Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
πάντως σε πτήση που είχα με thn british που ισχύει το ίδιο πράγμα είχα 2 αποσκευές και δεν με χρέωσαν απλά 1 μια ήρθε με την επόμενη πτήση !!! βέβαια ήταν πολύ εκνευριστικό αλλά στην british ισχύει πολλά χρόνια αυτό..
1. Εκτός θέματος, εδώ το θέμα είναι για μια αλλαγή κανονισμών που έκανε μια διαφορετική αεροπορική εταιρία από αυτή που αναφέρεις. Κάθε εταιρία έχει τη δική της πολιτική όσον αφορά στις επιτρεπόμενες αποσκευές και στις χρεώσεις των επιπλέον ειδών.

2. Οι αποσκευές έρχονται πάντα με την πτήση που ταξιδεύει ο επιβάτης και όχι με διαφορετική, σε όλες τις εταιρίες του κόσμου. Το cargo φυσικά είναι άλλη ιστορία.
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
καλησπέρα
ζητώ συγγνώμη για το off topic βασικά απαντούσα σε παραπάνω ποστ είμαι και καινούρια στο forum ...και γιαυτο το μπερδεμα ...
όσο για τις 2 βαλίτσες μου συνέβει 2 φορες σε πτήση από αθήνα για εδιβμούργο με τη british .. η συγκεκριμένη εταιρία έχει τους ίδιους κανονισμούς με την Luft..για τις αποσκευες..
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
ξερουμε κατι για το αεροδρομιο της φρανκφουρτης??? πεταω με LH για ΝΥ μεσω Φρανκφουρτης σε 4 μερουλες.... ειχα παει πριν πολλα χρονια αλλα δεν θυμαμαι και πολλα...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.422
Μαζεύονται οι Γερμανοί....βλέπουν μπροστά Σαμίωνα, βλέπουν μπροστά...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
επειδη ειδα την προσφατη προσφορα της Lufthansa μπηκα στο site και παρατηρησα οτι δεν υπαρχει πια το Buenos Aires .. ξερει κανεις απο ποτε εχει κοπει το συγκεκριμενο δρομολογιο;;;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
επειδη ειδα την προσφατη προσφορα της Lufthansa μπηκα στο site και παρατηρησα οτι δεν υπαρχει πια το Buenos Aires .. ξερει κανεις απο ποτε εχει κοπει το συγκεκριμενο δρομολογιο;;;;
Πετάει κανονικά για Buenos Aires. Απλά δε συμπεριλαμβάνεται στην προσφορά που κοίταξες.
 

demykou

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Γεια σας και πάλι.Θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν επιτρέπεται να πάρω μαζί μου κάποια τρόφιμα για την μικρή μου που θα ταξιδέψουμε σε λίγες μέρες για Καναδά μέσω Φρανκφούρτης με την lufthansa.Απαγορεύεται να έχω διάφορα σνακ για το παιδί γιατί το ταξίδι είναι μεγάλο και θα πρέπει κάτι να φάει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας και πάλι.Θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν επιτρέπεται να πάρω μαζί μου κάποια τρόφιμα για την μικρή μου που θα ταξιδέψουμε σε λίγες μέρες για Καναδά μέσω Φρανκφούρτης με την lufthansa.Απαγορεύεται να έχω διάφορα σνακ για το παιδί γιατί το ταξίδι είναι μεγάλο και θα πρέπει κάτι να φάει.
Στερεά τροφή μπορείς να έχεις, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Προσοχή μόνο στους περιορισμούς που ισχύουν για τα υγρά στις χειραποσκευές.
 

demykou

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Eυχαριστώ πολύ.Να ρωτήσω κάτι ακόμα τα duty free στο αεροδρόμιο της Φρανφούρτης που είναι?Μετά τον έλεγχο που κάνουμε για διαβατήρια?Εγώ δεν θα κάνω chek-in πάλι φιατί είναι ενδιάμεση στάση.
Είμαι λίγο άσχετη,sorry.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Eυχαριστώ πολύ.Να ρωτήσω κάτι ακόμα τα duty free στο αεροδρόμιο της Φρανφούρτης που είναι?Μετά τον έλεγχο που κάνουμε για διαβατήρια?Εγώ δεν θα κάνω chek-in πάλι φιατί είναι ενδιάμεση στάση.
Είμαι λίγο άσχετη,sorry.
Πετάς από που για πού?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom