tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλημέρα, πρόκειται να ταξιδέψω στη Φινλανδία συγκεκριμένα στο Κουόπιο τον Σπτέμβριο. Έχει πάει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει? τι να δω? τι εκδρομές μπορώ να κάνω? που να μείνω ? που να πάμε για φαγητό κλπ κλπ. θέλω γενικές πληροφορίες! :) ευχαριστώ!!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Βρεθηκα στο kuopio, πριν χρονια ειναι η αληθεια, αλλα σαν πολη δεν βρηκα να εχει κατι ενδιαφερον εκτος ισως απο τον πυργο puijo, απ οπου εχεις πολυ ομορφη θεα της πολης. Αυτο που αξιζει να κανει κανεις ειναι μια ημερησια εκδρομη με καραβακι - ξυλινο με τεραςτιες τζαμαριες στο σαλονι- στη savonlina μεσο των λιμνων. Η εκδρομη διαρκει γυρω στις 7 ωρες χωρις επιστροφη. Εγω εκανα την αντιθετη φορα, savonlina - kuopio και μετα συνεχισα για kemi. Αλλα θα μπορουσες να διανυκτερευσεις savonlina-ειναι πολυ ομορφη- και την επομενη να γυρισεις kuopio με τρενο.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. ουαο ακούγεται τέλεια διαδρομή! δυστυχώς όμως θα πρέπει να επιστρέψω στο kuopio το βράδυ. θα ήθελα να κάνω εκδρομές αλλά κάπου κοντά για να επιστρέφω το βράδυ. δεν έχει πολλά να κάνω εκεί ε? χμ..προσπαθώ να βρω πράγματα αλλά δυσκολεύομαι!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Η περιοχη εκει ειναι γεματη λιμνες και ως εκ τουτου θα εχει ομορφα τοπια. Αν δεν βρεθει καποιος να σου δωσει συγκεκριμενες πληροφοριες μπορεις οταν θα εισαι εκει να ρωτησεις τους ντοπιους τι εκδρομες αξιζει να κανεις.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
ελπίζω να βρεθεί κάποιος να μου απαντήσει να ξέρω περίπου τι έχει εκεί να κάνω..έχει και πανεπιστήμιο εκεί, μπορεί κάποιος που πήγε εράσμους να με βοηθήσει!
ευχαριστώ πάντως πολύ! αν θυμηθείς κάτι άλλο μου λες!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom