Malev MALEV: κοντά στη χρεωκοπία..

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
1+ μήνα θα κάνει η επιστροφή μου είπαν από τα γραφεία της MALEV.
 
  • Like
Reactions: bud

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Τι να σας πω,αυτό μου είπαν αυτό έγραψα.Μάλλον έκλεισαν τον σέρβερ...Πάντως από τη σελίδα του αεροδρομίου της Βουδαπέστης αναφέρεται:

According to the government regulation which entered into force on 31st January 2012, assistance can be provided to those passengers who purchased their valid tickets before Malév cease and whose travel dates are on the suspension day or on the following three calendar days. In addition, to those who already travelled to their destination on the suspension day or before and posses valid return tickets on Malév flights on a date not later than 29th Februray 2012. Those who are entitled are going to have assistance from Malév by rerouting their tickets to other flights or other modes of transportation.
 
  • Like
Reactions: bud

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αυτό δεν ισχύει πάντα.Δηλαδή αν πλήρωνα το εισιτήριο 200? θα είχε διαφορά από τα 129? που πλήρωσα;Δε θα έκλεινε;Η MALEV έκλεισε επειδή η Ε.Ε απαιτούσε να επιστραφούν χρηματοδοτήσεις της Ουγγρικής κυβέρνησης προς την εταιρεία που είχαν χαρακτηριστεί παράνομες.Όπως είχε γίνει με την Ο.Α δηλαδή.
Στάθη, εννοείται ότι δεν γράφτηκε για σένα η για οποιονδήποτε άλλον συμφορουμίτη, η φράση αυτή!
Ηταν μια γενική τοποθέτηση!
Εχω ταξιδέψει στο παρελθόν και εγώ με την συγχωρεμένη, οπως και με άλλες χειρότερες :)lol:) εταιρείες!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Κριμα,ελαφρύ το χώμα!!Άντε να δούμε τώρα ποια εχει σειρά!!!
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ελπίζω να έχει επιστροφή...αχ τα ευρουλάκια μου πως τη πάτησα έτσι
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
αχ και εγω ελπίζω να τα εχω σύντομα..τώρα βρήκε να κλείσει:((((τη τρίτη έκλεισα το εισητήριο:(((((..υπάρχει περιπτωσή να μην τα παρουμε ποτε?/
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι υποχρεώσεις της εταιρίας, βάσει του κανονισμού 261 της ΕΕ, δεν περιορίζονται μόνο στην επιστροφή του τιμήματος του εισιτηρίων και των φόρων. Για πτησεις λιγότερο από 14 ημέρες από την ημερομηνία ακύρωσης, έχει και άλλες υποχρεώσεις, τις οποίες από όσα έχουν γραφεί εδώ φαίνεται πως δεν τις τηρεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.420
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom