Live from... (click and post one photo)

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.334
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Έχει και wine tasting η μόνο βλέπεις το κελάρι; Ήπιατε τίποτα καλό;
Είχε και wine testing, αλλά δεν το αγοράσαμε γιατί είχαμε να πάμε μετά στη Soroca και δε θέλαμε να κάνουμε τούμπες στο δρόμο. Άλλωστε βιαζομασταν γιατί κάναμε το tour των 11 και ο χρόνος πίεζε. Πάντως κάποια στιγμή μας έδωσαν να πιούμε λίγο από μια μέτρια σαμπάνια.
Είναι πολύ φτηνά τα κρασιά τους εκεί αλλά δεν είχαμε χώρο στις αποσκευές μας γι αυτά.
IMG_20210729_122405.jpg

Να και μια αίθουσα για wine testing.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Λέμε να πάμε κατά κει τον Οκτώβριο. Κρατάει η σαιζόν ως τότε η θα είναι ερημιά;
Ιδέα δεν έχω αλλά πόσους τουρίστες να έχει Οκτώβριο η Χίος; Απτην άλλη βέβαια και τι τους θες; Θα είναι ωραία και χωρίς τουρίστες.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ιδέα δεν έχω αλλά πόσους τουρίστες να έχει Οκτώβριο η Χίος; Απτην άλλη βέβαια και τι τους θες; Θα είναι ωραία και χωρίς τουρίστες.
Δεν θέλω τον κόσμο, αλλά θέλω να είναι ανοιχτά τα εστιατόρια, μπαρ, ...
 
Μηνύματα
210
Likes
859
Δεν θέλω τον κόσμο, αλλά θέλω να είναι ανοιχτά τα εστιατόρια, μπαρ, ...
Εκτός από μερικά ταβερνάκια που είναι σε παραλίες κλπ τα οποία κλείνουν από τέλος Σεπτέμβρη/αρχές Οκτώβρη, όλα τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά κανονικά. Γενικά το νησί ''δουλεύει'' με ντόπιους οπότε τα καλοκαιρινά μαγαζιά κλείνουν όταν φύγει το καλοκαίρι!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μην τυχόν και φύγετε από Κύμη και δεν πάτε για απογευματινό καφεδάκι και παραδοσιακό γλυκάκι στην πλατεία του Αγίου Αθανασίου πάνω.
Στην πλατεία και πίσω από το ιερό έχει το παραδοσιακό καφεζαχαροπλαστείο του Σιδεράκη με ωραία θέα , δροσερό αεράκι απο το Αιγαίο και φυσικά τα καλύτερα αμυγδαλωτά, μπακλαβά και κουραμπιέδες για τα οποία φημίζεται τα τελευταία 50 χρόνια λειτουργίας του.
IMG_20200913_145832.jpg


Αντίστοιχο οδοιπορικό με το δικό σας στο νότιο τμήμα της Εύβοιας είχαμε κάνει σε ένα long weekend αρχές Σεπτεμβρίου του 2020. Κι επειδή βλέπω πως κυνηγάτε τα λιμανάκια και τους τόπους χαλάρωσης σου προτείνω να κάνετε έστω μια βόλτα στο Πόρτο Μπούφαλο για μια βουτιά στα γαλήνια και πεντακάθαρα νερά του κόλπου και να κάτσετε να φάτε το βράδυ στην ταβέρνα Ακρογιάλι του καπετάν Νίκου Χασάπη με τα υπέροχα ζωγραφισμένα τραπέζια του ακριβώς πάνω στο κύμα.

IMG_20200913_082741.jpg
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.661
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
@Thalassaki ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Δυστυχώς η παρέα είναι μεγάλη και κάπως δύσκολη η συνεννόηση :) :) .Ήδη έχουμε φύγει από την Κυμη και είμαστε στην παραλία Κορασίδα.
20210730_133333.jpg
20210730_133249.jpg
20210730_133125.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom