Ανδόρρα Γαλλία Mια πάπια, μα ποιά πάπια; Mια πάπια απ’τη Dordogne!

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Παναγιώτη, όπως αντιλαμβάνεσαι αυτό που έκανες είναι αποστασία ολκής από το τιμημένο κόμμα της μπίχλας και δεν μπορεί να περάσει στο ντούκου. Πλην όμως με τέτοιες φωτογραφίες που κολάζουν και άγιο, παραδέχομαι ότι αδυνατώ να εισηγηθώ, ως θα όφειλα, τον οριστικό εξοστρακισμό σου. Πώς να το πράξω όταν με τσάκωσα να σκέφτομαι, έστω και μόνο φευγαλέα, ότι καθόλου δεν θα μου κακόπεφτε μια βολτίτσα από τα μέρη που περιγράφεις...

Το γεγονός ωστόσο ότι με οδήγησες, ακόμα και πρόσκαιρα, σε τέτοιες αμαρτωλές σκέψεις, σε καθιστούν ως αντιλαμβάνεσαι εξόχως επικίνδυνο διαφθορέα, μια απατηλή Σειρήνα που μπορεί να παρασύρει κι άλλα επίλεκτα μέλη μας στο βούρκο της καθαριότητας και της καλοπέρασης. Ως εδώ λοιπόν! Θα ολοκληρώσεις βεβαίως την υπέροχη αιρετική ιστορία σου ως τεκμήριο της παρεκτροπής σου, στη συνέχεια όμως αν δεν θες να καταλήξεις οριστικά σε κάποιο χλιδάτο ευρωπαικό γκουλάγκ, το επόμενο αφήγημά σου οφείλει να επανέλθει στο γνώριμο περιβάλλον κάθε σωστού γουρουνιού (ξέρεις εσύ: κατσαρίδες, αρουραίοι, ξέχειλες λεκάνες κλπ.)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ναι ομολογώ ότι διολίσθησα και είμαι πλέον δακτυλοδεικτούμενος. Ευτυχώς που το έριξα στα πικ νικ κι όχι σε λουσάτα μενού γιατί τότε δεν θα με ξέπλενε ούτε ο Ιορδάνης. Πλέον αναζητώ μπιχλοπροορισμούς και με τις περικοπές που προβλέπονται αναμένεται να μένω ακόμα και σε ταράτσες και να τρώω από πάγκους (για τα ταξίδια ρε γμτ)
Κι εγώ θύμα αποπλάνησης ταξιδιωτικής υπήρξα και βρέθηκα στη Νότια Γαλλία. Μπίχλα δεν είχε αλλά από παλιαντζερί άλλο τίποτα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Υπεροχες φωτο!!
Εμενα μου αρεσε περισσοτερο το Rocamadour ..ειχε και λιγο παραπανω χρωμα βρε αδερφε..διοτι τα χωριουδακια στην κοιλαδα του Λιγηρα που επισκεφθηκα εγω ..πανεμορφα μεν.. γκριζα και καπως αχρωμα δε..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τι μερη ειναι αυτα φιλε μου...Εχω παθει πλακα.Και με τις φωτο σου.

Ποια μηχανη και τι φακο εχεις?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τι μερη ειναι αυτα φιλε μου...Εχω παθει πλακα.Και με τις φωτο σου.

Ποια μηχανη και τι φακο εχεις?
Δεν προσέχεις... Ξαναξεκίνα το διάβασμα από το ποστ 24 ;)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τι μερη ειναι αυτα φιλε μου...Εχω παθει πλακα.Και με τις φωτο σου. Ποια μηχανη και τι φακο εχεις?
Χαίρομαι που σ'αρέσουν, ομολογουμένως είναι φωτογενής η περιοχή. Κι εγώ κάπως έτσι παρασύρθηκα και πήγα. Όσο για τη μηχανή σου απαντησε η μοντερέιτορ. Εκεί θα διαβάσεις και για την επεξεργασία που έκανα μετά
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Λοιπον φιλε μου....στηνεις ενα σκηνικο μοναδικο!!
Με καλοδιατηρημενα μεσαιωνικα χωρια,με εντυπωσιακα καστρα,στενα δρομακια και πλουσια ιστορια.Κι εχω την αισθηση...οτι το παρελθον συνυπαρχει με τετοια δυναμη με το σημερα που ολα φαινονται πιθανα....
Η Γαλλικη σου υπαιθρος με μαγευει..με αφοπλιζει..με καθηλωνει..
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πάρα πολύ ωραίες φωτογραφίες.
Υπέροχη ταξιδιωτική ιστορία.
Καταπληκτική περιοχή.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Μόλις ανακάλυψα αυτή την ιστορία-διαμάντι! Ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική περιγραφή και τα tips...
Οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους...Το μέρος δεν υπάρχει!
Θα έχουμε συνέχεια? :cool:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μόλις ανακάλυψα αυτή την ιστορία-διαμάντι! Ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική περιγραφή και τα tips...
Οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους...Το μέρος δεν υπάρχει!
Θα έχουμε συνέχεια? :cool:
Έχω αφήσει αρκετές εκκρεμότητες και ανοικτά μέτωπα συγγραφικά. Ελπίζω συντόμως να με καταλάβει οίστρος
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Έχω αφήσει αρκετές εκκρεμότητες και ανοικτά μέτωπα συγγραφικά. Ελπίζω συντόμως να με καταλάβει οίστρος
Και για το τελευταιο ταξιδι ποτε θα ξεκινησετε ιστορια εσυ ή καποιος απο το τρελοπαρεακι που πηγατε?? ;)
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
... Ελπίζω συντόμως να με καταλάβει οίστρος
:haha:
Κι εμείς το ελπίζουμε!!! Άντε γιατί έχεις αφήσει μια καταπληκτική ιστορία στη μέση..Κρίμα είναι να μην ολοκληρωθεί ;) !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom