Live from... (click and post one photo)

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Αν μπορείς να έχεις πρόσβαση στο λαντς της ΤΑΡ, πάρε από κάποιο μαγαζί στην πόλη χάρτινο σωληνάρι που βάζουν μέσα τα παστεϊ. Θα βρεις άφθονα ζεστά και ίσως τα καλύτερα της πόλης στο σαλόνι τους. Γεμίζεις το χαρτόκουτο άνετα. Εναλλακτικά σε χαρτοπετσέτες τυλιγμένα ένα ένα. Δεν είναι ντροπή.
Πριν καιρό σε βραδινή πτήση μεταμεσονύκτια ζητήσαμε μερικά από μια κύρια που δούλευε μέσα εκεί και μας έφερε 4 σακουλές γεμάτες ήταν βέβαια στο κλείσιμο. Τρώγονται και μέρες μετά και διατηρούν τη φρεσκάδα τους. Της πόλης όχι και τόσο από δική μου εμπειρία.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αν μπορείς να έχεις πρόσβαση στο λαντς της ΤΑΡ, πάρε από κάποιο μαγαζί στην πόλη χάρτινο σωληνάρι που βάζουν μέσα τα παστεϊ. Θα βρεις άφθονα ζεστά και ίσως τα καλύτερα της πόλης στο σαλόνι τους. Γεμίζεις το χαρτόκουτο άνετα. Εναλλακτικά σε χαρτοπετσέτες τυλιγμένα ένα ένα. Δεν είναι ντροπή.
Πριν καιρό σε βραδινή πτήση μεταμεσονύκτια ζητήσαμε μερικά από μια κύρια που δούλευε μέσα εκεί και μας έφερε 4 σακουλές γεμάτες ήταν βέβαια στο κλείσιμο. Τρώγονται και μέρες μετά και διατηρούν τη φρεσκάδα τους. Της πόλης όχι και τόσο από δική μου εμπειρία.
Σαν την Μπελα Μπαξτερ στο poor things. By the way είναι pasteis ο πληθυντικός. Και ντρέπομαι 😂
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
5.403
Σαν την Μπελα Μπαξτερ στο poor things. By the way είναι pasteis ο πληθυντικός. Και ντρέπομαι 😂
Εγώ τον τρόπο σας τον έδειξα. Ντροπή στο φαγητό δεν υπάρχει. Έξαλλου το κάνουν αρκετοί.
Έχω βγει με ποτήρι τζιν γεμάτο από κει (κρυφά) γιατί πλησίαζε η ώρα της πτήσης και πάντα παίρνω μερικά μπουκαλάκια ανθρακούχο νερό για τον δρόμο. Η Λισσαβόνα είναι από τις μεγάλες μου αγάπες.
Αμήν.
Για ωραίο ψάρι εδώ.
Καλή διαμονή.
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Τελευταίο βράδυ στην Νυρεμβέργη και στη κεντρική λαϊκή αγορά, εκεί που πριν 2 μήνες ήταν οι πάγκοι της χριστουγεννιάτικης αγοράς του Κριστκιντλμαρκτ, τώρα δεσπόζει ένα τεράστιο φωτισμένο ελάφι πίσω από ένα μικρό παγοδρόμιο.
8c6f9c1d33ad98a920513bdf60d8e852_-1.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom