Ισπανία Πορτογαλία Mallorca, Faro ή Lanzarote...?

La_viajera

Member
Μηνύματα
21
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
Tel Aviv
Ταξίδι-Όνειρο
Colombia
Καλησπέρα σε όλους,

Ψάχνω καλοκαιρινό προορισμό για 3-4 νύχτες μαξ κ μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε Mallorca, Faro και Lanzarote. Και εδώ είναι που χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Το πλάνο είναι για 2 άτομα με στόχο κυρίως τη χαλάρωση και να δούμε και κάποια βασικά πράγματα αλλά χωρίς τρέξιμο. Υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης αυτοκινήτου αλλά αν μπορούμε να την αποφύγουμε και να προτιμήσουμε μέσα ακόμη καλύτερα.
Γνώμες...??? :D
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Έχω πάει μόνο στο lanzarote από αυτούς τους προορισμούς. Σίγουρα αξίζει σαν προορισμός, ειδικα σε συνδυασμό με το κοντινό νησί la graciosa, έχω γράψει ιστορία αν έχεις χρόνο να πάρεις μια ιδέα. Χωρίς αυτοκίνητο ειδικά για τόσες λίγες μέρες όμως δεν νομίζω ότι αξίζει.
 

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Mallorca πολυ ομορφη αν βεβαια κινηθεις μακρια απο τις τουριστικες παγιδες. Αυτοκινητο θα χρειαστεις βεβαια για να γυρισεις το νησι και να εξερευνησεις μικρους θησαυρους ανεγγιχτους ακομη απο τους τουριστες. Και για faro παλι θα συνιστουσα να ενοικιασετε αυτοκινητο, ετσι ωστε να γυρισετε το νοτιο παραθαλασσιο τμημα της πορτογαλιας.
 

La_viajera

Member
Μηνύματα
21
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
Tel Aviv
Ταξίδι-Όνειρο
Colombia
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις @rubi και @Señor_Nada . Κατέληξα τελικά σε Mallorca κυρίως λόγω των πτήσεων που βολεύουν από άποψη ώρας και σε αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις που απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι απαραίτητο.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπέρα σε όλους,

Ψάχνω καλοκαιρινό προορισμό για 3-4 νύχτες μαξ κ μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε Mallorca, Faro και Lanzarote. Και εδώ είναι που χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Το πλάνο είναι για 2 άτομα με στόχο κυρίως τη χαλάρωση και να δούμε και κάποια βασικά πράγματα αλλά χωρίς τρέξιμο. Υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης αυτοκινήτου αλλά αν μπορούμε να την αποφύγουμε και να προτιμήσουμε μέσα ακόμη καλύτερα.
Γνώμες...??? :D
Mallorca!! Καταπληκτική επιλογή, πανέμορφο νησί με πολλές ομορφιές! Μην διστάσεις λεπτό!!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Την επισκέφτηκα το 2008 και εντυπωσιάστηκα. Νοίκιασε αυτοκίνητο και γύρισε να επισκεφτείς όσο πιο πολλά μέρη μπορείς. Πανέμορφο νησί, όμορφη πρωτεύουσα και πολλές μικρές πόλεις και χωριά διαμάντια!!
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Μόνο Μαγιόρκα έχω πάει το 2013. Δεν θα στην συνιστούσα γι αυτό που θες. Είναι τεράστιο νησί, και η πρωτεύουσα της ( Πάλμα) είναι ολόκληρη πολιτεία. Τόσα νησιά έχουμε στην Ελλάδα. Μην κάνεις το λάθος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom