La Roca Village

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Η Βαρκελώνη,ειναι μια απο τις αγαπημένες μου πόλεις,για shopping!Την εχω επισκεφθεί,δυο φορές και εχω τρελαθεί με την κοσμοπολίτικη αυρα της και την υπεροχη αγορα που διαθέτει!
Μπορεις να ξεκινήσεις τον περίπατο σου αρχίζοντας απο την La rambla και προχωρώντας,προς την Placa Catalunya!θα βρεις άπιθανα μαγαζιά για shopping(Mango,El Corte Ingles και τόσα αλλα)που περνάει, η ώρα τόσο γρήγορα, που εύχεσαι να μπορούσες να σταματήσεις τον χρόνο!
Το πιο αγαπημένο μου μέρος για shopping ειναι το La Roca Village το οποίο ειναι εκπτωτικο χωριό και έχει όλες τις επώνυμες μάρκες σε απίθανες τιμές!
Διαθέτει υπέροχα καφέ και εστιατόρια και καταπληκτικό περιβάλλον για βολτουλα.
Υπαρχει λεωφορειο που μπορεις να πάρεις απο την Placa Catalunya καθημερινά για να σε παει στο εκπτωτικο χωριό!Η τιμή του εισιτηρίου ειναι δώδεκα ευρώ μετ'επιστροφης!
Αξίζει ειναι μαγική εμπειρία για τους λάτρεις του shopping therapy!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
αγαπητε/η red rose την αλλη εβδομαδα ετοιμαζομαι για την πρωτη μου επισκεψη στη Βαρκελωνη και το εκπτωτικο χωριο που αναφερεις ειναι οπωσδηποτε μεσα στο προγραμμα μας!αλλωστε εχουμε μαθει να συνδυαζουμαι τα ταξιδια μας με shopping π.χ. φλωρεντια barberino, λισαβωνα alcochette,παρισι la valee village κ.α.!Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορουμε να συνοδεψουμε την επισκεψη στο LA ROCA με επισκεψη στην χιρονα?κι αν σε αυτη την περιπτωση θα χρειαστουμε οπωσδηποτε αυτοκινητο?
 

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Αν θέλετε να επισκέφθηκε και την Xerona!θα πρεπει να πάρετε αυτοκίνητο,γιατι το πούλμαν παει μόνο στο εκπτωτικο χωριό!ειναι δυο ώρες περίπου η διαδρομή ξεκινώντας απο την Placa Catalunya.ελπιζω να σε βοήθησα!να περάσετε τελεια,ειναι μαγικό ταξιδι :)
 

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Χα!χα!συνφωνω απολύτως!υπαρχει όμως και μια άλλη αλυσίδα γνωστής εταιρίας στην Βαρκελώνη!που λατρεψα ποιο ιδιαίτερα τα Kuxumu!Απίθανα!εχουν τα παντα απο ρούχα,αξεσουάρ για τα παντα,κούπες και οτι μπορεις άλλο φανταστείς!ειναι ξεχωριστά γιατι ειναι ζωγραφισμένα με τόσο ζωηρά χρώματα και με την μοναδική βαρκελονεζικη πινελιά τους!:)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Χα!χα!συνφωνω απολύτως!υπαρχει όμως και μια άλλη αλυσίδα γνωστής εταιρίας στην Βαρκελώνη!που λατρεψα ποιο ιδιαίτερα τα Kuxumu!Απίθανα!εχουν τα παντα απο ρούχα,αξεσουάρ για τα παντα,κούπες και οτι μπορεις άλλο φανταστείς!ειναι ξεχωριστά γιατι ειναι ζωγραφισμένα με τόσο ζωηρά χρώματα και με την μοναδική βαρκελονεζικη πινελιά τους!:)
Αν μιλας για αυτη τη μαρκα: Kukuxumusu - Wikipedia, the free encyclopedia, δεν ειναι απο Βαρκελωνη μερια, αλλα απο Παμπλονα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν θέλετε να επισκέφθηκε και την Xerona!θα πρεπει να πάρετε αυτοκίνητο,γιατι το πούλμαν παει μόνο στο εκπτωτικο χωριό!ειναι δυο ώρες περίπου η διαδρομή ξεκινώντας απο την Placa Catalunya.ελπιζω να σε βοήθησα!να περάσετε τελεια,ειναι μαγικό ταξιδι :)
Girona.....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι κι επίσης Zara και Bershka και H&M, μοναδικά κι απίθανα..
Χα!χα!συνφωνω απολύτως!
Μάλλον δεν κατάλαβες ότι δεν το εννοούσα:cool:
Δε θεωρώ ότι τέτοιου είδους μαγαζιά είναι "μοναδικά κι απίθανα" για τον απλούστατο λόγο ότι τα βρίσκεις και στην Ελλάδα.
Περί ορέξεως βέβαια...
 

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ταξίδι-Όνειρο
Περου

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom