Live from... (click and post one photo)

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Έχουν τσίπουρο στην Κόστα Μπράβα; o_O o_O
Οι καραμπινάτοι τουρίστες έχουν το φλασκί μαζί τους :haha:

Οι ταξιδευτές πίνουν νερό κατευθείαν από ποτάμια,καταρράκτες κτλ.

Απλά είναι τα πράγματα..Μην τα μπερδεύουμε...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Επειδή είμαι καραμπινάτος τουρίστας και όχι ταξιδιώτης, λίγες μέρες διακοπές στην Κόστα Μπράβα. Το τσίπουρο σε μεγάλο ποτήρι. Την λάτρεψα την σερβιτόρα. Παραλία Fenals.
Αν ήσουν ταξιδιώτης θα σου έβαζε η συμπαθής σερβιτόρα το τσίπουρο σε κρυστάλλινο ποτηράκι. Τώρα αγαπητέ τουρίστα γυάλινο και πολύ σου είναι! :haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Έχουν τσίπουρο στην Κόστα Μπράβα; o_O o_O
Ψηλέ θα σε στείλω στο σχολείο με τον κηδεμόνα σου. Στην Κόστα Μπράβα είχαν έρθει οι Έλληνες και έχτισαν πόλεις πριν 2300 χρόνια. Τσίπουρο δεν θα έχει;
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Ψηλέ θα σε στείλω στο σχολείο με τον κηδεμόνα σου. Στην Κόστα Μπράβα είχαν έρθει οι Έλληνες και έχτισαν πόλεις πριν 2300 χρόνια. Τσίπουρο δεν θα έχει;
Άλλωστε το Κόστα Μπράβα προέρχεται από τον αρχαίο ταξιδευτή (ή μήπως τουρίστα?) Κώστα Λαέρτιο, ο οποίος είδε πρώτος την ακτή από το κατάρτι του πλοίου το 586 πΧ. Η ακτή άρεσε στους υπόλοιπους οι ανέκραξαν "Κώστα μπράβο!", εξ ου και το όνομα. Το άλφα ως κατάληξη είναι βησιγοτθική, αντί του αρχαιοελληνικού όμικρον.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Αν ήσουν ταξιδιώτης θα σου έβαζε η συμπαθής σερβιτόρα το τσίπουρο σε κρυστάλλινο ποτηράκι. Τώρα αγαπητέ τουρίστα γυάλινο και πολύ σου είναι! :haha:
Φίλε μου σε πιάνω λάθος. Τους ταξιδιώτες η τους σερβίρουν σε ξύλινη κούπα,η τους λένε φτιάξτε το μόνοι σας.
Άλλωστε το Κόστα Μπράβα προέρχεται από τον αρχαίο ταξιδευτή (ή μήπως τουρίστα?) Κώστα Λαέρτιο, ο οποίος είδε πρώτος την ακτή από το κατάρτι του πλοίου το 586 πΧ. Η ακτή άρεσε στους υπόλοιπους οι ανέκραξαν "Κώστα μπράβο!", εξ ου και το όνομα. Το άλφα ως κατάληξη είναι βησιγοτθική, αντί του αρχαιοελληνικού όμικρον.
Γιου κουφ μι.( Με κούφανες). Όταν οι αρχαίοι Έλληνες έχτιζαν ακροπόλεις κάποιοι την έκαναν στην ζούλα και έκαναν μεροκάματα στην Καταλωνία.
Άσχετο. Τι έπαθα πρίν λίγο. Πήγα να φάω έξω και πήγα να το παίξω πονηρός. Λέω τον σερβιτόρο αντί να πληρώσω τον λογαριασμό αν γίνεται να πλύνω κανένα πιάτο και μου απαντά φύγε από εδώ παλιοτουριστα που θέλεις να το παίξεις ταξιδιώτης.
Φιλάκια.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.104
Likes
3.731
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ο μεγαλειώδης αρχαιολογικός χώρος της Αρχαίας Μεσσήνης!!!
Μην τον παραλείψετε όσοι βρεθείτε στο Ν. Μεσσηνίας.
Εντυπωσιακή η αναστύλωση των μνημείων και η ανάδειξη του περιβάλλοντος χώρου!
Υπολογίστε κανένα τρίωρο, σε απογευματινές ώρες, για να προλάβετε να δείτε άνετα όλα τα μνημεία και να διαβάσετε τις ενημερωτικές πινακίδες.
ATTACH=full]403784[/ATTACH]
Screenshot_20220914_004917.jpg
Screenshot_20220914_004841.jpg
Screenshot_20220914_004944.jpg
 
Last edited:

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Φίλε μου σε πιάνω λάθος. Τους ταξιδιώτες η τους σερβίρουν σε ξύλινη κούπα,η τους λένε φτιάξτε το μόνοι σας.
Παρατηρώ μια δαιμονοποίηση του ταξιδευτή που μένει σε καλά ξενοδοχεία και εστιατόρια και αυτό δεν το καταλαβαίνω...
Στο ίδιο έργο θεατές 😅
Καμιά αντίρηση... εσύ είσαι τουρίστας κι εγώ ταξιδευτής... απλά μην αδικείς και τους υπόλοιπους συμφορμίτες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.408
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom