Ανδόρρα Γαλλία Mια πάπια, μα ποιά πάπια; Mια πάπια απ’τη Dordogne!

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
:haha::haha::haha: Τι μου θύμισες με το βιντεάκι…
Μετά τόσο συγγραφικό σπριντ, έχει ανάπαυλα
Μάλλον θα ανατρέξουμε σε κείνο το ξεχαμένο ΝΗΣΙ
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
α όχι. Σε θέλω σε σπριντ. Bolt άντε Justin Gatlin:DΜου φαίνεται παγκόσμιο ρεκόρ έκανες, σε λίγες μέρες πόσα κεφάλαια έγραψες και τελείωσες δύο ιστορίες.Βοήθησε με..ποίο νησί? Δεν θυμάμαι τα ανοιχτά μέτωπα που έχεις αφήσει.Μόνο την αλαπούτσα θυμάμαι:D
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
α όχι. Σε θέλω σε σπριντ. Bolt άντε Justin Gatlin:DΜου φαίνεται παγκόσμιο ρεκόρ έκανες, σε λίγες μέρες πόσα κεφάλαια έγραψες και τελείωσες δύο ιστορίες.Βοήθησε με..ποίο νησί? Δεν θυμάμαι τα ανοιχτά μέτωπα που έχεις αφήσει.Μόνο την αλαπούτσα θυμάμαι:D
Αχ αχ είδες τι κάνει άμα παρακολουθείς παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου;
Είναι οι ιστορίες για τη Σοκότρα (το ΝΗΣΙ) που έχει ακόμα 2-3 κεφάλαια που πρέπει να συγγραψουμε με τον babaduma (παμπάλαια πλέον)
Μετά είναι η Ινδία της Αλαπούτσας και του Μουνάρ
και η ιστορία για το Πουλί του Πι (Μεξικό)
οι δύο τελευταίες έχουν ψωμί αλλά αν οι γουρουνογλουτοί μου γίνουν ένα με την καρέκλα μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή θα τις τελειώσω.
Αυτά αν δεν μου καρφωθεί καμιά ιδέα πχ λόγω του πολέμου και της καταστροφής της Παλμύρας, ίσως γραψω κάτι για τη Συρία που δεν θα είναι ίδια ποτέ
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Νομίζω η Σοκοτρα πρέπει να τελειώσει. Οι άλλες όντως είναι στην αρχή ακόμα, θα αραχνιάσουν μου φαίνεται.
Εγώ πάντως περίμενα την Ναμίμπια.Περίμενα αυτό και όχι Ινδία αλλά τέλος πάντων.Ας όψεται η μουνάρ!
Αυτό με την Συρία είναι εξαιρετική ιδέα.Επεξεργάσου το. Αξίζει να μας το παρουσιάσεις.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Όχι τίποτα άλλο αλλά πρέπει να ξαναδιαβάσουμε τις ιστορίες να τις θυμηθούμε! Πάντως τη Σοκότρα την περίμενα πολύ καιρό!!! Άντε ντεεεεεε
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Όχι τίποτα άλλο αλλά πρέπει να ξαναδιαβάσουμε τις ιστορίες να τις θυμηθούμε! Πάντως τη Σοκότρα την περίμενα πολύ καιρό!!! Άντε ντεεεεεε
Xμ ναι όντως…εκεί δείξαμε και παραλίες….;)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
πηρες φορα!!!!!!!!!!!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Το 2010 που έκανα ένα 4ήμερο οδικό τουρ στην περιοχή αυτή μαγεύτηκα κυριολεκτικά. Δεν ήταν μόνο το όμορφο τοπίο, ήταν τα υπέροχα χωριά και οι πόλεις. Και τα σπήλαια και κυρίως το "φω" σπήλαιο του Λασκώ, ένα σπήλαιο που ονειρευόμουν από παιδί να επισκευτώ μια μέρα. Και εκείνο του Ρουφινιάκ με το τρενάκι του και τα άπειρα μαμούθ στην οροφή του. Ελπίζω να μπορέσω να ξαναπάω κι άλλη φορά για περισσότερες μέρες να δω και άλλες ομορφιές απ' αυτές που περιγράφεις. Νάσαι καλά ρε Παναγιώτη εσύ και οι υπερπαραγωγές σου. Σου χρωστάει πολλά αυτό το φόρουμ!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Το 2010 που έκανα ένα 4ήμερο οδικό τουρ στην περιοχή αυτή μαγεύτηκα κυριολεκτικά. Δεν ήταν μόνο το όμορφο τοπίο, ήταν τα υπέροχα χωριά και οι πόλεις. Και τα σπήλαια και κυρίως το "φω" σπήλαιο του Λασκώ, ένα σπήλαιο που ονειρευόμουν από παιδί να επισκευτώ μια μέρα. Και εκείνο του Ρουφινιάκ με το τρενάκι του και τα άπειρα μαμούθ στην οροφή του. Ελπίζω να μπορέσω να ξαναπάω κι άλλη φορά για περισσότερες μέρες να δω και άλλες ομορφιές απ' αυτές που περιγράφεις. Νάσαι καλά ρε Παναγιώτη εσύ και οι υπερπαραγωγές σου. Σου χρωστάει πολλά αυτό το φόρουμ!
Είχα καλούς δασκάλους Δήμο ;)… εγώ-εμείς σου χρωστάμε πάμπολλα
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Πολύ μου άρεσε η ιστορία, η πρώτη που «έπιασα» μετά την παραίτηση λόγω πανδημίας, και δεν ξέρω αν είναι η περιγραφή σου, οι φωτογραφίες, ή η εγγύτητα του προορισμού, αλλά το ταξιδιωτικό μου μικρόβιο έκανε το πρώτο σκίρτημα από το λήθαργο που έχει πέσει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom