Low costs από Θεσσαλονίκη

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.213
Καλά άσχετο είναι αυτό που λέω σε σχέση με την συγκεκριμένη προσφορά αλλά οι προσφορές που υπάρχουν για Ευρώπη αυτή την στιγμή από Θεσσαλονίκη δεν υπήρχαν.20 ευρώ πάνε ελα Ρώμη και Μιλάνο 40 για Λονδίνο 80 για Παρίσι και πάει λέγοντας.Δεν υπήρχε και η Ryanair και δρομολόγιο της easy για Παρίσι βέβαια...:)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το έσπασα σε νέο θέμα...
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Καλά άσχετο είναι αυτό που λέω σε σχέση με την συγκεκριμένη προσφορά αλλά οι προσφορές που υπάρχουν για Ευρώπη αυτή την στιγμή από Θεσσαλονίκη δεν υπήρχαν.20 ευρώ πάνε ελα Ρώμη και Μιλάνο 40 για Λονδίνο 80 για Παρίσι και πάει λέγοντας.Δεν υπήρχε και η Ryanair και δρομολόγιο της easy για Παρίσι βέβαια...:)
Αλλ' αντ' αλλων...:shock::shock::shock:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.213
Βρήκα εισιτήρια για Ρώμη από Θεσσαλονίκη εχθές με πήγαινε έλα 12 ευρώ μόνο και μόλις δυόμιση εβδομάδες πριν την αναχώρηση!!!

Ήταν η καλύτερη τιμή που έχω βρει τον τελευταίο καιρό που μπαίνω κάθε μέρα και ελέγχω τις τιμές.Το λέω και σε κάποιους φίλους και φίλες και οι 2 μου λένε κλείσε και οι άλλοι 2 μου λένε θα σου απαντήσουμε.Τους λέω παιδιά πρέπει να απαντήσετε γρήγορα ακόμη και σήμερα αν γίνεται γιατί μπορεί να μην υπάρχει αύριο η προσφορά.
Μου λένε :ναι ναι εντάξει θα δούμε κτλ.
Ξαναμπαίνω το μεσημέρι οι τιμές ίδιες πάλι.Τους παίρνω τηλέφωνο και τους 2 και λέω :τι θα γίνει τελικά;.
Αυτοί μου λένε πάλι: ναι ναι θα σου πούμε.
Μου στέλνει σήμερα το βράδυ μια κοπελιά (από τις 2) μήνυμα και μου λέει :εντάξει κλείσε.
Φτάνω στις 11 στο σπίτι ανοίγω τον υπολογιστή και από 12 ευρώ πήγε 46 το πάνε έλα:shock:
H κοπέλα πλέον δεν μπορεί να έρθει μαζί μας:(

Αυτή είναι μια ενδεικτική κατάσταση του τι συμβαίνει με τις τιμές της Ryanair καθημερινά.

Το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος λοιπόν είναι να βγάλει μια κάρτα webuy να βάλει και λεφτά στον λογαριασμό και με το που παρουσιαστεί μια καλή ευκαιρία να την χτυπήσει αμέσως.


Υ.Γ μείναν κάποια εισιτήρια ακόμη των 6 ευρώ για Ρώμη τον Νοέμβριο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μου στέλνει σήμερα το βράδυ μια κοπελιά (από τις 2) μήνυμα και μου λέει :εντάξει κλείσε.
Φτάνω στις 11 στο σπίτι ανοίγω τον υπολογιστή και από 12 ευρώ πήγε 46 το πάνε έλα:shock:
H κοπέλα πλέον δεν μπορεί να έρθει μαζί μας:(
Δεν μπορεί να έρθει λόγω της τρομακτικής ανόδου της τιμής από 12 σε 46 ολόκληρα ευρώ:shock: ή επειδή κατάλαβε ότι θα πετάξει με ryanair?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.213
Λόγω της ανόδου της τιμής.Δεν βγαίνει οικονομικά για να δώσει τόσα.Η εν πάση περιπτώσει ίσως το ξανασκέφτηκε κιόλας μιας και η αφορμή για να κλείσουμε εισιτήρια ήταν το ότι τα βρήκα με 12 ευρώ.Αν ήταν από την αρχή με 46? δεν θα παίρναμε ποτέ απόφαση να πάμε.

Άστα να πάνε:) έτσι όπως μας έχει καταντήσει το κράτος και για να πάμε για καφέ το σκεφτόμαστε.Για ταβέρνα ούτε λόγος και πάει λέγοντας.Απλά όταν βρίσκεις τέτοιες προσφορές λες κομμάτια να γίνει θα κόψω τους καφέδες για λίγο καιρό και θα πάω να δω λίγο την Ρώμη...
 

MiMundo

Member
Μηνύματα
14
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία classics
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
χεχεχε...ισχύει παιδιά!! οικονομία και ταξιδάκια.διότι μόνο που αλλάζουμε παραστάσεις κι ανανεωνόμαστε,ξυπνά μέσα μας μεγαλύτερη όρεξη για ζωή και τα πάντα! καλά ταξίδια σε όλους! και kabamarouu...να περάστε τέλεια στη Ρώμη!
lucky tip.με το που θα φτάστε,υπάρχει η προοπτική λεωφορείου προς σταθμό Τέρμινι(Ρώμη) κι η προοπτική αστικό προς Τσιαμπίνο(χωριό)και τρένο από κει προς Τέρμινι,που κάνει το ένα τρίτο του χρόνου του λεωφορείου και το ένα τρίτο της τιμής.(μόλις 20λεπτά,αντί 55 του λεωφορείου,και 2.50ευρώ).αν το τολμάτε κάντε το!
Για την επιστροφή,τσεκάρετε τις ώρες των τρένων στο Τέρμινι,κι αφήστε άνεση χρόνου ώστε και το αστικό να αργήσει,μην βρεθείτε προ εκπλήξεων!
καλά να περάστε!!! :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αστικό προς Τσιαμπίνο(χωριό)και τρένο από κει προς Τέρμινι,που κάνει το ένα τρίτο του χρόνου του λεωφορείου και το ένα τρίτο της τιμής.(μόλις 20λεπτά,αντί 55 του λεωφορείου,και 2.50ευρώ).
πολύ καλή λύση αλλά υπάρχει και ο χρόνος μετεπιβίβασης από το λεωφορείο στο τραίνο, και ο χρονος αναμονής για το τραίνο που είναι δυσκολο να τα ταιριάξεις απόλυτα ώστε να είναι ανταγωνιστικός ο χρόνος με αυτόν του λεωφορείου που είναι 40 λεπτά. αν δε εχεις και αποσκευές το λεωφορείο είναι μονόδρομος.
 

mar1anta

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη..
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Παιδιά 9 Νοεμβείου πετάω κι εγώ για Ρώμη από θεσσαλονίκη με Ryanair. Με τελική τιμή για δύο εισητήρια με επιστροφή 170 ευρώ!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Παιδιά 9 Νοεμβείου πετάω κι εγώ για Ρώμη από θεσσαλονίκη με Ryanair. Με τελική τιμή για δύο εισητήρια με επιστροφή 170 ευρώ!!
τα 170 ειναι με αποσκευες? γιατι αν δεν ειναι τοτε μπορω να πω οτι για ryan air δεν ειναι και η καλυτερη τιμη που θα μπορουσες να βρεις...(εγω εχω παει με 48 ευρω πηγαινε-ελα τα δυο ατομα,και το γεναρη θα ξαναπαμε με την ιδια τιμη...)οπως και να χει ομως η τιμη ειναι χαμηλη ...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι, κι εγώ με 80 ευρώ πήγαινε έλα 2 άτομα...Και αν είχα mastercard prepaid θα έβγαινε 63. Το είχα βρει και με 36.

Πάντως μέσα σε 2 χρόνια έχουμε αποκτήσει πολλούς προορισμούς low cost από Θεσσαλονίκη! Δεν πιστεύω να παραπονιέται κανείς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.305
Μηνύματα
887.460
Μέλη
38.975
Νεότερο μέλος
NICK TZANETAKIS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom