Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Πραγματικα ησυχασε λιγακι. Θα πεθανεις απο το αγχος πριν πεταξεις
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
ταξιδευω αυριο.....
Απορία.
Μα αφού ταξιδεύεις οργανωμένα γιατί δεν ρωτάς τα τόοοοσα ερωτήματα που έχεις θέσει, στους καθ ύλην αρμοδιους και δη στο ταξιδιωτικό σου γραφείο? Αν μη τι άλλο και υποχρεωμένοι είναι να σου απαντήσουν και περισσότερο -τυπικά έστω- αξιόπιστοι.
Αλλωστε αν σε ενημερώσουν για κάτι λάθος, θα είναι υπόλογοι απέναντι σου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Συγνώμη αλλά τώρα που ρωτάς(τελευταία στιγμή) τι δυνατότητες αλλαγών υπάρχουν?

Απλά άν ακούσεις αρνητικά σχόλια θα έχεις άσχημη προδιάθεση και δεν θα ευχαριστηθείς το ταξίδι σου.

Αν δεν είσαι εντελώς άτυχη(π.χ χαλασμένο κάθισμα ή IFE) δεν νομίζω να έχεις μεγάλα προβλήματα.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
καλο ταξιδι σονια! μια χαρα εταιριες ειναι και οι δυο.θα περασει το ταξιδι χωρις να το καταλαβεις!

ΥΓ μια ενσταση εχω ομως...θα ηταν καλυτερα για σενα και για εμας να ανοιγες μονο ενα θεμα για το επικειμενο ταξιδι -και οχι 3- με ενα ποιο γενικο τιτλο οπως "ερωτησεις για Ν.Υ" και οχι για καθε ερωτηση σου ξεχωριστο. με ολη μου την καλη διαθεση σου τα λεω!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μα αφού ταξιδεύεις οργανωμένα γιατί δεν ρωτάς τα τόοοοσα ερωτήματα που έχεις θέσει, στους καθ ύλην αρμοδιους και δη στο ταξιδιωτικό σου γραφείο? Αν μη τι άλλο και υποχρεωμένοι είναι να σου απαντήσουν και περισσότερο -τυπικά έστω- αξιόπιστοι.
Αλλωστε αν σε ενημερώσουν για κάτι λάθος, θα είναι υπόλογοι απέναντι σου.
Γιατί νομίζω ότι το ταξιδιωτικό δεν είναι υπεύθυνο ή υπόλογο για την αεροπορική εταιρεία ή για τις όποιες παροχές προσφέρει στους επιβάτες-πελάτες του πέρα απ' την έκδοση του εισιτηρίου και την εξασφάλιση θέσης στις πτήσεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.966
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τελικά μπήκε η Lufthansa στο νέο κομμάτι.
Δεν κατάλαβες, επεκτάθηκε το αποκλειστικό terminal της Lufthansa (και επιτέλους το pier A απέκτησε lounges της προκοπής). Αφενός η Lufthansa παρέμεινε και εκεί που ήταν, δε μεταφέρθηκε, και αφετέρου δεν υπήρχε περίπτωση στη συγκεκριμένη πτέρυγα να μπει άλλη εταιρία...
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά SOS!28/10 πετάμε για Στουτγκάρδη και η Swiss είναι η πιο φθηνή με πτήσεις 06:30 ATH - 08:20 ZRH και 09:40 ZRH - 10:25 STR και επιστροφή 29/10 18:40 STR - 19:25 ZRH και 20:35 ZRH - 00:10 +1 ATH.Οι ανταποκρίσεις είναι καλές ώστε να μην χασούμε το αεροπλάνο πόσες αποσκευές δικαιούμαι και μόλις φτάνω Ζυρίχη κατεβαίνω απο αεροπλάνο και παραλαμβάνω αποσκευές ή εταιρεία τις μεταφορτώνει μόνη της;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οι ανταποκρίσεις είναι καλές ώστε να μην χασούμε το αεροπλάνο ;
Ναι

πόσες αποσκευές δικαιούμαι ;
Όσες λέει το εισιτήριό σου

και μόλις φτάνω Ζυρίχη κατεβαίνω απο αεροπλάνο και παραλαμβάνω αποσκευές ;
όχι

ή εταιρεία τις μεταφορτώνει μόνη της;
ναι
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
babaduma το εισιτήριο μου για αποσκευές λέει 2 των 23 κιλών.Άρα δικαιούμαι μέγιστο 23 κιλά και χειραποσκευή.Γιατί στην αιγαίου είναι μέχρι 20 κιλά;Τα εισιτήρια είναι αξιόπιστα να τα κλείσω απο το σαιτ της swiss;Και κάτι τελευταίο φαγητό προσφέρουν;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Αφου λεει 23 δικαιούσαι 23.Φυσικα το site της εταιρείας ειναι αξιόπιστο.Δεν υπάρχει φαγητό.Μόνο σάντουιτς.Στις εσωτερικές πτήσεις(π.χ Ζυρίχη-Γενεύη) σοκολάτα και νερό.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.966
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
babaduma το εισιτήριο μου για αποσκευές λέει 2 των 23 κιλών.Άρα δικαιούμαι μέγιστο 23 κιλά και χειραποσκευή.Γιατί στην αιγαίου είναι μέχρι 20 κιλά;Τα εισιτήρια είναι αξιόπιστα να τα κλείσω απο το σαιτ της swiss;Και κάτι τελευταίο φαγητό προσφέρουν;
Νομίζω το εισιτήριο σου το λέει ξεκάθαρα. Δικαιούσαι 1 αποσκευή των 23 κιλών ανά επιβάτη, και μία χειραποσκευή ανά επιβάτη. Προσφέρεται φαγητό (αν και μην περιμένεις κάτι ουσιαστικό στο Ζυρίχη - Στουτγάρδη, δεν προλαβαίνουν καν να σερβίρουν...). Και εννοείται πως το site της Swiss είναι αξιόπιστο.

Επίσης υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για τη Swiss, και καλύτερο είναι να μεταφερθεί η συζήτηση εκεί (και το παρόν θέμα να κλειδώσει, καθώς και μόνο που υπάρχει τέτοιο θέμα προσβάλλει τη νοημοσύνη μας).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom