Ιρλανδία Ιταλία Irish coffee και Ουισκιές στο Δουβλίνο!

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
"πανακριβο"? Ενα αεροδρομιο που εχει μονο low cost με καφε στα 1,10 ?,κρουασαν στα 0,90Ε? Αδυνατω να σε κατανοησω. Το Βενιζελος τοτε τι ειναι? Για σειχηδες? Απο τα φθηνοτερα αεροδρομια της χωρας και της Δ.Ευρωπης ολοκληρης. Με low cost που δουλευει βεβαια προσφερει και τις αναλογες υπηρεσιες..οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη..
Εγώ πάντως έφαγα ένα μικρό sandwich που έκανε 4.50 ευρώ και ότι είχε δίπλα φαγώσιμο 5 ευρώ και πάνω. Πατατάκια στο δύευρω και σοκολάτες ακρίβές επίσης. Σε άλλο αεροδρόμιο πήγα εγώ ??

Καταπληκτικός βρε Άλεξ, όπως πάντα.

Έλα πες μας μη ντρέπεσαι, δεν έχει παίξει ποτέ τίποτα με την Ευαγγελία; :p
χαχαχα όχι ποτέ η Ευαγγελία για μένα είναι σαν κολλητός άντρας δεν έχει περάσει καν από το μυαλό μου !!

Ερώτηση! Άντε τη νυν καταλαβαίνω να πάρεις τηλέφωνο, την πρώην γιατί;;; μήπως κρατάς καβαντζες;;;
ε εντάξει αγαπάμε ακόμα δεν ξεχνιέται και το παρελθόν εύκολα.....
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ πάντως έφαγα ένα μικρό sandwich που έκανε 4.50 ευρώ και ότι είχε δίπλα φαγώσιμο 5 ευρώ και πάνω. Πατατάκια στο δύευρω και σοκολάτες ακρίβές επίσης. Σε άλλο αεροδρόμιο πήγα εγώ ??
οι τιμές που εγραψα ισχυουν. εξαρτάται τι παιρνεις. εισαι υποψιασμένος και παιρνεις συγκεκριμενα πραγματα λοιπον. δεν είναι το αεροδρομιο πανακριβο. και το "Duty Free" προσιτό είναι, πιο καλες τιμες σε αρωματα, σοκολατες, ποτα από Αθηνα πχ.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
οι τιμές που εγραψα ισχυουν. εξαρτάται τι παιρνεις. εισαι υποψιασμένος και παιρνεις συγκεκριμενα πραγματα λοιπον. δεν είναι το αεροδρομιο πανακριβο. και το "Duty Free" προσιτό είναι, πιο καλες τιμες σε αρωματα, σοκολατες, ποτα από Αθηνα πχ.
με duty free και τέτοια δεν μπλέκω εγώ λέω για φαγητό. Καλά δεν ήταν και Μακεδονία 5 ευρώ το φραπέ !!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Κι έλεγα τι απέγινε αυτό το παιδί; :p
Σήμερα καταλαβαίνω ότι για μια ακόμα φορά το έφαγαν οι γυναίκες και τα ταξίδια! :)
Περιμένω εναγωνίως τη συνέχεια-πού και με ποιόν κοιμήθηκε η Ευαγγελία; Τι δώρο πήρες στη Νεφέλη; Και ποιά η γνώμη της Φένιας για αυτά;
Και βέβαια θέλω και Αρειανές φωτός με ιρλανδέζικο φόντο! :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
χαχαχα όχι ποτέ η Ευαγγελία για μένα είναι σαν κολλητός άντρας δεν έχει περάσει καν από το μυαλό μου !!
Ρε ''σκουλήκι'' μην κοιτάς δεξιά και αριστερά. Αφού μόνο αυτή σε ακολουθει στα ταξίδια σου και σε καταλαβαίνει, πας και ψάχνεις αλλού, άνοιξε τα μάτια σου. Αντί να πάτε σε ένα δίκλινο να τσεκάρεις κατάσταση...
Εκτός και αν μας κρύβεις τίποτα....
Επίσης συνέχεια για γυναίκες γράφεις και μία φωτογραφία δεν ανέβασες...
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Ρε ''σκουλήκι'' μην κοιτάς δεξιά και αριστερά. Αφού μόνο αυτή σε ακολουθει στα ταξίδια σου και σε καταλαβαίνει, πας και ψάχνεις αλλού, άνοιξε τα μάτια σου. Αντί να πάτε σε ένα δίκλινο να τσεκάρεις κατάσταση...
Εκτός και αν μας κρύβεις τίποτα....
Επίσης συνέχεια για γυναίκες γράφεις και μία φωτογραφία δεν ανέβασες...
χαχα όχι αλήθεια η Ευαγγελία είναι η μεγάλη μου αδερφή ίσα ίσα όλο τα ερωτικά μας συζητάμε σε όλη τη διάρκεια των ταξιδιών. Δεν έτυχε ποτέ να πάει εκεί το πράγμα. Εγώ μωρέ να ανεβάσω αλλά δεν είναι και σωστό χωρίς την έγκρισή τους και άσε που σε καμία δεν έχω πει ότι γράφω εδώ μέσα γιατί αναφέρω και λεπτομέρειες και θα με ζαλίσουν τον έρωτα :p είναι το μυστικό μας αυτό το site παιδιά αν με ξέρει κανείς μη με δώσει :D :p !!!

Κι έλεγα τι απέγινε αυτό το παιδί; :p
Σήμερα καταλαβαίνω ότι για μια ακόμα φορά το έφαγαν οι γυναίκες και τα ταξίδια! :)
Περιμένω εναγωνίως τη συνέχεια-πού και με ποιόν κοιμήθηκε η Ευαγγελία; Τι δώρο πήρες στη Νεφέλη; Και ποιά η γνώμη της Φένιας για αυτά;
Και βέβαια θέλω και Αρειανές φωτός με ιρλανδέζικο φόντο! :)
θα τα αναλύσω όλα ;) πάρε για αρχή τη φώτο στο Καθεδρικό του St. Patricks ;)
Ireland.JPG
 
Last edited by a moderator:

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Σηκώνομαι ντύνομαι τσεκάρω μη μου βούτηξαν τίποτα οι άλλοι και πάω να φύγω για να κατέβω κάτω. Ανοίγω τη πόρτα και βλέπω μπροστά μου την άλλη !

- Που είσαι ρε όλη νύχτα ?
- Διάβαζα στο σαλόνι!
-Από τις 11μισι μέχρι τώρα ??
- Όχι διάβασα λίγη ώρα και μετά αποκοιμήθηκα στο καναπέ !!!
- ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ούτε εγώ δεν τα κάνω αυτά :D

Ένιωσα άσχημα βέβαια γιατί είχαμε που είχαμε κούραση φαντάσου να κοιμηθείς σε καναπέ και να έχεις και όλη την ημέρα μπροστά σου. Είδα και την ώρα που έλεγε 10 όταν ξύπνησα και λέω καλά είμαστε αλλά μετά σκέφτηκα ότι πηγαίναμε δύω ώρες πίσω εκεί και ήταν ακόμα 8 το πρωί. Πληρώσαμε και βγήκαμε στο σκοτεινό ακόμα Δουβλίνο πρωί πρωί ....!! Αρχικά βγάλαμε κάποιες πρωινές φωτογραφίες σε κάτι στενά με μαγαζιά πιο underground αλλά και σε ένα hostel ζωγραφισμένο με graffitti.
DSCN0102.JPG
DSCN0115.JPG
DSCN0113.JPG
DSCN0130.JPG

Οι βόλτες στα στενά κράτησαν αρκετή ώρα και προτιμήσαμε να μην αρχίσουμε την επίσκεψη σε γνωστά και μεγάλα μνημεία για να μη μας τελειώσουν από νωρίς. Αφού είδαμε πολλά και διάφορα μαγαζάκια είπαμε να πάμε στο Trinity college που ήταν και δίπλα να πιούμε κανά cafe και να δούμε πως είναι το πανεπιστήμιο. Η Ευαγγελία ήθελε πολύ να δει το βιβλίο με την ιστορία των Κέλτων το οποίο ήταν μέσα στη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου. O χώρος είναι πολύ όμορφος μέσα από τις πύλες. Παντού μεγάλα κτίσματα μια τεράστια αψίδα που δεσπόζει και πολύ πράσινο. Η βιβλιοθήκη δεν μας έκανε τη χάρη γιατί ήταν κλειστή αλλά και είχε ένα τσουχτερό εισιτήριο.
DSCN0138.JPG
DSCN0164.JPG
DSCN0157.JPG


DSCN0172.JPG


Έπειτα ήπιαμε και τα καφεδάκια με το ιρλανδικό τριφύλλι !!
DSCN0170.JPG


Επόμενη στάση το μνημείο του Jaymes Joyce κοντά σε κάποια από τις πολλές γέφυρες. Εκεί πήρα και μια μπλούζα για ένα φίλο από το πρώτο σουβενιράδικο που βρήκα. Βγήκαμε και κάποιες φωτογραφίες στη γέφυρα πριν φτάσουμε σε ένα δρόμο με αγάλματα αλλά και το μνημείο του φωτός όπως λέγεται ένα ψηλό μυτερό κτίσμα.
640px-E4324-Spire-of-Dublin.jpg

DSCN0186.JPG


Κι εκεί που περπατάω έρχεται μια προς τα πάνω μου και μου λέει με χαμόγελο στα αγγλικά : εσείς δεν είστε ο στιχουργός ??? Μένω λίγο μ....ς και λέω - εεε no !! Μου ζητάει συγνώμη και φεύγει. Λίγο παρακάτω με κοιτάει ένας μετά κοιτάει αλλού και με ξανακοιτάει λες και με γνώρισε και με χαιρετάει . Ε το συνήθισα και χαιρετάω κι εγώ με άνεση και χαμόγελο μπαίνοντας στο πετσί του ρόλου !!! Συνεχίζεται..
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Κι εκεί που περπατάω έρχεται μια προς τα πάνω μου και μου λέει με χαμόγελο στα αγγλικά : εσείς δεν είστε ο στιχουργός ??? Μένω λίγο μ....ς και λέω - εεε no !! Μου ζητάει συγνώμη και φεύγει.
Όπα! το σουξέ μας βλέπω μέχρι και στα Δουβλίνα έφτασε!;)
Είσαι μοναδικός!
Άραγε θα κάνεις ποτέ ένα ταξίδι χωρίς απρόοπτα?
Πολύ το ταλαιπωρείς το κορίτσι! Χάθηκε ένα καλύτερο hostel που να είστε μόνοι σας?
Σε ακολουθούμε με πολύ ενδιαφέρον και περιμένουμε την εξέλιξη!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Κι εκεί που περπατάω έρχεται μια προς τα πάνω μου και μου λέει με χαμόγελο στα αγγλικά : εσείς δεν είστε ο στιχουργός ??? Μένω λίγο μ....ς και λέω - εεε no !! Μου ζητάει συγνώμη και φεύγει. Λίγο παρακάτω με κοιτάει ένας μετά κοιτάει αλλού και με ξανακοιτάει λες και με γνώρισε και με χαιρετάει . Ε το συνήθισα και χαιρετάω κι εγώ με άνεση και χαμόγελο μπαίνοντας στο πετσί του ρόλου !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom