mord

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Καλημέρα σας και καλή χρονιά. Έχω δωρεάν ένα ταξίδι για Λονδίνο και λέω να πάρω μαζί μου τον ξάδερφό μου. Έχει απαγόρευση εξόδου από τη χώρα γιατί είναι ανυπότακτος. Μπορεί να έρθει μαζί μου ή στο αεροδρόμιο θα έχει πρόβλημα? Γαλλία, Ιταλία και Γερμανία έχει πάει κανονικά χωρίς πρόβλημα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Καλημέρα σας και καλή χρονιά. Έχω δωρεάν ένα ταξίδι για Λονδίνο και λέω να πάρω μαζί μου τον ξάδερφό μου. Έχει απαγόρευση εξόδου από τη χώρα γιατί είναι ανυπότακτος. Μπορεί να έρθει μαζί μου ή στο αεροδρόμιο θα έχει πρόβλημα? Γαλλία, Ιταλία και Γερμανία έχει πάει κανονικά χωρίς πρόβλημα.
Πως γίνετε να έχει απαγόρευση εξόδου και να έχει παει Ευρώπη ???
Δεν ελέγχετε στο αεροδρόμιο η ταυτότητα η το διαβατήριο του ???
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μήπως θα ήταν καλύτερα αντί να τρέχει στα Λονδίνα να πεταχτεί μέχρι το στρατόπεδο και να κάνει τη θητεία του?
Έτσι θα μπορεί στο μέλλον να σε ακολουθεί σε όλες τις εκδρομές χωρίς πρόβλημα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.509
Likes
29.197
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πως γίνετε να έχει απαγόρευση εξόδου και να έχει παει Ευρώπη ???
Δεν ελέγχετε στο αεροδρόμιο η ταυτότητα η το διαβατήριο του ???
Όχι όταν ταξιδεύει για Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία. Δεν περνάει σύνορα τότε. Αν όμως επιχειρήσει να βγεί από την ζώνη Σέγκεν χρησιμοποιώντας Ελληνικά σύνορα (π.χ. πτήση από το Ελ. Βενιζέλος για Λονδίνο), ο ξάδερφος θα έχει πρόβλημα. Αν πετάξει με ανταπόκριση κάπου στη ζώνη Σέγκεν δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παντως επειδη ο ξαδερφος δεν το πολυβλεπω να ερχεται, αν θελεις μπορω να ερθω εγω...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Παντως επειδη ο ξαδερφος δεν το πολυβλεπω να ερχεται, αν θελεις μπορω να ερθω εγω...
Έγω έχω καλύτερη ιδέα. Να πούμε στο Boris Johnson να σου δώσει καμία θέση εργασίας στο marketing με τόση διαφήμιση που κάνεις. Αν σου την είχαν δώσει μάλλον δεν θα είχαμε χάσει το World Cup Bid :xmas_cheesygrin:.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έγω έχω καλύτερη ιδέα. Να πούμε στο Boris Johnson να σου δώσει καμία θέση εργασίας στο marketing με τόση διαφήμιση που κάνεις. Αν σου την είχαν δώσει μάλλον δεν θα είχαμε χάσει το World Cup Bid :xmas_cheesygrin:.
Αντε ντε πειτε κατι. Θα σας βαλλω να μου δωσετε συστατικες επιστολες:xmas_mrgreen:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Χμμμμ νομίζω καλύτερα που το χάσαμε. Δεν θέλω να ξέρω πόσο θα πλήρωνα στην εφορία αν είχαμε μπροστά μας και το κύπελλο... :D :D :D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.315
Μηνύματα
887.657
Μέλη
38.980
Νεότερο μέλος
juanito

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom