1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Lufthansa Lufthansa

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος fitziano, στις 22 Φεβρουαρίου 2011.

1. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
  2. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
    Αν πάω να κάνω κράτηση από το site της Lufthansa έχει επιλογή προσθήκης κάρτας τακτικού επιβάτη για miles & bonus
    Χωρίς τίτλο.jpg

Dina Z likes this.
  3. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Ευχαριστώ! Αυτό είδα αλλά δεν ξέρω πώς τα περνάω αφού δεν δίνει επιλογή εγγραφής με Miles & Bonus. :rolleyes-80:
    Τώρα μόλις είδα το τελευταίο σου μήνυμα το ψάχνω και επανέρχομαι

4. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
    Στο στάδιο που καταχωρείς τα ονόματα-στοιχεία των επιβατών, έχει σχετική επιλογή δεξιά.
    Επισύναψα στο προηγούμενο post μου και φωτογραφία (print screen)

Sassenach77 and Dina Z like this.
  5. panlek30

panlek30 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού, Ν. Αφρική, Ινδία
    Μπορείς να συγκεντώσεις και απο την Lufthansa αλλα θα πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό Miles & More. Για να στο πω μπακαλίστικα, τα μίλια Miles & More και τα μίλια Miles & Bonus είναι 2 ξεχωριστοί κουβάδες. Δεν μπορείς να τους αθροίσεις. Μπορείς όμως και με τους δύο να κλείσεις πτήσεις όλων των μελών Star Alliance. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός... :)

Edit : Ισως και να κάνω λάθος. Δεν το έχω κάνει ποτέ. Απ' οτι βλέπω ο @mourohavlos το έχει κάνει...

6. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    @mourohavlos και @panlek30 σας ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση ανταπόκριση. Θα το ψάξω. :)

7. marquis

marquis Member

Μίλια κανονικότατα μπορείς να συγκεντρώσεις αρκεί να βάλεις τον αριθμό της Miles and Bonus στο πεδίο του τακτικού επιβάτη όπως έδειξε ο @mourohavlos. Βέβαια αν έχεις κλείσει πολύ φθηνό ναύλο μάλλον δε θα πάρεις κανένα μίλι, καθότι οι πολύ χαμηλές κατηγορίες εξαιρούνται.

8. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Ακριβέστερα, αν έχεις κλείσει οτιδήποτε εκτός από πολύ ακριβό ναύλο. Όλοι οι ναύλοι με λογική τιμή εξαιρούνται...

Dina Z and kitsos! like this.
  9. galoz

galoz Member

Γνωρίζει κανείς κατά την διαδικασία του check-in στη Lufthansa οι θέσεις δίνονται τυχαία ή επιλέγεις;

10. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Πρίν την πληρωμή, όταν θα συμπληρώνεις τα στοιχεία σου θα υπάρχει ένα πεδίο που λέει "Προσθήκη κάρτας τακτικού επιβάτη", το τικάρεις και μετά εμφανίζεται ένα άλλο πεδίο που λέει "Πρόγραμμα τακτικού επιβάτη". Εκεί επιλέγεις το πρόγραμμα σου και μετά στο πεδίο "Αριθμός κάρτας τακτικού επιβάτη" βάζεις τον αριθμό της κάρτας σου.

Edit: @Dina Z Μάλλον πήρες απάντηση απλά εγώ δεν το είδα :haha: sorry παιδιά!

Last edited: 22 Ιουνίου 2019
    Dina Z likes this.
  11. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Αν θυμάμαι καλά επέλεξα τις θέσεις μας και έκανα check-in εντός 24ώρου (πριν κανα χρόνο περίπου αυτό)

galoz and Dina Z like this.
  12. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Και ομως... Στην Economy light αυτη την στιγμη μου δινει 1476 μιλια και στην Economy classic 1876. (στο Αθηνα-Ρευκιαβικ Μαιος 2020)

Sassenach77 likes this.