Live from... (click and post one photo)

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σίβηρη, που λένε πως πήρε το όνομά της επειδή είναι απέναντι από τον Όλυμπο και τη χτυπούν παγωμένα ρεύματα που ακόμα και 15αυγουστο βράδυ θες ζακέτα για να αντέξεις. Север στα ρωσικα είναι ο βοράς.
68E934AE-59BD-4C9C-B15B-29D26C759BA1.jpeg
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μόνο με καλό τζιπ φτάνει κανεις οδικώς μέχρι εδώ, στο ακρωτήρι του Ποσειδίου, όπου βρίσκεται και ο Φάρος (ήδη από τα μέσα του 1800). Η άμμος κάθε χρόνο αλλάζει, φέτος ακόμα και το pathfinder κόλλησε για λίγο. Παραδιπλα υπήρχε ναος του Ποσειδώνα, εξού και το όνομα του χωριού. Οι αρχαίων ημων πρόγονοι ήξεραν που να φτιάξουν τους ναούς τους. Το μέρος εδώ είναι μαγικό. Σχηματίζεται ένα πανέμορφο ακρωτήρι όπου συναντιέται ο θερμαικος με το Αιγαίο, και συνήθως η μια πλευρά έχει κυμα και η άλλη νηνεμία.
Δεν έχω και τις καλύτερες φωτο γιατί μπήκε άμμος, αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον μόλις φτιάξω την κάμερα.
B1923054-D5D4-4CF6-AC93-5B832F552613.jpeg

08197CE9-EE6E-43FD-836D-A7BD1431B798.jpeg
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Μόνο με καλό τζιπ φτάνει κανεις οδικώς μέχρι εδώ, στο ακρωτήρι του Ποσειδίου, όπου βρίσκεται και ο Φάρος (ήδη από τα μέσα του 1800). Η άμμος κάθε χρόνο αλλάζει, φέτος ακόμα και το pathfinder κόλλησε για λίγο. Παραδιπλα υπήρχε ναος του Ποσειδώνα, εξού και το όνομα του χωριού. Οι αρχαίων ημων πρόγονοι ήξεραν που να φτιάξουν τους ναούς τους. Το μέρος εδώ είναι μαγικό. Σχηματίζεται ένα πανέμορφο ακρωτήρι όπου συναντιέται ο θερμαικος με το Αιγαίο, και συνήθως η μια πλευρά έχει κυμα και η άλλη νηνεμία.
Δεν έχω και τις καλύτερες φωτο γιατί μπήκε άμμος, αλλά επιφυλάσσομαι για το μέλλον μόλις φτιάξω την κάμερα.
View attachment 319129
View attachment 319130
Ποσείδι, με κύματα Χαβάης
Το ΄86 μας επισκέφτηκαν 2 φίλες Σουηδέζες μόλις είχαν επιστρέψει από Χαβάη.
Πήγαμε μια εβδομάδα σκηνάκια στο Ποσείδι.Η έκπληξη μου ήταν φοβερά μεγάλη
όταν μου είπαν ότι ήταν ομορφότερα από Χαβάη.
Ήταν το αγαπημένο μου μέρος στην Χαλκιδική.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το ΄86 μας επισκέφτηκαν 2 φίλες Σουηδέζες μόλις είχαν επιστρέψει από Χαβάη.
Πήγαμε μια εβδομάδα σκηνάκια στο Ποσείδι.Η έκπληξη μου ήταν φοβερά μεγάλη
όταν μου είπαν ότι ήταν ομορφότερα από Χαβάη.
Ήταν το αγαπημένο μου μέρος στην Χαλκιδική.
Οι Σουηδέζες θα είχαν αίμα Χαλκιδικιώτικο, δεν εξηγείται αλλιώς:haha:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το ΄86 μας επισκέφτηκαν 2 φίλες Σουηδέζες μόλις είχαν επιστρέψει από Χαβάη.
Πήγαμε μια εβδομάδα σκηνάκια στο Ποσείδι.Η έκπληξη μου ήταν φοβερά μεγάλη
όταν μου είπαν ότι ήταν ομορφότερα από Χαβάη.
Ήταν το αγαπημένο μου μέρος στην Χαλκιδική.
Δε θα άλλαζα τις παιδικες κι εφηβικες αναμνήσεις μου από το Ποσείδι για κανένα ταξίδι στη Χαβάη. Έχω ακόμα την ίδια παιδική παρέα από οχτώ χρονω, κάποιοι παντρευτήκαμε καναμε παιδιά γίναμε κουμπάροι, και διατηρούμε ένα υπέροχο δέσιμο μεταξύ μας αφού μας ενώνουν δεσμοί ετών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom