Live from... (click and post one photo)

underwater

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
11.101
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Φθινοπωρινό χαλαρωτικό μπανάκι. Αυτή η μικρή παραλία βρίσκεται στο Καμάρι Κορινθίας (δίπλα στο Ξυλόκαστρο) και το συγκεκριμένο παραδοσιακό πελοποννησιακό σπίτι είναι το πατρικό του Παναγή Τσαλδάρη, ο οποίος διετέλεσε Πρωθυπουργός της Ελλάδας για μικρό χρονικό διάστημα.
IMG_20201002_134659-01.jpeg
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Να θυμίσω ότι υπάρχει και η ενότητα Ζωντανές Ανταποκρίσεις στην οποία θα μπορούσαν να ενταχθούν τα πιο εκτεταμένα ποστ, με χρήσιμες πληροφορίες και αποτυπωμένες προσωπικές εμπειρίες. Για να μην "χάνονται" σε αυτό το θέμα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Επειδη αυτο το καλοκαιρι δεν τελειωνει ....
Αναπαντεχη ημερησια στη Σαλαμινα...
20201004_152816.jpg


Καμια ταβερνουλα εχει καποιος να μου συστησει; Δεν προλαβα να το ψαξω. Θα πιω και ενα ουζακι στην υγεια σας :)
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.741
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Σε ποια παραλία είστε;

Τα περισσότερα ουζερί βρίσκονται στον κεντρικό παραλιακό δρόμο. Περιγράφω με σειρά κατεύθυνσης προς τον Άγιο Νικόλα.
Κάκιας
Θεωρείται το καλύτερο. Λίγο πιο ακριβό από τα υπόλοιπα.
Κοντορόκος Καινούργιο μαγαζί. Κρίνοντας από μια επίσκεψη βρήκα τίμια την ποιότητα.
Πόρτο Λεόνε Από τα παλιά ουζερί του νησιού. Καλούτσικη ποιότητα, αν και έχω χρόνια να πάω.
Μπλε Καρέκλες Τα ίδια με Πόρτο Λεόνε
Παραλία Όχι από τα παλιά μαγαζιά, αλλά σχετικά δημοφιλές και τίμια ποιότητα.

Στην απέναντι πλευρά του κόλπου υπάρχει η Μπουκουρίμιζα με θέα στην πόλη και καλούτσικο φαγητό, αλλά λίγο απομονωμένο από το κέντρο.

Εκτός πόλης δείτε και τα εξής:
Casa Nostra στην Κακή Βίγλα. Νορμάλ φαγητό και ωραία τοποθεσία.
Κοχύλι στο Καματερό. Καλούτσικο φαγητό, αλλά κατά τη γνώμη μου ενδείκνυται μόνο για βράδυ.

Δεν ξέρω ωστόσο αν σας πρόλαβα.
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Σε ποια παραλία είστε;

Τα περισσότερα ουζερί βρίσκονται στον κεντρικό παραλιακό δρόμο. Περιγράφω με σειρά κατεύθυνσης προς τον Άγιο Νικόλα.
Κάκιας
Θεωρείται το καλύτερο. Λίγο πιο ακριβό από τα υπόλοιπα.
Κοντορόκος Καινούργιο μαγαζί. Κρίνοντας από μια επίσκεψη βρήκα τίμια την ποιότητα.
Πόρτο Λεόνε Από τα παλιά ουζερί του νησιού. Καλούτσικη ποιότητα, αν και έχω χρόνια να πάω.
Μπλε Καρέκλες Τα ίδια με Πόρτο Λεόνε
Παραλία Όχι από τα παλιά μαγαζιά, αλλά σχετικά δημοφιλές και τίμια ποιότητα.

Στην απέναντι πλευρά του κόλπου υπάρχει η Μπουκουρίμιζα με θέα στην πόλη και καλούτσικο φαγητό, αλλά λίγο απομονωμένο από το κέντρο.

Εκτός πόλης δείτε και τα εξής:
Casa Nostra στην Κακή Βίγλα. Νορμάλ φαγητό και ωραία τοποθεσία.
Κοχύλι στο Καματερό. Καλούτσικο φαγητό, αλλά κατά τη γνώμη μου ενδείκνυται μόνο για βράδυ.

Δεν ξέρω ωστόσο αν σας πρόλαβα.
Ημασταν στην παραλια Πατητηρι στα νοτια του νησιου. Ωραιο μπανιο με τελειο καιρο.
Την ωρα που εστειλες το μηνυμα μολις ειχαμε αποφασισει να καθισουμε στο πρωτο που προτεινες, στον Κακια.
20201004_165756.jpg

Ευχαριστω παρα πολυ για τις πολυτιμες πληροφοριες. Θα τις χρειαστω οπωσδηποτε την επομενη φορα, αφου η Σαλαμινα ειναι δυο βηματα απ την Αθηνα και ιδανικη για ημερησια αλλα και για μπανιο!!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom