτικά τι μπορώ να δω σε κάθε πόλη δεδομένων των λίγων ημερών που αφιερώνουμε σε κάθε μια απο αυτές.
Ευχαριστώ πολύύύ!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μέχρι να έρθει το άλλο τρένο....
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Καθίστε παραπάνω Μρυζ να το χαρείτε λίγο!Γενικά μου φαίνεται λίγο σκότωμα το πρόγραμμα.Εγώ θα έλεγα να επικεντρωθείτε σε 2-3 χώρες.Ξεκινάς από Νότια,πας Βόρεια,ακόμα πιο Νότια και ανεβαίνεις ξανά για να φύγεις από Μιλάνο.
 

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Βασικά αυτό!Μέχρι να έρθει το άλλο τρένο και ό,τι προλάβουμε!!Θα μπορούσαμε να διανυκτερεύσουμε Μπριζ. Αξίζει περισσότερο απο τις Βρυξέλλες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.130
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom