Istanbul Shopping Fest 2011

dionisisgasi

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
Στην Κωσταντινουπολη διεξάγεται ένα από τα μεγαλύτερα shopping φεστιβάλ. Όπως τα προηγούμενα δύο χρόνια, έτσι και φετος, Shopping Fest 2011 στην Κωνσταντινούπολη θα λάβει χώρα απο τις 18 Μαρτίου εως και 26 Απριλίου. Πάνω από 80 εμπορικά κέντρα θα λειτουργήσουν με εκπτώσεις που αγγίζουν και το 50%, και τα περισσότερα από αυτά θα πουλάνε χωρίς φορους. Παράλληλα με το φεστιβάλ θα διεξαχθούν και διάφοροι διαγωνισμοι, ενας απο τους οποίους, κλειρώνει κι ένα ολοκαίνουργιο αυτοκινητο. Το φεστιβάλ συτο διοργανώνεται με σκοπό να προσελκύσουν τουρίστες και λάτρεις του shopping από τις τριγύρω γειτωνικές χώρες, και γιατί οχι απ' όλο τον κοσμο. Περισσότερες πληροφορίες σε διάφορα site στο ιντερνετ όπως και στο επίσημο site του Istanul Shopping Fest. Αλλα και στο τηλ. 2310 239080, και με ΠΜ.
Καλα να περασετε!!!!
 
Last edited by a moderator:

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
2 με 7 Απριλίου θα είμαι εκεί!
Ούτε παραγγελία να το είχα αυτό το φεστιβάλ!
:clap: :clap: :clap:
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Πάντως αν υπάρχει κάτι για το οποίο βγάζω το καπέλο στους Τούρκους είναι ότι πάντα βρίσκουν πρωτοποριακές και έξυπνες ιδέες να προσελκύουν τουρίστες για διαφορετικούς λόγους. Το αποτέλεσμα είναι ένα: ο τόπος βγαίνει κερδισμένος από την εισροή ξένου συναλλάγματος. Αυτά να τα βλέπουν οι δικοί μας, που επαναπαύονται στις όμορφες παραλίες και τους αρχαίους ναούς μας..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ουφφ τη γλυτωσα!!! παω λιγο νωριτερα.Ετσι δεν θα χασομερησω:photographer::
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σωκρατη μου δεν ειναι μονο το χασομερι! Ειναι που θα στεναζαν και οι πιστωτικες!
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Έχουν ήδη περίοδο εκπτώσεων (μέχρι 70%) , και δύο μεγάλα εμπορικά κέντρα το ένα στάση Λέβεντ του μετρό το Κάνυον και το μεγαλύτερο της Ευρώπης το Σεβαχίρ στάση Σίσιλι. Και τα δύο έχουν είσοδο από τη στάση του μετρό στο υπόγειο φρουρούμενη με ανιχνευτές μετάλων κλπ, και το Σεβαχίρ έχει και τεράστιο σκεπαστό Λούνα Πάρκ το Ατλαντίς με πολλές δεκάδες (σε ύψος και μήκος) μέτρα τρενάκι και άλλα παιχνίδια.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Για αυτο παιρνω παντοτε πιστωτικη με οριο τα 80 ευρω:D:D:D Εχουν γνωσιν οι φυλακες:D
Είσαι σίγουρος ότι κάποια εντυπωσιακή ξανθιά κυρία δεν φυλάει κρυμμένη καμία golden ή platinum; :bleh::bleh::bleh:
 

thanos_thess

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Καλησπερα παιδια,
καινουργιος στην παρεα αλλα και εγω λατρης της Κωνσταντινουπολης.
Ειχα παει τα Φωτα στην Πολη και πολλοστη φορα και ειδα αυτο το καινουργιο εμπορικο κεντρο το Forum Istanbul (απο Aksaray με Μετρο σταση Sagmalcilar), ειναι τεραστιο και πολυ μπερδεμενο νομιζω οτι ειναι μεγαλυτερο απο το Cevahir, εχει επισης και μεγαλο ενυδρειο!
Ενα αλλο μεγαλο εμπορικο ειναι το Viaport αλλα βρισκεται στην ασιατικη πλευρα κοντα στο αεροδρομειο Sabiha και χρειαζεται αυτοκινητο για να πας. Αλλιως πρεπει να πας με πλοιο Haydarpasa, επειτα το τρενο για Bostanci και απο εκει υπαρχει λεωφορειο που σε παει στο εμπορικο.
Σκεφτομαι να παω για 25 Μαρτιου αλλα διαπιστωσα οτι οι τιμες ειναι ιδιαιτερα τσιμπημενες, δεν συμφωνειτε?
π.χ ειχα μεινει στο Sultania hotel (Welcome to Hotel Sultania - a luxury boutique hotel in Istanbul's Old City) τον Ιανουαριο με 80 ευρω και για το Μαρτιο το δινουν 168ευρω! Σαν ξενοδοχειο ειναι τελειο το καλυτερο που εχω μεινει στην Πολη. Το μονο κακο ειναι οτι το παρκιν ειναι εξω στο δρομο και αφου πηγαινω με αυτοκινητο ειναι ενα θεμα που με απασχολει.
Ξερετε καποιο ξενοδοχειο με ασφαλες παρκιν που να εχετε μεινει?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Έχουν ήδη περίοδο εκπτώσεων (μέχρι 70%) ,
Γεγονός.Το 50% έκπτωση το έχουν για πλάκα,και άμα πιέσεις και λίγο κερδίζεις και καλύτερη τιμή.Στο forum Instabul που βρέθηκα πρόσφατα,υπήρχαν καταστήματα που άλλαζαν τα αυτοκόλλητα 40% της βιτρίνας με 70%.
 

dionisisgasi

Member
Μηνύματα
26
Likes
4
Κοιτα dmdoc,απ οσο εχω διαβασει σε παρα πολλα σαιτ, εκπτωσεις εχει και στις επωνυμες μαρκες κτλ.βασικα,ι τιμη ειναι χωρις φορους και επιπλεον 50% εκπτωση.αλλα θα παω εντος ολιγων ημερων να το διαπιστωσω και μονος μου.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.173
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom