Malev για Βουδαπέστη

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Και βέβαια τον καταλαβαίνω τον πόνο σου!:(
Θα έπρεπε να το αναφέρεις χωρίς την δική
μου παρότρυνση ώστε να έχουν γνώση και
οι υπόλοποι συμφορουμίτες.;)
Ειλικρινά λυπάμαι για το γεγονός.:(
Κάτι τέτοια διαβάζω και ταξιδεύω μόνο με
χειραποσκευή.;)[/quo

Ήθελα να απευθυνθώ στο σωστό πρόσωπο. ήμουν και σε μετατραυματική φάση. ;) Όπως κατάλαβες η χειραποσκευή είναι must πλέον.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Μην το συζητάς . Μιλάμε για πολλαπλό "βιασμό" με απανωτά μετατραυματικά σοκ. :bleh: και να φανταστείς το παλιοδαχτυλιδi ακόμα το βλέπω στον ύπνο μου. εφιάλτης στο δρόμο με τη Malev. - σύντομα κοντά σας από την odeon:clap::clap:
Ή ακόμα:
Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών:η συντροφιά της Malev:bleh::bleh:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
όσες βαλίτσες είχαν κλειδωθεί -συμπεριλαμβανομένων και των δικών μας- είχαν υποστεί βιασμό...:( Σε όσες μπόρεσαν είχαν σπάσει την κλειδωνιά , κατά τη γνώμη μου τζάμπα κόπος , αφού τις υπόλοιπες τις έσκισαν.
Σας αποζημιώσανε τουλάχιστον για τις
φθαρμένες/κατεστραμμένες αποσκευές??

Τελικά τι έγινε,σας αποζημιώσανε?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ούτε εγώ για να είμαι ειλικρινής είχα κάποιο πρόβλημα όταν ταξίδεψα με Malev (και μάλιστα με stopover κιόλας), αλλά για να το λέει η Penthesilia κάτι παραπάνω θα ξέρει...

EDIT: Τώρα είδα τι ας συνέβη, ο Χριστός και η Παναγία μαζί! Πρώτη φορά ακούω τέτοιο "βιασμό" αποσκευών!
Κι εγώ πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο... απίστευτο! :shock: Νόμιζα ότι απλά είχε χαθεί για κάποιες ώρες η βαλίτσα σας, όπως συνήθως συμβαίνει... Τι να πω, καταλαβαίνω το σοκ σας... εύχομαι να μη σας ξανασυμβεί ποτέ και στα επόμενα ταξίδια σας να μην αντιμετωπίσετε κανένα πρόβλημα με τις αποσκευές σας. :lol:
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Τελικά τι έγινε,σας αποζημιώσανε?
φυσικά και δεν μας αποζημιώσανε. είναι πολιτική της συγκεκριμένης αεροπορικής εταιρίας. και φαντάσου ότι τις είχαμε φωτογραφήσει τις βαλίτσες στην κατάσταση που βρέθηκαν. Τζάμπα ντοκουμέντα κι αποδείξεις. Τι τα θες άμα δε σε πάει!!!
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
παιδια για να μην ανοιγω αλλο τοπικ θα βαλω την απορια μου εδω:
θελω το καλοκαιρι να κλεισω μια πτηση βουδαπεστη-αθηνα προφανως με malev. Mου βγαζει ομως την εξωφρενικη τιμη των 379ε για One way στις 28/7. Ομοια η κατασταση στις +/-3 μερες. Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο? Ειναι πολιτικη της εταιριας να σφαζει οποιον παει να κλεισει νωρις? Θα πεσουν οι τιμες στη συνεχεια ή να μην ελπιζω?

Ps. Penthesilia λυπαμαι για το συμβαν που ειχες, τωρα το διαβασα...
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Ps. Penthesilia λυπαμαι για το συμβαν που ειχες, τωρα το διαβασα...[/quote]

Κάλλιο αργά παρά ποτέ:) Η Βουδαπέστη είναι πολύ όμορφη ,αν και εγώ την είδα χειμώνα με αφόρητο κρύο ...Πάντως σου συνιστω να προσέξεις ιδιαίτερα την εταιρία αυτή γιατί μπορεί να εκπλαγείς ή τουλάχιστον αν την επιλέξεις φρόντισε να μην κλειδώσεις καθόλου τις βαλίτσες σου. Θα σου στείλω π.μ. για αιτιολόγηση αργότερα. ;)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
θελω το καλοκαιρι να κλεισω μια πτηση βουδαπεστη-αθηνα προφανως με malev. Mου βγαζει ομως την εξωφρενικη τιμη των 379ε για One way στις 28/7. Ομοια η κατασταση στις +/-3 μερες. Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο? Ειναι πολιτικη της εταιριας να σφαζει οποιον παει να κλεισει νωρις? Θα πεσουν οι τιμες στη συνεχεια ή να μην ελπιζω?
Τα one way πολλές φορές είναι πολύ ακριβότερα από τα return, ειδικά αν δεν είναι low cost εταιρία! Δε νομίζω ότι θα πέσουν οι τιμές στην προκειμένη περίπτωση..Ψάξε εναλλακτικές! Η Tarom πχ το έχει 165 ευρώ (Airtickets.gr) αλλά φυσικά δεν είναι απευθείας.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
250? το πουλάει το one way αλλά και πάλι ακριβό είναι... απλά πρέπει να το αγοράσεις με επιστροφή... από 179?
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Χρησιμες συμβουλες παιδια! Ομως με τετοια τιμη, μαλλον θ' αλλαξω προορισμο τελικα :D
Να κλεισω return δεν παιζει, καθως το ταξιδι ξεκιναει απο αλλη χωρα...

υγ: Traveller που το βρηκες το 250?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.781
Μέλη
39.002
Νεότερο μέλος
nekpapagiannis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom