Μαυρίκιος Live from Mauritius!!

Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Molis exete antapokrisi zontana apo Mavrikio, signomi giata greeklish alla den ginetai diaforetika. Meta apo mia arketa entiposiaki kai ligo tromaktiki ptisi apo Dubai - Mauritius logo
sinnefias kai omixlis ta eidame ola mexri tin prosgiosi sto nisi, epiteloys vriskomaisto nisi poy onirevomoyna toso kairo...
Apo ta liga poy exo dei 2 meres tora einai kati parapano apo telia pragmatika epigeios paradisos!! To Pereybere poy meno katapliktiko kai ta domatia super kala kai kathara giati to eixa agxos pos tha moy vgoun.
Oi antropoi poli filikoi evgenikoi kai panta prthimoi na se voithisoyn se ola, tha sas grapso leptomeries otan girisoyme an mas afisei o gios moy na girisoume...:D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΑ!!!

Δώσε περιγραφές live στο λαό!! :clap:
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΑ!!!

Δώσε περιγραφές live στο λαό!! :clap:
Defkalion den thelo na leo kai polla giati me akoyei i Zoi kai den thelo na tin stenoxorao einai kai fili moy..
Pantos 2 meres edo mas kanoun kai niothoume toso kala kai filika oloi oi anthropoi edo kai den to aisthanesai eukola se 3eno meros. Pragmatika apisteuto.
Gia na doume kai tin synexeia...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
να περασεις τελεια!!!!!!!!!πισω στο ελλαντα σε περιμενουμε για τις λεπτομερειες!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φιλη μου καλη!!!
Πως περνατε? Τελεια ε?
Αυτο το τηλεφωνημα: Μολις καναμε τσεκ ιν και σε λιγο μπαινουμε στο αεροπλανο , ελα προλαβαινεις..Με τσακισε! Ηρθα στο αεροδρομιο την Κυριακη αλλα δε σας προλαβα:lol:.
Ζηλευωωω!! Περιμενω να δω το βιντεο με ολες τις παραλιες οπως μου υποσχεθηκες! Φιλα μου τον μικρο εξερευνητη :D
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
πωπω ποσο ζηλευωω!! αχχ να περασετε τελεια τελεια!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Fellow traveller καλα να περνας.......:surf1:
Περιμενω εντυπωσεις,ιστοριες,φωτογραφιες,και συγκρισεις με το Πουκετ :D

Ο Μαυρικιος για μενα ειναι μελλοντικος "στοχος"μιας και ειναι τροπικος,και νησι.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
και συγκρισεις με το Πουκετ :D
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια ιδιαίτερη σύγκριση Μαυρικίου - Πουκέτ αγαπητέ φίλε Xenos!:p ο Μαυρίκιος δεν έχει στο ελάχιστο τη βαβούρα του Πουκέτ, έχει πολυυυυυύ περισσότερο πράσινο και οι παραλίες του είναι σε άλλο στυλ (ρηχά νερά λόγω υφάλου).
Fellow - traveller κάνε και κανά μπανάκι για εμάς!!! (βέβαια άμα συνεχιστούν αυτές οι θερμοκρασίες βλέπω να ξεθάβω κι εγώ το μαγιό:roll:)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μα που χαθηκε αυτη η fellow.
Mηπως εμεινε για παντα στο Μαυρικιο?:rolleyes:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γυρισε κατενθουσιασμενη!
Ειχα την τυχη να παρω την πρωτη συνεντευξη στο σπιτι της και να δω τις φωτογραφιες :clap:
Κερδισα και ενα..μαγνητακι ψυγειου (τι αλλο!:haha:) και τις καρτ ποσταλ που ζητησα:) - ευχαριστω fellow-traveller.
Μολις συνειδητοποιησει οτι γυρισε:lol: θα μας τα πει ολα!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Και γω ελεγα να παω να δω τι εγινε,
ξερεις μια καρυδα να σου πεσει στο κεφαλι οταν κανεις αιωρα,αντε γεια........:haha:

Περιμενω ιστοριες,φωτογραφιες:reading: :photographer:

(Μαυρικιος :rolleyes: super μου ακουγετε........λες?)
Δεν εχω και μαγνητακι....... αυτο που το πας?:rolleyes:...:D
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Γεια σας και σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.
Γύρισα χθες το απόγευμα και είμαι στη φάση της προσαρμογής από την ζέστη και τον ήλιο του Μαυρίκιου στην συννεφιά της Αθήνας!!
Θα συμφωνήσω με την Μένια δεν συγκρίνονται ο Μαυρίκιος με το Πουκέτ. Ο Μαυρίκιος είναι Αφρική και το Πουκέτ Ασία, ο γεωγραφικός προσδιορισμός είναι σημαντικός γιατί δίνει και το "χρώμα" στο κάθε μέρος.
Βέβαια κατά την γνώμη μου ο Μαυρίκιος δεν είναι ο παράδεισος που έχει παρουσιασθεί στα ταξιδιωτικά φυλλάδια και αυτό γιατί έχει φτώχεια και βρωμιά σε πολλά μέρη, εκτός και αν μπορέσεις και τα παραβλέψεις όλα αυτά και σου μείνουν οι εικόνες από τα πεντάστερα ξενοδοχεία.
Οι παραλίες όμως είναι όπως ακριβώς και στις φωτογραφίες, τέλειες ....
Τουλάχιστον αυτές που είναι ακόμα δημόσιες και δεν έχουν καταληφθεί από τα ξενοδοχεία και μπορούμε να τις απολαύσουμε εμείς οι απλοί ταξιδιώτες!!
Περισσότερες λεπτομέρειες και φωτογραφίες σε λίγες μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.420
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom