ME THN ANNIE LENNOX ΣΤΟ L.A.

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μία ασύλληπτη μουσική πανδαισία μας χάρισε η εκπληκτική Annie Lennox στις 13 Φεβρουαρίου στο Grammys Museum στο κέντρο του Los Angeles.
Για μια ακόμα φορά ταξίδεψα στην αμερικάνικη μεγαλούπολη του Φαρ Γουέστ για δουλειά και φυσικά για το τερπνόν μετά του ωφελίμου.:)
Διαμονή στο Holiday Inn, ΑΚΡΙΒΩΣ απέναντι από το Grammys Museum, που θεωρείται ο ναός των βραβείων Grammy. To μουσείο αποτελεί ένα τεράστιο σύμπλεγμα με το Staples Center και το Nokia Theater. Έχει ακόμα εστιατόρια - το Conga Room είναι σούπερ με ζωντανή κουβανέζικη μουσική - το Farm of Beverly Hills, με εξαιρετική κουζίνα και αμέτρητα άλλα. Η Annie Lennox ήταν θεική, τραγούδησε παλιά και νέα τραγούδια που συμπεριλαμβάνονται στο νέο της άλμπουμ The Annie Lennox Collection.
Και ένα σχόλιο: το κέντρο του Λος Άντζελες αναβαθμίζεται με ταχείς ρυθμούς και από μια επικίνδυνη περιοχή γίνεται μια ζωντανή πόλη, που θυμίζει Μανχάταν. Γίνονται προσπάθειες να μετακινηθεί κόσμος από τους γειτονικούς δήμους με δέλεαρ τα καινούργια συγκροτήματα διαμερισμάτων, το φθηνό πάρκινγκ, το άνοιγμα νέων επιχειρήσεων και την επέκταση τωνγραμμών του μετρό και των λεωφορείων. Κάθε χρόνο η διαφορά γίνεται όλο και πιο αισθητή.:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μπραβο traveladdict! Να εισαι καλα να κανεις ταξιδια και να πηγαινεις σε συναυλιες.Καλα εκανες και εκμεταλευτηκες την ευκαιρια..μια ειναι η Annie Lennox!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δεν ξέρω τι έκανα και βγήκε έτσι το κείμενο, ή μήπως μόνο εγώ το βλέπω έτσι απλωμένο?
Αγαπητή go2dbeach, σευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Στο Λ.Α. πάω 3 - 4 φορές το χρόνο και μάλλον με βλέπω να με στέλνουν μόνιμα, ( και όχι Θεσσαλονίκη όπως σχεδίαζα). Καμία σύγκριση βέβαια...
Και ενώ ήταν να πάω Ν.Ζηλανδία το πάσχα, μάλλον θα είμαι πάλι στην Πόλη των Αγγέλων. Θα κυνηγήσω πάλι συναυλίες, φυσικά.
Παρεπιπτόντως, η Air France είχε ένα σούπερ ναύλο 390 με επιστροφή Αθήνα - Παρίσι - Λ.Α. χωρίς φόρους.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.112
Δεν ξέρω τι έκανα και βγήκε έτσι το κείμενο, ή μήπως μόνο εγώ το βλέπω έτσι απλωμένο? .
Απλωμένο το βλέπουμε κι εμείς αλλά no problem! Όταν διαβάζουμε τέτοια ωραία πράγματα, σιγά μη δώσουμε σημασία στη μορφοποίηση κειμένου.....:):)

Παρεπιπτόντως, η Air France είχε ένα σούπερ ναύλο 390 με επιστροφή Αθήνα - Παρίσι - Λ.Α. χωρίς φόρους.
Τώρα γιατί μας τα κάνεις αυτά? Πάνω που έχουμε βάλει άλλα πράγματα στο μυαλό μας???
Η visa Aμερικής πόσο έχει πάει?
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Την βίζα την έβγαλα πριν 4 χρόνια. Νομίζω σήμερα κοστίζει περίπου 110 ευρώ.
 

lym

Member
Μηνύματα
82
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
eurotrip με ronalsot
:DΡε traveladdict τι δουλεια κανεις και εχεις γυρισει ολο τον κοσμο?Να την εχουμε στα υποψιν μας μπας και παμε κανα σοβαρο ταξιδακι
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
σημασια δεν εχει το πως "βγαινει" το κειμενο, το θεμα ειναι τι μας περιεγραψες- "εγραψες"!.. πραγματικα τι δουλεια ειναι αυτη η ατιμη??? ζηλεψα!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δουλεύω σε μια μεγάλη εταιρεία που διοργανώνει εκθέσεις και συνέδρια. Και όταν έχω άδεια, καμιά φορά δουλεύω και έξτρα σαν αρχηγός σε γκρουπ. Κάποτε το έκανα συχνότερα, αλλά τώρα λόγω φόρτου εργασίας έχω μειώσει δραστικά τις αρχηγίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.505
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom