Live from... (click and post one photo)

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.809
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ταξίδι-Όνειρο
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Το γιεζολο για να γνωρίζει εδώ και ο πληθυσμός είναι μια από τις πιο παρακμιακές τουριστικές περιοχές της βορείου Ιταλίας. Παραλία απέραντη μεν, η θάλασσα πολύ βρώμικη δε. Νερά χρώμα καφέ. κατακλύζετε κυρίως από οικογένειες τους καλοκαιρινούς μήνες και τα Σαββατοκύριακα γίνετε το αδιαχώρητο μιας και πολλές επιλογές για τους κάτοικους του βένετο δεν υπάρχουν.
Οι τιμές που βρήκες είναι χαμηλές διότι δεν υπήρχε ψυχή διαφορετικά τους θερινού μήνες είναι πιο υψηλές, αν κι θεωρείτε οικονομικός προορισμός.
Αν συγκρίνεις την παράλια της Κατερίνης με το γιεζολο θα έλεγα ότι δίνω 100 στην Κατερίνη -100 στο γιεζολο. Ούτε στον χειρότερο εχθρό.
Δεν τη σύγκρινα με την Κατερίνη παρά μόνο με το Μαιάμι σε μέγεθος. Δεν ξέρω πότε πήγες τελευταία φορά, μα εμένα καθαρά μου φάνηκαν τα νερά και μπλέ σημαία η παραλία είχε. Όσο για τις τιμές στα εστιατόρια και τα καφέ είναι ίδιες όλο το χρόνο, 7,50 μια πίτσα μαργαρίτα και 1,80 ο καπουτσίνο ή 3,50 το Απερόλ είχαν όλο το καλοκαίρι. Ο υπερτουρισμός οφείλετε στους Αυστριακούς, Γερμανούς Δανούς κτλ. όχι στους Ιταλούς. Τώρα όλοι έχουμε απόψεις και γούστα και σεβαστά είναι. Αλλά βλέπω ως υπερβολή το ούτε στο χειρότερο εχθρο :). Στο εχθρό μου να μην πάει στη Μύκονο... όχι στο Γέσολο
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.288
Δεν τη σύγκρινα με την Κατερίνη παρά μόνο με το Μαιάμι σε μέγεθος. Δεν ξέρω πότε πήγες τελευταία φορά, μα εμένα καθαρά μου φάνηκαν τα νερά και μπλέ σημαία η παραλία είχε. Όσο για τις τιμές στα εστιατόρια και τα καφέ είναι ίδιες όλο το χρόνο, 7,50 μια πίτσα μαργαρίτα και 1,80 ο καπουτσίνο ή 3,50 το Απερόλ είχαν όλο το καλοκαίρι. Ο υπερτουρισμός οφείλετε στους Αυστριακούς, Γερμανούς Δανούς κτλ. όχι στους Ιταλούς. Τώρα όλοι έχουμε απόψεις και γούστα και σεβαστά είναι. Αλλά βλέπω ως υπερβολή το ούτε στο χειρότερο εχθρο :). Στο εχθρό μου να μην πάει στη Μύκονο... όχι στο Γέσολο
Έχω χρόνια να πάω αλλά πήγαινα πολύ συχνά. Και 4 φορές το μήνα και Σαββατοκύριακα. 😜. Ο υπέρ τουρισμός οφείλετε στους Ιταλούς που πάνε και νοικιάζουν όλο το καλοκαίρι τώρα αν προστέθηκαν και αλλοδαποι δεν το γνωρίζω.. Οι τιμες είπαμε δεν είναι υψηλές. Την σημαία πάντα μπλε την είχανε και το νερό ήτανε κουρκούτι. Κυριολεκτικά όμως ούτε στον εχθρό σου. Η Θάλασσα επίσης είναι πολύ Ρηχή, προτιμώ σοτομαρινα παραδίπλα, όχι ότι είναι πιο καθαρή, έχει λιγότερο κόσμο. Όσο για την Μύκονο γούστα είναι αυτά. Όχι τίποτε άλλο αλλά ο κόσμος Βλέπει ηλιοβασιλέματα και θα νομίζει ότι πάει μαιαμι. Και εκεί καμία σχέση. Το γιεζολο είναι όχι
 
Last edited:

Grerena

Member
Μηνύματα
1.319
Likes
17.401
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Δανία
Πρωινή βολτίτσα στο Jægersborg Dyrehave.
Είναι ένας καταπληκτικός κήπος, λίγο έξω από την Κοπεγχάγη..

20231019_082517.jpg


...στον οποίο ζουν 2000 ελάφια!
Συνάντησα μερικά ...

20231019_084052.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom