Live from... (click and post one photo)

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Έφριξα με το πόσο κόσμο μαζεύει αυτή η πόλη, δε θέλω να φανταστώ τι γίνεται το καλοκαίρι
Καλά κάνεις και το λες. Αλλά πότε να πάμε;
Μάλλον κανένα ΣΚ του Φλεβάρη.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Εντάξει, το φουλ του Ισλάμ διαβατήριό μου με τη βίζα του Ιράν πρώτη-πρωτη δε βοηθά ιδιαίτερα. Ούτε η κράτηση στη Ραμάλα που είδαν στο app της booking στο κινητό μου, το οποίο ξεψαχνισαν (όχι ότι έκρυψα τίποτα βέβαια).
Μέχρι και τι γνωρίζω για το παλαιστινιακό με ρώτησαν (όπου η ειρωνία είναι ότι τα είχα ρωτήσει αυτά πριν μήνες εδώ στο φόρουμ και όλοι μου έλεγαν ότι είμαι υπερβολική και γραφική). :p
Να ετοιμάζεσαι λογικά για τα ίδια και στην επιστροφή και να είσαι νωρίς εκεί. Εμένα μόλις εμπαινα στην χώρα δεν με ρώτησαν σχεδον τίποτα. Μόλις πήγα να φύγω όμως και είδαν καμία 20αρια σφραγίδες απο Τουρκία, έψαξαν τα πάντα. Ευτυχώς είχα πάει αρκετά νωρίς, αλλιώς μπορεί να έχανα και την πτηση.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.142
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Να ετοιμάζεσαι λογικά για τα ίδια και στην επιστροφή και να είσαι νωρίς εκεί. Εμένα μόλις εμπαινα στην χώρα δεν με ρώτησαν σχεδον τίποτα. Μόλις πήγα να φύγω όμως και είδαν καμία 20αρια σφραγίδες απο Τουρκία, έψαξαν τα πάντα. Ευτυχώς είχα πάει αρκετά νωρίς, αλλιώς μπορεί να έχανα και την πτηση.
Ναι, είμαι σίγουρη και σε ευχαριστώ για την απάντηση! :) Εννοείται θα ειμαι εκεί κάνα 4ωρο πριν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλά κάνεις και το λες. Αλλά πότε να πάμε;
Μάλλον κανένα ΣΚ του Φλεβάρη.
Ναι πραγματικά,θα συνιστούσα μόνο χειμωνιάτικη επίσκεψη σε όποιον δεν αντέχει τα πλήθη. Επίσης έπαθα σοκ που ζητούν 25+ ευρώ για να ανέβεις και να περπατήσεις τα τείχη γύρω γύρω. Και μετά κάποιοι θεωρούν ότι έχει η Ακρόπολη ακριβό εισιτήριο...μη χειρότερα!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Ναι πραγματικά,θα συνιστούσα μόνο χειμωνιάτικη επίσκεψη σε όποιον δεν αντέχει τα πλήθη. Επίσης έπαθα σοκ που ζητούν 25+ ευρώ για να ανέβεις και να περπατήσεις τα τείχη γύρω γύρω. Και μετά κάποιοι θεωρούν ότι έχει η Ακρόπολη ακριβό εισιτήριο...μη χειρότερα!
Αισχροκερδια: θα παω άμα γινω ο Spiderman
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Αισχροκερδια: θα παω άμα γινω ο Spiderman
Συμφωνώ μαζί σου.
Δε γουστάρω και αυτό το λαό, ή μάλλον το κράτος τους, καθόλου. Θα πάω αλλού.
Που να πάμε ρε παιδιά εδώ κοντά; Πάμε Σλοβενία, συμπαθής χώρα μου φαίνεται!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Συμφωνώ μαζί σου.
Δε γουστάρω και αυτό το λαό, ή μάλλον το κράτος τους, καθόλου. Θα πάω αλλού.
Που να πάμε ρε παιδιά εδώ κοντά; Πάμε Σλοβενία, συμπαθής χώρα μου φαίνεται!
Μαυροβούνιο (έφτασα μόλις Κότορ και ήδη μ'αρέσει πιο πολύ από Ντουμπρόβνικ). Και η Σλοβενία είναι πολύ όμορφη.
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Συμφωνώ μαζί σου.
Δε γουστάρω και αυτό το λαό, ή μάλλον το κράτος τους, καθόλου. Θα πάω αλλού.
Που να πάμε ρε παιδιά εδώ κοντά; Πάμε Σλοβενία, συμπαθής χώρα μου φαίνεται!
Εμένα πάντως δεν θα μου άρεσε να λένε κάτι τέτοιο για μένα ή την Ελλάδα, επειδή τους φάνηκε ακριβή η Μύκονος ή η Σαντορίνη.
Αλίμονο αν είχαν τις ίδιες τιμές η Σαντορίνη, το Ντουμπρόβνικ και η Βενετία με την Κολοπετινίτσα.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.732
Likes
14.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Εμένα πάντως δεν θα μου άρεσε να λένε κάτι τέτοιο για μένα ή την Ελλάδα, επειδή τους φάνηκε ακριβή η Μύκονος ή η Σαντορίνη.
Αλίμονο αν είχαν τις ίδιες τιμές η Σαντορίνη, το Ντουμπρόβνικ και η Βενετία με την Κολοπετινίτσα.
Δε με εννόησες: πολιτικά μιλούσα. Γι αυτό αναφέρθηκα κυρίως στο κράτος.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εκεί που είσαι προχωράς ευθεία και στα 50μ. δεξιά σου θα βρεις το καλύτερο παγωτό της Μπολόνια...
View attachment 283314

Θα με θυμηθείς...
Πάρε διπλή μπάλα ... και για μένα... ;)
είναι ανοιχτό και τον Δεκέμβρη????

(η κοιλιόδουλη)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom