Minoan Lines, ακύρωση δρομολογίων Βενετίας. Εναλλακτική;

Railmania

Member
Μηνύματα
16
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Όπου με βγάλουν οι ράγες.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα παιδιά.

Έμαθα ότι η Minoan (αναφέρεται και εδώ http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...2-minoan-%E3%E9%E1-%E2%E5%ED%E5%F4%E9%E1.html ) ακύρωσε τα δρομολόγιά της για Βενετία και σχεδιάζω να πάω InterRail. Οργανώνω το ταξίδι με βάση τη Βενετία και όχι την Αγκώνα. Και για να είμαι ειλικρινής δεν θα ήθελα να διασχίσω πάλι τη μισή Ιταλία, γιατί πέρυσι ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ με τα τραίνα τους και θα χάσω τσάμπα ημέρες από το πάσο μου. Ξέρω ότι οι μόνες εταιρείες για Ιταλία με InterRail είναι η SuperFast και η Minoan. Υπάρχει κάποια άλλη εταιρεία και δεν το ξέρω μήπως που να πάει Βενετία; Η ANEK που συνεργάζεται με τη SuperFast; Νομίζω πως η απάντηση είναι όχι, αλλά έχω μια μικρή ελπίδα. :(

Ευχαριστώ πολύ
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ποσα θα πληρωνες για Βενετια και ποιος θα ειναι ο πρωτος σταθμος του ιντερειλ σου;
 

Railmania

Member
Μηνύματα
16
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Όπου με βγάλουν οι ράγες.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Βασικά να πω ότι σχεδιάζω να πάω αρχές Σεπτέμβρη (γιατί παίζει ρόλο για τα λιμενικά τέλη) όποτε τα λιμενικά τέλη που θα πλήρωνα μόνο για θέση κατάστρωμα θα ήταν 25 ευρώ για Βενετία και σχεδίαζα να ξεκινήσω το ταξίδι με πρώτη στάση στη Λιουμπλιάνα .

Επεξεργασία: πάσο Global
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
δες την air one, 02/09 για Βενετια στα 86 ευρα...
γλιτωνεις τα εξοδα της μεταφορας στο λιμανι, το μεγαλο και κουραστικο ταξιδι και τα εξοδα μεσα στο πλοιο...
 

Railmania

Member
Μηνύματα
16
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Όπου με βγάλουν οι ράγες.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να πάρω αεροπλάνο μιας και θα πάρουμε μαζί μας ποδήλατα με σακίδια και σκηνή. Και να το λύσω το ποδήλατο είναι κάμποσο το βάρος και οι διαστάσεις όποτε θα πάει πολύ παραπάνω η τελική χρέωση.
Άσε που στο πλοίο μπορείς να τη βγάλεις με κονσέρβες για να μειώσεις τα έξοδα, οπότε δεν είναι αυτό το βασικό μου πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι οι αποσκευές που και ποδήλατο να μην πάρω, θα πάρω σακίδιο πλάτης που και αυτό είναι μεγάλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom