Μεξικό Mexico 2016-Riviera Maya

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
πανέμορφη ιστορία η οποία μας φάνηκε αρκετά χρήσιμη όταν πήγαμε και εμείς τέλη δεκεμβρίου.συμφωνώ με όλα μαζί σου καθώς πραγματικά συνδιάζει τα πάντα.καραιβική,παραλίες,φύση,ζούγκλα,ιστορία,πυραμίδες,δραστηριότητες,ποτό τέλεια αλλά τα χαλάμε στο φαγητό.το μοναδικό που ευχαριστήθηκα ήταν τα θαλασσινά.μάλλον έχω γίνει πολύ ιδιότροπος!χαχαχα
Χαίρομαι που σας φάνηκε χρήσιμη η ιστορία και ελπίζω να περάσατε τέλεια. Θα περιμένουμε την ιστορία σου μαζί με φωτογραφίες. Εγώ πάντως 8 μέρες εκεί , ψάρι δεν δοκίμασα!χαχαχα
 

dux

Member
Μηνύματα
39
Likes
53
ένα πράγμα θα σου πω.τελευταία μέρα έψαχνα το el fogon μηπως και δώσω μια ευκαιρία ακόμα στο μεξικάνικο αλλά δεν το βρήκαμε.πάντως 2 κιλά ψαρούκλα στη σχαρα που έφαγα στο isla mujeres με 8 ευρώ ουτε στα ονειρά μου δεν θα το ξαναδώ.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Χόρτασα αστακό στην Κούβα και δεν ασχολήθηκα καθόλου με ψάρι στο Μεξικό. Το el fogon είναι απίστευτο μαγαζί. Στο μόνο που έφαγα δύο φορές και έπρεπε να πάω και τρίτη. Maybe next time...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Αχ ζήλεψα..Πανέμορφα μέρη!!!!!Μπράβο για την υπέροχη ιστορία και τις φωτογραφίες.Είναι απωθημένο για μένα ένα ταξίδι στο Μεξικό και η υπέροχη ιστορία σου με ξεσηκώνει κι άλλο.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αχ ζήλεψα..Πανέμορφα μέρη!!!!!Μπράβο για την υπέροχη ιστορία και τις φωτογραφίες.Είναι απωθημένο για μένα ένα ταξίδι στο Μεξικό και η υπέροχη ιστορία σου με ξεσηκώνει κι άλλο.
Ευχαριστώ και ελπίζω να μην μείνει αποθημένο.Πλέον για Κανκούν έχει πολύ καλή σύνδεση τόσο απο Αγγλία όσο και από Γερμανία σε πολύ καλές τιμές.
 

ThRoula

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Έχουμε προγραμματίσει με τον άντρα μου μια εννιαήμερη απόδραση στη Ριβιέρα Μάγια τέλος Οκτωβρίου, σε συνδιασμό με Μαδρίτη.
Πραγματικά με την περιγραφή σας και τις φωτογραφίες σας με ταξιδέψατε και μου εξάψατε την φαντασία για αυτό το ταξίδι!!!
Μετά την επιστροφή μας θα σας πούμε κι εμείς τις εμπειρίες μας....
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχουμε προγραμματίσει με τον άντρα μου μια εννιαήμερη απόδραση στη Ριβιέρα Μάγια τέλος Οκτωβρίου, σε συνδιασμό με Μαδρίτη.
Πραγματικά με την περιγραφή σας και τις φωτογραφίες σας με ταξιδέψατε και μου εξάψατε την φαντασία για αυτό το ταξίδι!!!
Μετά την επιστροφή μας θα σας πούμε κι εμείς τις εμπειρίες μας....
Εύχομαι να περάσετε τέλεια.9 μέρες είναι υπέρ-αρκετές για να κάνετε πολλά πράγματα αλλά και για να χαλαρώσετε.Αν χρειστείς τίποτα σε πληροφορία ή έχεις καμιά απορία μην διστάσεις.
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
καλημερα σε ολους.
ετοιμαζω ταξιδι για Μεξικο.
θα παμε 3 ημερες μεξικο σιτυ , 3 ημερες κανκουν , 4 ημερες τουλουμ , 10 πραγια ντελ καρμεν.

ψαχνω ελληνικο τουριστικο οδηγο για το Μεξικο και δεν μπορω να βρω πουθενα.
εχετε καμοια ιδεα?

Συνηθως αγοραζω του Explorer η TOP10 αλλα κανεις δεν εχει.αν ξερετε που μπορω να βρω.

Επισης οποια πληροφορια δεκτη....

Ημερομηνιες 21/10 - 11/11
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
καλημερα σε ολους.
ετοιμαζω ταξιδι για Μεξικο.
θα παμε 3 ημερες μεξικο σιτυ , 3 ημερες κανκουν , 4 ημερες τουλουμ , 10 πραγια ντελ καρμεν.

ψαχνω ελληνικο τουριστικο οδηγο για το Μεξικο και δεν μπορω να βρω πουθενα.
εχετε καμοια ιδεα?

Συνηθως αγοραζω του Explorer η TOP10 αλλα κανεις δεν εχει.αν ξερετε που μπορω να βρω.

Επισης οποια πληροφορια δεκτη....

Ημερομηνιες 21/10 - 11/11
Καλησπέρα. Νομίζω ότι οι 10 μέρες για Playa del Carmen είναι πάρα πολλές όπως και οι 3 στο Cancun. Το Cancun σαν πόλη δεν λέει τίποτα, η zonal hostelera εχει ώραία θάλασσα αλλά αν το στυλ τις εκδρομής σου δεν είναι αράζω σε ένα all inclusive ξενοδοχείο δεν θα το συνιστούσα. Αντί για Cancun θα έβαζα Isla Mujeres και Μerida και θα έκοβα μέρες τόσο απο Playa del Carmen όσο και από Tulum και θα έβαζα Valladolid και Chetumal-Beliz.

Tώρα για οδηγό να σου πω την αλήθεια δεν μου χρειάστηκε γιατί είχα διαβάσει ότι χρειαζόμουν από εδώ και πέρασα στο gps μου όλες τις τοποθεσίες. Πιστεύω πάντως ότι θα βρεις εύκολα οδηγό για το Μεξικό στα Public.
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Το Τουλούμ το θέλω μόνο και μόνο για να κάνω διάφορες εκδρομές από εκεί για όλες τις πυραμίδες και τα αξιοθέατα.

Το isla mujeres θα το δω και μάλλον θα μείνω και 1-2 βραδια
Αν θυμαμε καλά είναι απέναντι από την πλαγια ντελ Κάρμελ όποτε μπορώ να αφήσω έδρα εκεί και να πάω με το καραβάκι απέναντι

Είδα ότι έχει και Marriott ξενοδοχείο που στην αλυσίδα εργάζομαι όποτε θα πάω καλή τιμή.

Το Κανκούν είναι απλά να πούμε ότι μείναμε στην περιοχή τον πλουσίων... οκ όλα καλά

Στην Καρμεν θα μείνω να ξεκουραστώ μιας και από τον Μάιο μέχρι και 10/10 δουλεύω 10:00-22:00 7 ημέρες

Όποτε θέλω να λιώσω σε μια ξαπλώστρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom